21. júla 2024

VIDEO- Advokát Marek Para vyvracia klamstvá prezidenta Čaputovej a Hamrana!

Zdielajte

Hamranove lži. K tlačovke nášho prezidenta sa na sociálnej sieti vyjadril aj známy advokát Marek Para. Ktorý má s „našimi chlapcami bohaté skúsenosti.“ V apríli 2022 ho „chlapci“ obvinili z toho, za to, že sa mal podieľať na kriminalizácii prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka. Po obvinení ho na takmer dva mesiace dali do väzby. Bol obvinený aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Na základe výpovedí „zaslúžilých pracovníkov očisty,“ Bernarda Slobodníka a Ľudovíta Makóa. A keďže toto postavenie v trestnom konaní, ale i postavenia advokáta v iných kauzách, má zo zákona právo dostať sa k informáciám. K tým, ktoré by zo zákona, nemal mať pán prezident magisterky Hamran.

Hamranove lži

„V prvom rade Hamran uviedol, že už viaceré súdy vo viacerých konaniach rozhodli v prospech „čurillovcov,“ tým, že konštatovali neoprávnenosť ich trestného stíhania,“ začal známy advokát.

„Pán Hamran klame. Sudca v prípravnom konaní, ktorý rozhoduje o väzbe, nemá takúto kompetenciu. Tú má len prokurátor. Len on môže v prípravnom konaní rozhodnúť o tom, či trestné stíhanie je, alebo nie je oprávnené,“ dodal Para.

Čo je ľahko preukázateľný fakt. A autorka textu pochybuje, že pán prezident o tom naozaj nevie. Iba ak by nepoznal zákon, ani predmetné rozhodnutie.

V ktorom nestojí to, čo tvrdia obaja naši prezidenti, že „naši chlapci,“ boli a sú nezákonné trestne stíhaní. Len to, že súd nevidí dôvod väzby. No a potom je tu ešte rozhodnutie Ústavného súdu SR..

Dôvod toho, čo sa deje…

Advokát, ktorý si s našimi chlapcami „užil svoje,“ a o ich „zákonných spôsoboch,“ by zrejme mohol napísať román o šiestich zväzkoch, pripomenul aj to, čo môže byť hlavným dôvodom toho, čo sa na Slovensku aktuálne deje.

Vyšetrovateľ chcel totiž odovzdať spis „čurillovcov“ prokurátorovi na rozhodnutie, či podá obžalobu. A dá sa predpokladať, že by obžalobu vzniesli. Na základe nie kajúcnikov, ale dôkazov.. „Hamranovi Apači“ by sa tak museli postaviť pred súd.

„Ak by prokurátor obžalobu podal, verejne by tým potvrdil, že má za to, že sa „čurillovci“ dopustili toho, čo sa im kladie za vinu. Ak by naopak nadobudol prokurátor presvedčenie, že dôkazy toto nepotvrdzujú, zastavil by trestné stíhanie,“ skonštatoval Para.

pozn. aut.: Ak by sa niekomu zdalo pritiahnuté za vlasy, že naozaj žijeme v štáte, v ktorom sa požehnaním prezidentky, zatýkajú všetci tí, ktorí stoja na strane zákona. A nie „našej elity,“ stačí si uvedomiť, že žijeme v štáte, v ktorom ministra vnútra odvolal jeho podriadený, ministerský úradník a jeho „čurillovci.“

Očistec a tak ďalej..

Podľa advokáta je pre vysvetlenie Hamranových lží dôležitá kauza Očistec. Práve tá je spojená s dvomi zásadnými vecami.

“ Prvá, bola v roku 2021 vedená na Úrade Inšpekčnej šlužby(UIS). Skrátene pod číslom 171/2021. V nej začali vyšetrovatelia Inšpekcie na základe objektívnych poznatkov a dôkazov, preverovať potencionálnu trestnú činnosť a manipulácie v iných trestných konaniach zo strany „čurillovcov.“

Manipulovať malu tak kauzu Očistec, ako kauzu Judáš a Mýtnik, ale i ďalšie. Ako náhle sa „čurillovci“ dozvedeli prostredníctvom médií o týchto aktivitách Inšpekcie, vytvorili účelovo spis, vedený na NAKA v roku 2021, pod číslom 205. Práve tú sudca v prípravnom konaní zabezpečil v kauze Očistec. pri rozhodovaní o väzbe. A tak som sa mohol oboznámiť s jej obsahom. Vďaka tomu viem identifikovať každé jedno klamstvo Štefana Hamrana,“ podotkol Para.

Ktorý sa v závere videa vyjadril i k právoplatne odsúdenému špeciálnemu prokurátorovi SR Lipšicovi, ktorý „zákonné“ postupy“ našich chlapcov“ dozoroval. Iste je len náhoda, že „chlapcov“ obhajuje bývalý poradca pani magisterky a bývalý Danielov kolega.. Možno aj preto magisterka tvrdí, že „je všetko v poriadku.“

Záverom

Pripomeňme si ešte, že Štyria vyšetrovatelia vrátane Čurillu a Ďurku, ako aj bývalý šéf inšpekcie, boli obvinení zo zneužitia právomocí verejného činiteľa, respektíve marenia spravodlivosti. Podľa obvinenia mali vyfabulovať dôvody stíhania proti členom inšpekcie a Slovenskej informačnej služby.

Dnes je na Inšpekcii pán Ďurka. Kam ho umiestnili s požehnaním prezidentky. A „chlapci“ zatýkajú bývalých členov Inšpekcie a SIS. ( pričom pri SIS ide aj o súčasného riaditeľa).

Zdroj: FB M. Para


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *