HLAS: Dopúšťa sa Naď trestného činu? Je neprípustné, aby Slovákov zahlcovali podozrenia o manipulácii volieb! Žiadame informácie o rokovaniach v NATO

0

Ak sú informácie o rokovaní oficiálnej slovenskej delegácie na pôde NATO a Európskej únie o slovenských parlamentných voľbách pravdivé, HLAS žiada zverejniť kompletnú informáciu o zložení, cieľoch a obsahu rokovaní tejto výpravy. Poslanci HLAS-u sú pripravení zúčastniť sa na rokovaniach kontrolných výborov parlamentu. Aj na prípadnej mimoriadnej schôdzi, ktorá má medializované podozrenia o možnej manipulácii volieb potvrdiť alebo vyvrátiť. Uvádza to vo svojom stredajšom vyhlásení strana HLAS – sociálna demokracia.

Ako ďalej pokračuje tlačová správa HLAS-u, „účasť na parlamentných voľbách je jednou z posledných demokratických možnosti, ktorá občanom Slovenskej republiky ostala na rozhodovanie o správe vecí verejných“.

„Voľby musia nielen byť slobodné a demokratické, ale sa takými aj javiť. Preto je neprípustné, aby bola verejnosť zahlcovaná podozreniami o možnej manipulácii volieb z tej či onej strany, a zároveň na ne nedostávala jasné vysvetlenia,“ uvádza líder HLAS-u Peter Pellegrini.

Dopúšťa sa Naď trestného činu?

Rovnako HLAS žiada jasnú odpoveď kompetentných orgánov na výroky exministra obrany Jaroslava Naďa. Ten v televíznom vysielaní tvrdil, že podľa spravodajských informácií mala Ruská federácia finančnými prostriedkami ovplyvňovať slovenskú volebnú kampaň.

„Ak je táto informácia pravdivá, pýtam sa, čo vtedajšia Hegerova vláda urobila, aby zabezpečila nezávislosť slovenských parlamentných volieb. Ak pravdivá nie je, pýtam sa, či sa týmito výrokmi pán Naď nedopúšťa trestného činu,“ dodáva Peter Pellegrini.

Zdroj: hlas-sk
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *