Video – Fico rozhodne a tvrdo: Povinnosťou vlády nie je chrániť cudzie záujmy, ale našich občanov a hodnoty, ktoré tvoria Slovensko!

0

SLOVENSKO: V Smere stojíme za Slovenskom. Uviedol predseda najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico. V relácii televízie TA3 „Téma dňa.“ Vyjadril sa k lacnému ukrajinskému obiliu, ale i k „veľkohubým“ vyhláseniam odvolaného predsedu vlády Eduarda Hegera, ktorý sa spolu s jeho „spoluvládcami“ i prezidentkou netají tým, že „našim národným záujmom má byť dobro Ukrajiny.“ Otázkou je, či to takto ako odvolaní mocipáni vnímajú aj bežní Slováci.

V Smere stojíme za Slovenskom

„Nepodrazíme slovenských výrobcov len preto, že tu je tento rok lacná a pochybná pšenica z Ukrajiny,“ odpovedal Fico na otázku moderátora, či nie je pre nás najlepšie, keď dovážame lacnú ukrajinskú pšenicu.

„Ak si prestaneme chrániť to naše, Slovenské, a to platí o všetkom, tak skôr či neskôr o to prídeme. Je preto našou povinnosťou chrániť tak našich poľnohospodárov, ako aj trh s potravinami na Slovensku, aby nakoniec naši občania nemuseli nakupovať produkty druhej alebo tretej kategórie.

Potravinová sebestačnosť je pre nás vážnou témou. A štát pri nej má zohrávať podstatnú úlohu. Tak aby sme na Slovensku vedeli, čo jeme a bolo to v špičkovej kvalite,“ dodal šéf Smeru.

Vojnový jastrab Heger

Robert Fico sa vyjadril i k tomu, čo predvádza odvolaný premiér Eduard Heger. Priniesol ale i svoje videnie vojny na Ukrajine.

„Sú mnohí, a ja patrím medzi nich, ktorí tvrdia, že ak by sa okamžite začali mierové rokovania, bolo by to najlepšie i pre Ukrajinu. Ak vojna potrvá ešte rok, dva, Ukrajina môže byť úplne zničená,“ uviedol Fico.

A dodal: „Netreba zabúdať, ako táto vojna vznikla. Čo jej predchádzalo. Ako to bolo s Majdanom. Náš vojnový jastrab Heger sa raz vyjadrí, že Rusi nevedia obsadiť ani nejakú okresnú cestu, potom zrazu hovorí o tom, že sa ruské tanky zastavia až v Bratislave. 

Slovensko na prvom mieste

Podľa šéfa Smeru je miesto takýchto vyhlásení potrebné postarať sa „doma o Slovákov a ich záujmy,“ a vo vojne na Ukrajine si stanoviť reálne ciele. A miesto nekonečného zbrojenia a financovania vojny, okamžite hľadať mierové riešenie. Vyjadril sa i k vstupu Ukrajiny do EÚ.

Ozrejmil, že s tým Smer nemá problém. Ale nesmie ísť o politickú dohodu. „Ak Ukrajina bude raz spĺňať podmienky na vstup, nech sa páči,“ povedal. Razantný postoj Fico zaujal v otázke vstupu Ukrajiny do NATO.

„Ak Ukrajina vstúpi do Aliancie, kým je vo vojne s Ruskom, bude to znamenať len jediné- začiatok tretej svetovej vojny,“ uzavrel.

ZDROJ: Youtube TA3 / E-ReportUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *