26. mája 2024

Juraj Draxler: Dnes je tragický deň. Pre slovenskú opozíciu

0

Opozíčnici sa robia hlúpejšími, než sú


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Prišla eurokomisárka, a potvrdila, že momentálne sa Brusel nechystá k žiadnym krokom vedúcim k zastaveniu finančných tokov. S tým, že Komisia bude ďalej s vládou komunikovať ohľadom niektorých vecí, kde vyjadrila určité výhrady či znepokojenie.

Toto všetko po týždňoch úsilia, aby sa peniaze stopli. Jednu z prvých prosieb vyslala v zime prezidentka Zuzana Čaputová. Tá sa priamo v interview pre jeden z najvplyvnejších denníkov sveta, Financial Times, vyslovila za stop peniazom.

Po niekoľkých hodinách od uverejnenia rozhovoru si ona alebo ľudia okolo nej uvedomili, že toto je pre ňu značný osobný prúser, lebo toto proste pred domácou verejnou mienkou neobráni a ešte sa ju môžu pokúsiť poťahovať za vlastizradu (sotva úspešne, ale život by jej to znepríjemnilo). A tak palác vydal stanovisko, podľa ktorého vraj jej slová prekrútil daný novinár a ona vraj hovorila opak toho, čo vyšlo.

(Technická poznámka: svetové médiá majú rôzne prístupy k autorizácii, je dosť možné, že FT autorizáciu nepraktikuje. Aj tak ale platí, že štandardne sa rozhovor nahráva, aj tímom respondenta. Kancelária prezidentky ale nedala najavo, že svoje slová o prekrútení vie aj doložiť audiozáznamom.)

Medzitým sa v Bruseli snažil Šimečka, aj ďalší. Dosiahli aspoň, že kolega z ich politickej frakcie, ktorý je eurokomisárom pre spravodlivosť, nechal slovenskej vláde napísať pomerne vyrývačný list.

A, opakujem, čo som opísal už minule, list ktorý je absurdný vzhľadom na kontext fungovania únie, kde sa nájdu krajiny s oveľa, oveľa mizernejším vyšetrovacím a justičným systémom ako Slovensko (môj obľúbený príklad: Bulharsko). Ale politicky majú pokoj, keďže držia líniu v otázkach, ako je Ukrajina.

Lenže ani slovenská vláda nie je bez možností obrany (sme susedný štát spomínanej Ukrajiny, idú tadiaľto dôležité energetické trasy, atď.) a tiež sa činila a ukazovala, že si len tak nenecháme brnkať po nose. A vyšlo to, z Bruselu vyslali komisárku Jourovú na akúsi zmierovaciu misiu.

A médiá a opozícia tým pádom ticho zúria. Jeden nemenovaný denník ( N) sa klasicky celú vec pokúsil úplne obrátiť, a vraj je to fiasko pre Fica, pretože on hovoril o snahách stopnúť nám peniaze a pritom Jourová potvrdila, že nám ich nestopnú. Ha, šach mať, Fico!

Toto je už tak absurdno-zúfalá snaha aspoň nejako predsedu vlády okydať, že to rozum proste neberie.

Každopádne, aspoň nateraz je relatívne kľud, žiaden boj s Bruselom sa nechystá a vláda má priestor na to aby riešila iné veci. Takmer až sklamanie, že? 🙂

Juraj Draxler


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *