24. júna 2024

Nvotovej útek po voľbách: Uplakaná, vystrašená, ZLOMENÁ NVOTOVÁ UTIEKLA S PLAČOM ZO SLOVENSKA

Nvotovej útek po voľbách

Nvotovej útek po voľbách

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


SLOVENSKO: Dorota Nvotová, kandidátka za stranu Demokrati, ktorá je zlepencom odídencov z iných politických strán a ktorá v predčasných parlamentných voľbách utrpela fiasko, sa rozplakala. Nie naozaj, ale na sociálnej sieti. Doslova kvílila o tom, ako musí čeliť všetkému, ako po fiasku vo voľbách utiekla za hranice a ako sa musí teraz vrátiť domov.

„Zobudila som sa do rána, v ktorom som chvíľu nevedela, kto som. Vedela som len, že sa naplnila moja predtucha z čias keď som napísala pieseň Requiem za krajinu. A to bolo jediné, čo som Vám dokázala k tomu pocitu povedať. Celá uplakaná, vystrašená a zlomená som sadla do auta, zapriahla karavan a odišla na 3 dni za hranice. Niekam poblíž, kde budem sama, bez ľudí, bez Slovákov, bez výčitiek, posmeškov, pľuvancov a vyhrážok,“ píše Nvotová medzi riadkami o tom, ako veľmi ju zasiahol výsledok v predčasných parlamentných voľbách, keď strana Demokrati, za ktorú kandidovala nedosiahla ani 3 percentá.

Nvotová sa vylieva zo svojich pocitov: „Už tretí deň sedím pri hladine jazera, a pozerám na ňu. Neďaleko sa tiahnu vinice, v ktorých sa schovávajú malé vinárne, kde sa zastavujú cyklisti. Ľudia sú milí, nikto ma nepozná, všetko funguje, všetko je čisté, v kempe si všetci pomáhajú, a západy slnka poza maják si vôbec nevšimli, že v susednej krajinke sa mnohým zrútil svet,“ vysvetľuje.

Nvotová nie je zmierená s prehrou
„Zajtra už musím domov, čeliť všetkému. Nie, nie som zvyknutá prehrávať. Ťažko to nesiem, a stále rozmýšľam, čo som mohla spraviť lepšie. Okrem tisícok nenávistných komentárov, ktoré mi každým dňom pribúdajú na sieťach, mi však chodia v desiatkach aj povzbudivé správy od vás. Viete ako sa cítim, lebo aj vy by ste sa tak cítili, lebo tak sa cíti každý človek, ktorý odhodlane bojuje za to, v čo verí,“ vysvetľuje ďalej svoje pocity.

A zase sa „obúva“ do strany SMER – SD…
„Pozerám videá “našich ľudí” ako vyhukujú na balkóne a vtichosti sŕkam čaj pred karavanom. Od vedľajšieho stromu počuť cvrčky, prehlušujú našťastie aj to žalostné video. Potom neskôr, keď vidím ako naša prezidentka dáva Ficovi poverenie, už mi do čaju žblnkajú slzy. Neprehrala som ja a moja pýcha, ani Demokrati, prehralo Slovensko,“ myslí si speváčka, ktorá sa chcela političkou stať.

Dorota Nvotová sa spovedá zo svojich pocitov:

„…ja sa musím otriasť, a ísť tomu čeliť. Tak ako vždy, po pádoch. Budem hrať koncerty, sprevádzať ľudí po svete, pomáhať sirotám v Nepále, písať knihy, texty, fejtóny, články a statusy, a naďalej budem v Demokratoch. Som presvedčená o tom, že naša krajina potrebuje slušnú stredovú stranu. Sme mladá strana, a nestihli sme si vybudovať potrebné povedomie. To všetko sa teraz bude dať napraviť. Chcem vám naozaj veľmi všetkým poďakovať, ktorí ste nám dali svoj hlas. Nieje to len také klišé. Viem, čomu ste vo svojom okolí čelili, keď ste povedali slovo Demokrati. Viem, že vás odhovárali. O to viac si to všetko cením. Bolo vás síce málo na to, aby sme mohli svoje vízie uplatniť v parlamente, ale je vás priveľa na to, aby sme prestali. Každý pád je príležitosť vstať a robiť veci ešte lepšie,“ končí svoj status plný žiaľu speváčka Nvotová.

ZDROJ


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *