25. februára 2024

Správy z galaxie Mimoňov. Heger, ktorý nedokázal ani udržať svoju vládu, vraj naštartoval Slovensko. Video

0

veľa vodky bolo? Heger hodnotí Ficovu cestu do Bruselu

Žije na tom istom Slovensku? Ako my ostatní? Zjavne nie. Ak sa Eduard Heger niečo priučil od svojho ex šéfa Igora Matoviča, potom je to zjavne strata sebareflexie. Potom, ako jeho odvolanú vládu odvolala Zuzana Čaputová, vyhlásil, že svojej vláde by dal desať bodov z desať.“ A vyzerá to tak, že samoľúbosť a neschopnosť vidieť realitu tých naozaj obyčajných ľudí, Slovákov a Sloveniek, ho stále neopustila. „Demokrat“ prehovoril pre Hospodárske noviny, v relácii Doslova. Tak sa v tomto komentári spolu pozrime len na pár skutočností…

Žije na tom istom Slovensku?

„Slovensko po mojej vláde stúpa vo všetkých rebríčkoch. Či už je to naša konkurencieschopnosť, ale aj sloboda tlače a podobne. Pozdvihli sme všetky hospodárske i demokratické parametre. Ak príde Fico, všetko bude zastavené. I spravodlivosť,“ uviedol pán Heger.

Nuž, pánovi Hegerovi si dovolím dať do pozornosti napr. tento veľmi aktuálny článok Trendu.

Počas nasledujúcich dvoch rokov zadlženým domácnostiam výrazne narastú mesačné splátky úverov. Národná banka Slovenska prognózuje priemernému klientovi zvýšenie až o päťdesiat percent. Človek splácajúci každý mesiac napríklad osemsto eur bude už o rok platiť tisícdvesto eur,“ píše sa v ňom okrem iného.

Otázkou je, či „bačovanie“ akejkoľvek vlády sa prejavuje len počas jej kraľovania, alebo si jej „skvelé kroky“ ľudia odnesú v blízkej budúcnosti.

Ešte pár faktov

V apríli minulého roka bolo Slovensko označené za tretiu najchudobnejšiu krajinu EÚ. V marci tohto roku, Eurostat priniesol analýzu výkonnosti slovenskej ekonomiky v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ. Heger vtedy tvrdil, že ide o klamstvo, lebo my predsa rastieme.. Ako sa ukázalo, pravdu mal Eurostat.

Apropó pán Heger, ktorej vláde sa podarilo zavrieť špičkovú hlinikáreň v Žiari nad Hronom? Kto akosi položil základný kameň novej nemocnice v Martine, s tým, že to bude zároveň i kameň posledný? Ako to je s Rázsochami?

Kto poškodil samosprávy nápadmi vášho vtedajšieho šéfa, ktoré ste ticho tolerovali? A keď už sme pri slobode tlače, nebola to vaša vláda, ktorá chcela zriadiť pri Úrade vlády „orgán, ktorý bude trestať tých novinárov i občanov, ktorí „nemyslia správne?“

Možno by bolo fajn aj keby ste sa pri rozprávaní o spravodlivosti, ktorú ste tu nastavili v rámci „očisty, “ povenovali aj 21 právoplatným rozsudkom Najvyššieho súdu SR. Sú za nimi ľudia, ktorí boli nezákonne väznení. Za vašej a Matovičovej vlády.

A čo tých dvadsať tisíc úmrtí na covid pán Heger? Alebo bolo vašim cieľom „naštartovať Slovensko, na ktorom sa ľudia nebudú báť zomierať?“

Zdroj: Trend, Hospodárske noviny, finstat, Eurostat,
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *