25. februára 2024

Uverí niekto rozprávke o prirodzenej smrti M. Kočnera, ak teraz zomrie?

0

SLOVENSKO: Priznám sa, že nedávne informácie o vážnom zdravotnom stave a hospitalizácii M. Kočnera (MK) ma prekvapili. Sledujem podrobne jeho vyšetrovanie a vyhodnocujem aj jeho správanie v televíznych reláciách, správach, pred súdom a pod. Nemal som pocit, že by bol vážne chorý. Motorika bola v poriadku, psychicky vyzeral byť odolný. Čo sa teda zrazu stalo?

Pravda napísala, že jeho stav je dokonca kritický a jeho výsluchy boli zrušené. Nedávno bol na vyšetrení v Ružinove, kde podstúpil lekárske vyšetrenie a v ten deň nemocnicu opustil na nosidlách posediačky. Pravda píše, že sa nevie, či bol Kočner prevezený späť do väzenia alebo do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Kočnerov obhajca Marek Para neuviedol dôvod návštevy nemocnice, pretože nemá oprávnenie poskytovať informácie o zdravotnom stave svojho klienta. Para povedal: “Môžem potvrdiť, že vzhľadom na vážnosť jeho stavu je naďalej v opatere lekárov a boli zrušené všetky plánované úkony.” (výsluchy, porady s advokátmi a pod.) Predpokladám, že ak je MK v opatere lekárov tak to môže byť len väzenská nemocnica v Trenčíne.

Informačnú hmlu víri i Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), ktorý uviedol, že „nedisponuje súhlasom Kočnera na poskytnutie informácií o jeho zdravotnom stave, preto ZVJS nemôže povedať, či je odsúdený podnikateľ hospitalizovaný, alebo nie je“. Pravda si zrejme nadháňa čitateľov, keď v nadpise tvrdí, že Kočnerov stav je kritický. Kritický by bol povedzme vtedy ak by bol MK v kóme, alebo ohrození života. Zatiaľ to tak nevyzerá, ale situácia sa môže rapídne zvrtnúť, ak bude „zasamovraždený“ na niekoho príkaz podobne ako Milan Lučanský. Alebo otrávený ako Miloševič v Haagu.

„Plus jeden deň“ pred pár dňami uviedol, že MK bol extrémne zavodnený, mal mať tekutinu v hrudnej a brušnej dutine. Tú mu mali vypumpovať a zaviesť katéter, s ktorým by mal fungovať tri týždne“. Pravdou je, že ak by sa voda dostala do pľúc, pacient by mohol umrieť. Určite sa však na zavodnenie neumiera, ak sa včas problém zachytí. V prípade MK bol problém so zavodnením zachytený včas. Zavodnenie organizmu je spojené s chorobami vnútorných orgánov, predovšetkým srdca, obličiek, pľúc a pečene. Prvotný príznak je opuch nôh. Zavodnenie tela ide vždy zdola nahor.

Najnovšie podľa portálu Noviny.sk sa MK zhoršil zdravotný stav natoľko, že bol včera prevezený do ružinovskej nemocnice a údajne ho čaká operácia. Má ísť o problém s pľúcami.
MK si odpykáva 19 -ročný trest za podvody so zmenkami a je vyšetrovaný aj za iné majetkové kauzy. Nás však bude zaujímať vývoj v kauze zavraždenia novinára Kuciaka a jeho priateľky Kušnírovej. MK má byť objednávateľom vraždy, ale tu vyšetrovacie orgány i súdnictvo zlyháva na celej čiare. Nič sa mu nepodarilo dokázať, bol dokonca zbavený viny, potom bolo vyšetrovanie obnovené zrejme na tlak politikov a progresívnej časti spoločnosti. A vyšetrovanie stojí na mŕtvom bode. Totálna tragikomédia vyplývajúca z neschopnosti uzavrieť tento smutný prípad.

Na inom mieste Pravde píše že, „Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku uznal z objednávky a prípravy vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Alenu Zsuzsovú“. Kto prosím tomu uverí? Zsuzsová nemala žiadny motív dať takúto objednávku. Dokonca aj Šipoš z OĽANO sa vyjadril v tomto duchu. Ale Šipoš povedal aj toto: „Pevne verím, že si raz Kočner nakoniec raz vypočuje spravodlivý rozsudok.“ Tento výrok vyhodnocujem ako politickú objednávku dokázať MK za akúkoľvek cenu vinu objednávateľa vraždy.

Všetko však nasvedčuje tomu, že MK objednávateľom vraždy nebol. Aké existujú vôbec dôkazy, keď v tejto kauze už bol MK dvakrát oslobodený? A opäť vyšetrovaný? Kočnera v tomto jednoducho nezlomili. Nevymohli jeho priznanie, nepomáhajú vyhrážky, ani kajúcnici a pochybujem, že existujú také dôkazy, na základe ktorých by bolo možné MK odsúdiť. Po viac ako piatich rokoch to vyzerá tak, že vyšetrovaco-súdnej mašinérii sa nepodarí MK usvedčiť z objednania vraždy.

Politická objednávka však existuje. Tak ako ďalej? Ideme súdiť ľudí na základe politickej objednávky a na nátlak určitej časti politikov? Alebo budeme súdiť ľudí objektívne na základe dôkazov? MK nie je žiadne neviniatko. Ale má primeranú inteligenciu. Ak by bol objednávateľom vraždy, určite by sa o tejto záležitosti nebavil so Zsuzsovou cez tzv. Threemu. Cez Threemu laškoval so Zsuzsovou aj Lipšic. Ako inak. Bol prítomný osobne pri vraždách prominentov, ktoré otriasli Slovenskom. Aj Tom Nicholson. Obaja sa dôverne poznali. Nikdy neboli k prípadu vypočutí. Prečo? Alena Zsuzsová vyfasovala 25 rokov. Viac ako Kočner. Podľa súdu v Pezinku je vinná z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a objednávky vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. Niečo neuveriteľné. Zsuzsová – pešiačka na šachovnici zločinu je obvinená z objednávky bez toho, aby bol zistený pravdivý motív. O motíve sa totiž takmer nikde nič nepíše. Prečo by dávala takúto objednávku bez motívu? Veď je to nezmysel.

HN ONLINE k motívu Zsuzsovej uviedli že: „Súd konštatoval, že Zsuzsovej dôvodom mali byť obavy, že stratí od Kočnera stály príjem, keďže od neho bola finančne závislá. Sabová uviedla, že obžalovaná mala ku Kočnerovi aj silný emočný vzťah a bol pre ňu životnou tepnou. Kuciak aj Žilinka ho mali svojou činnosťou ohrozovať, a tak podnikla kroky, aby o svojho podporovateľa neprišla“…

Nech mi pani Sabová prepáči, ale tento motív nepovažujem za pravdivý. Ak aj bola Zsuzsová finančne závislá od MK nezadávala by preto objednávku na vraždu. Ženy to robia tak, že ak vyčerpajú svoj mužský finančný zdroj, jednoducho preskočia na iného koňa. Neviem či v histórii súdnictva vôbec takýto motív existuje.

DenníkN už v roku 2020 napísal: „Zsuzsová hovorí o svojej chorobe – panickej poruche. „Táto choroba absolútne vylučuje akúkoľvek spojitosť so smrťou a vraždou. Panická porucha je totiž panická porucha zo smrti, zo všetkého, čo s ňou súvisí. Tento človek trpí aj paranojou, takže si neviem predstaviť, aby si človek trpiaci paranojou objednal vraždu a potom sa celý život paranoidne obával na každom svojom kroku.“ Pani sudkyňa Sabová zrejme nečítala tento článok a asi neprebehlo ani vyšetrovanie či Zsuzsová trpí na panickú poruchu alebo nie.

Kočnerovi nemôžu kompetentné a impotentné orgány nič dokázať. Sme v slepej uličke. Deadlock ako vravia na Západe. Kde je teda objednávateľ? Nesedí náhodou v Kanade? Nevolá sa náhodou Tom Nicholson? Vie určite viac o pozadí vraždy a napriek tomu som nezaznamenal snahy o jeho vypočutie. Vystavila stopku vyšetrovaniu týmto smerom CIA alebo MI6? Pretože tento pán si pozornosť OČTK zaslúži. Ale nič sa nedeje. Všetci spia. Oprávnená otázka je, akú úlohu tu zohral Tom Nicholson. Agent tajných služieb v úlohe novinára, ktorý dlhodobo pôsobil na Slovensku a odhaľoval vážne kauzy vrátane Gorily, ktorá doteraz nebola vyšetrená pre nezáujem politikov. A ani nebude. Prečo by mala štátomafia vyšetrovať samú seba? Nitky chobotnice v prípade Gorila idú veľmi vysoko.

Nicholson mal vážne väzby na politikov, mafiánov, predstaviteľov tajných služieb, médiá, mimovládne organizácie a iné osoby, ktoré ovplyvňovali chod štátu vrátane súdnictva. Kuciaka dlhodobo zásoboval výbušnými informáciami, ktoré Kuciak spracovával a uverejňoval. Nemá to žiadnu logiku. Nicholson ako novinár, by uverejnil získané články sám. Jeho imidž ako novinára by stúpal. Ale on sa ich vzdal, zásoboval nimi Kuciaka a čakal ako sa situácia bude vyvíjať. Ako budú reagovať politici, verejnosť, médiá. Potom príde dvojnásobná vražda, falošná talianska stopa a odrazu sa Nicholson vracia do Kanady. Údajne za svojou láskou. A údajne pracuje v domove sociálnych služieb. Svoj odchod avizuje v médiách desať dní pred vraždou. Tesne pred vraždou a predtým ako na Slovensku prepukne vyšetrovacie „peklo“ sa Nicholson zbalí a odfrčí natrvalo do Kanady. Vrcholne zaujímavé a podozrivé skutočnosti.

Komu by teda prospela smrť Mariána Kočnera? Súčasnej politickej špičke, ktorá by to okomentovala možno ako samovraždu alebo následok covidu alebo zásah božieho trestu. Neviem. V každom prípade by si vydýchla lebo kauza objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej by sa uzavrela. A skutočný objednávateľ po smrti Kočnera by mohol spokojne spávať. Vo víre udalostí predčasných volieb a udalostí na Ukrajine by táto smrť prehrmela korporátnou tlačou za dva dni. To je demokracia na slovenský spôsob…

AUTOR:   Ivan Štubňa

ZDROJ:  belobog.sk


Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *