23. apríla 2024

Už gágájú ! Trafené husi už besnejú. Už vieme kto ovláda RTVS

0

Už gágájú ! Trafené husi už besnejú. Už vieme kto ovláda RTVS


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Ministerka kultúry po takmer 5 mesiacoch volania verejnosti po upratovaní v RTVS konečne predložila na vládu plán rekonštrukcie a návratu k normálnej mediálnej verejnoprávnosti. RTVS sa zmení na STvR. Miesto zemepisného označenia dostane toto médium označenie národnoštátne. Tak ako sa patrí. Tak ako ako ho majú aj v Česku, Maďarsku, Británii, Rakúsku a i.

Dôležitejšie než jazyková zmena sú ale úpravy v kontrole a usmerňovaní STvR. V Rade STvR a Programovej rade STvR získajú hlavné slovo miesto kadejakých nikým nevolených profesných združení, mimovládok a umeleckých mafií … transparentné štruktúry zvolené v demokraticky kreovanom slovenskom parlamente. Okrem nich budú mať v radách zastúpenie aj predstavitelia vlády a zamestnancov. Bude na dohode vládnej koalície a opozície, aké bude mať v radách slovo aj parlamentná opozícia. Budú si musieť určiť modus vivendi, – lebo veď o tri a pol roka tu máme ďalšie voľby a personálne zloženie a teda aj smerovanie STvR sa po nich môže radikálne zmeniť.

Návrh zákona v tomto duchu má ísť po schválení na vláde do NRSR a tam má byť prerokovaný v skrátenom konaní. Oprávnene v skrátenom konaní. Pretože kritika voči RTVS zo dňa na deň rastie /naposledy kvôli Bebjakovmu zneužitiu kultúrnej akcie Český lev proti vláde SR/. Pretože už včera bolo neskoro.

Toto je normálny obraz vývoja v RTVS resp. STvR. NORMÁLNY. Mala by sa k nemu normálne postaviť nielen vláda a verejnosť, ktorá ju podporuje ale aj opoziční politici, opozičné médiá, opoziční občianski aktivisti, opozične naladené mimovládky a voliči opozičných strán. Mali by. Ibaže sa tak nedeje. Opozícia, protivládne vládne médiá a kadejaké neziskovky už začali bláznieť, vyvádzať ako zmyslov zbavení. Kadejaké opozičné remišové, holečkové, cigánikové, kolíkové a samozrejme opozičné progresivistické šimečkovské, dubéciovské, števulovské, ,,,tlupy už začali v médiách poriadnu hystériu. Gagocú, kvičia, brešú, skučia ako zmyslov zbavení.

Dalo sa to čakať. Pretože oni ani nič iné nevedia. Iba ísť z protestu do protestu, z pouličnej demonštrácie do pouličnej demonštrácie, z hystérie do hystérie. Oni bez zloby, zlosti, nenávisti žiť nedokážu. Adrenalín z protivládnych aktivít je pre nich životodarnou energiou. Čím viac bude spoločnosť pod ich vplyvom vyhecovaná, vyčpicovaná, tým budú spokojnejší.

Je iba otázkou minút, kedy si protivládni hysterici nájdu svojich spojencov v zahraničí. V monštruóznom EP sa onedlho objaví ďalšia protislovenská rezolúcia. Opäť sa budú písať z EK výhražné listy. Opäť sa bude štrngať eurofondami, skrátenými príspevkami z plánu obnovy, pozastavením či odobratím hlasovacích práv a pod. Opäť bude veselo. Čudné, pretože to čo v Poľsku nová vláda BEZ PROTESTOV Z BRUSELU zmenila vo verejnoprávnych médiách za 5 hodín, – to si u nás zákonná Ficova vláda nesmie dovoliť ani za 5 mesiacov ?! Nuž veru nie. Nesmie. Prečo ? Lebo Fico. Lebo dvojitý meter-kilometer…

Vláda R.Fica sa konečne začala venovať poriadkom na našom mediálnom dvore. Konečne to tam začala čistiť. A ajhľa, koľko je tu zrazu gagotu. Najviac gagocú starí gunári, čo to tu roky ovládali, čo ničili autentickú slovenskú kultúru a umenie, čo mali prednostné právo zobu, čo si namáčali zobáky vo všetkom, z ktorého trčali zisky. Umelecké a mediálne mafie sa poriadne nahlas rozgagotali. Pomaly už v médiách nepočuť normálne slovo. Hrozné.

Áno, pokiaľ sa zákon o STvR v NRSR schváli /opäť možno očakávať idiotské opozičné obštrukcie/, pokiaľ sa po prezidentkinom vete opätovne schváli v NRSR/ a vstúpi to do platnosti, bude tu v SR znovu o zábavu postarané. Kampane, demonštrácie, okupačné štrajky, parlamentné obštrukcie, intervencie a sankcie z EU…-to je program pre najbližšie týždne. Gagotu tu bude až až.

No a čo ? Nech. Raz ten zasvinený mediálny dvor bolo treba začať upratovať. Treba vydržať, nepopustiť. Ani o piaď. A treba sa tešiť, že ten gagot, to je dobré znamenie. To je dôkaz, že gagotajúce husi boli správne trafené. Že dostali zásah priamo do „zadku“. Že následne stíchnu. Alebo že sa prispôsobia normálnemu správaniu na mediálnom dvore. Tak ako inde v Európe a vo svete.

Autor: dedic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *