30. mája 2024

Video-Zoroslav Kollár“ Ja by som si v Kongu netrúfol podnikať,”

0

Zoroslav Kollár“ Ja by som si v Kongu netrúfol podnikať,”


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Biznis pri ktorom riskujete život. Takto popisuje podnikateľ Zoroslav Kollár pomery v africkom Kongu, kde aktuálne sedí vo väzbe bývalý námestník SIS a kajúcnik Boris Beňa. Basu v Kongu totiž „okúsil“ aj Kollár.

Prominentný kajúcnik a niekajší vysoký predstaviteľ slovenskej tajnej služby Boris Beňa po odsúdení na Slovensku zmizol z pomyselného radaru. Opäť sa vynoril až minulý týždeň, keď týždenník Plus 7 dní priniesol informácie o jeho zadržaní v Demokratickej republike Kongo. Čo Beňa v Kongu robil a prečo sa dostal za mreže nie je doteraz úplne jasné, existuje viacero teórií. Podľa jednej z nich mal pripravovať štátny prevrat, podľa inej zase robiť biznis v oblasti hazardných pre ďalšieho kajúcnika Ľudovíta Makóa.

Beňa usvedčoval ako kajúcnik aj známeho slovenského podnikateľa a právnika Zoroslava Kollára. Ten má tiež svoje skúsenosti s tým, ako vyzerajú pomery v Kongu a tiež sa na niekoľko hodín dostal do cely predbežého zadržania.

“Počul som aj ja tieto teórie. Od toho, že pripravoval prevrat na prezidenta- oni sú v Kongu citliví na rôzne živly, ktoré sa tam objavujú a motajú, pretože v histórii mali viacero atentátov, aj úspešných, na predsedu vlády a na jedného z prezidentov v histórii Konga. Pán Beňa je známa osoba, nemyslím si, že by sa zaplietol do takýchto vzťahov. Čo sa týka druhej teórie že robil pre pána Makóa nejaký biznis s hracími automatmi… ja by som si v tej krajine netrúfol podnikať. Kinshasa je najväčšie frankofónne mesto na svete, má 16 miliónov obyvateľov, je tam veľa príležitostí, ale tam sa bez dohody s prezidentom, alebo s vládou podnikať nedá. A kto tam ide, riskuje život. Rozhodne si nemyslím, že by si tam firmy, ktoré prevádzkujú hazardné hry, pustili konkurenciu zo Slovenska,” komentuje podnikateľ Zoroslav Kollár udalosti, ktoré sa dejú okolo “jeho” kajúcnika.

O tom, aký biznis a s kým môže robiť Beňa v Kongu, ale aj o ďalších známych Slovákoch, ktorí si trúfli na obchody so zbraňami v srdci Afriky, ale aj o polovojenských jednotkách, ktoré plienia nerastné bohatstvo Konga hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou podnikateľ Zoroslav Kollár.

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *