Na Ukrajině se formuje „polská legie“

0

UKRAJINA/POLSKO: Propagandistický video kanál ukrajinského režimu Kanal13 přinesl zajímavou zprávu. Na Ukrajině se prý formuje „polská legie“ Poláků dobrovolníků, kteří chtějí bojovat proti Rusku.

Polská vláda současně patří mezi hlavní podporovatele ukrajinského režimu a o tajném zapojení polských jednotek do bojů si cvrlikají vrabci na varšavských střechách již od loňského jara.

Vytvoření „polské legie“ je zjevně jen další PR manévr, který má připravit polskou veřejnost na plné zapojení Polska do války s Ruskem. Media jistě brzy přinesou dojemné články a reportáže o statečných polských dobrovolnících, kteří bojují na Ukrajině za polskou věc. Polsko si nárokuje západní část Ukrajiny (Lvov a okolí), která po 1. světové válce patřila Polsku. Po druhé světové válce došlo k posunutí polských hranic na západ a došlo i přestěhování polského obyvatelstva do Slezska, odkud bylo vystěhováno německé obyvatelstva. Velkopolské ambice jsou mezi polskou elitou stále živé. Bohužel vždy dopadly pro polský národ katastrofou. To ale polské elity nezajímá.

Mezi polskými vlastenci se naopak ukazuje na údajný židovský původ současné ( a předchozí) polské politické elity, která údajně pracuje s židovskými vládci Ukrajiny na obnově Velké Chazárie, původní vlasti aškenázských židů.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *