25. júla 2024

Šutaj Eštok o Šeligovom útoku na Žilinku: Beznádejný pokus, beznádejného zúfalca!

Zdielajte

Beznádejný zúfalec? Ou! Tak to ho teda poriadne zabolí! Opozičný poslanec Národnej rady a generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok si servítku pred ústa rozhodne nekládol! Opozičník tvrdo skritizoval exvládneho poslanca a člena strany Demokrati Juraja Šeligu za jeho ďalší „pokus“ o útok na osobu generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Beznádejný zúfalec?

Podľa slov Šutaja Eštoka sa Šeliga týmto pokusom snažil len zachrániť si svoju krachujúcu politickú kariéru: „Šeliga sa snaží zachrániť svoju politickú kariéru útokom na Žilinku.
Ďalší beznádejný pokus, beznádejného zúfalca!“ Uviedol člen strany Hlas-SD v príspevku na sociálnej sieti.

O čo vlastne ide?

O čo sa však Šeliga svojim útokom na osobu šéfa Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky vlastne pokúšal? Poslanec Národnej rady kritizoval Maroša Žilinku za to, že podľa neho nedodržiava zákon, ktorý by mal a musí platiť v našej krajine pre všetkých rovnako. I pre tak vysoko postavených ľudí.

Zneužívanie 363ky?

Člen predsedníctva mimoparlamentnej strany Demokrati Juraj Šeliga podal druhý podnet prezidentke Zuzane Čaputovej, aby iniciovala disciplinárne konanie voči generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Argumentuje využívaním paragrafu 363 Trestného poriadku a závermi Ústavného súdu (ÚS) SR. Žilinka to považuje za štvavú kampaň.

Šeliga aj vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti tvrdí, že podľa ÚS Žilinka 26-krát porušil zákon tým, že on a Generálna prokuratúra (GP) SR rozhodovali podľa paragrafu 363 ešte predtým, ako bolo vznesené obvinenie voči akejkoľvek osobe. Od disciplinárneho konania očakáva aj prípadné nastavenie mantinelov využívania sporného paragrafu generálnym prokurátorom. Poukázal aj na ďalšie možnosti disciplinárnych postihov voči šéfovi prokuratúry.

Ústavný súd dal za pravdu Žilinkovi

Paragraf 363 Trestného zákona nie je v rozpore s Ústavou SR. Rozhodol o tom v stredu Ústavný súd (ÚS) SR, keď nevyhovel návrhu skupiny poslancov a prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorí paragraf na súde napadli.

Paragraf napadla na ÚS skupina poslancov Národnej rady, medzi nimi aj Juraj Šeliga a následne aj prezidentka Zuzana Čaputová. Jej podanie o súlade s ústavou sa týka ustanovení paragrafov 363 až 367 Trestného poriadku.

E-Report

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *