13. júna 2024

PRIESKUM Víťazom volieb by sa stal Ficov Smer! Heger tromfol Matoviča. OĽANO mimo parlamentu!

Zdielajte

SLOVENSKO: Víťazom volieb by sa stal Ficov Smer! Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v marci, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 17,6 percenta hlasov.

Víťazom volieb by sa stal Ficov Smer!

Druhý v poradí by skončil Hlas-SD (17,1 percenta), po ňom nasleduje Progresívne Slovensko (12,1 percenta). Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 14. až 22. marca na vzorke 1018 respondentov realizovala agentúra Focus pre reláciu TV Markíza Na telo.

V parlamente aj Hegerovi Demokrati

Štvrtá v poradí by skončila Republika, ktorá by získala 9,6 percenta. Nasleduje hnutie Sme rodina so ziskom 7,7 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH, ktoré by volilo 5,8 percenta hlasujúcich, SaS so ziskom 5,1 percenta hlasov a Demokrati (päť percent).

Matovičova blamáž a OĽANO mimo parlamentu

V parlamente by, naopak, neboli Aliancia (4,7 percenta), OĽANO (4,3 percenta). Igor Matovič utžil poriadnu prehru!. Ďalej nasleduje SNS (3,4 percenta) ani ĽSNS (2,7 percenta). Miesto v zákonodarnom zbore by nemali ani Maďarské fórum (1,5 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,4 percenta) a Za ľudí (1,2 percenta).

Strana bývalého premiéra Roberta Fica Smer-SD by mala podľa prieskumu v Národnej rade 33 kresiel, Hlas-SD 32, Progresívne Slovensko 23. Republika by získala 18 kresiel, Sme rodina 17.

ZDROJ: E-Report/SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *