Poprava právneho štátu. Čaputovej „čurillovci“ sú vďaka katovi Lipšicovi oficiálne chráneným druhom!

0

Koniec Lipšicovej mafie? Špeciálna prokuratúra zanikne k 1.marcu 2024 !


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Strach, strach, strach a k tomu zúfalstvo a stres. Keď je človek v strese, tak robí chyby. A oni začali. Najskôr vyrabovali odbor špeciálnych činnosti, kde pobrali utajované spisy, ktoré sa týkajú „Čurillovcov“. Veď si tam poslali predvoj a úderku. Juhasz, Ďurka a Svitok. Zametači, likvidátori a čističi. Neštítia sa ničoho. Rozhodovali o tom koho zavrú, komu podpália auto, ako džentlmeni nakopú do rozkroku a poskytnú lano na obesenie. Nejaká likvidácia dôkazov, spisov je malina, nič oproti tým mŕtvym, ktorých po sebe zanechali.
Dali im štatút chráneného oznamovateľa protiprávnej činnosti. Akej ? Veď zisťovať protiprávnu činnosti je ich pracovná náplň a určite to majú v popise pracovnej činnosti. Takže niečo zistím, napíšem to, akože to oznámim a vypýtam si štatút chránenej osoby. Super. A k tomu mi štát dá právomoc, služobný preukaz, prístup do evidencii a ešte ma aj zaplatí. A hlavné zlo mi na to dá papier , posvätí to váhou svojho ukradnutého úradu, aby sme sa mohli celej spoločnosti škeriť do ksichtu. Sme nedotknuteľní. Príbeh ako by ho písala Rozamunde Pilscherova. Bude niekto kňučať o právnom štáte?

Z trestne stíhaných „whistlebloweri“

„Skupina vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu získala pred niekoľkými dňami tzv. status chráneného oznamovateľa.

Denníku to potvrdili ich právny zástupca Peter Kubina a tiež šéf policajnej inšpekcie Peter Juhás.

Status „čurillovcom“ mal udeliť Úrad Špeciálneho prokurátora. Na základe ich žiadosti o ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Patronát nad nimi tak získal Úrad na ochranu oznamovateľov, na ktorého čele je Zuzana Dlugošová,“ uviedol denník SME.

Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti

Zriadenie úradu priniesol zákon o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorý vstúpil do platnosti už 1. marca 2019. Dlugošovú zvolili poslanci Národnej rady SR na pozíciu predsedníčky ÚOOPČ vo februári 2021.

Inštitúcia má byť nezávislým orgánom štátnej správy. Má tiež robiť osvetu v oblasti poskytovania ochrany whistleblowerom. O svojej činnosti má

„Keď je podozrenie z trestnej činnosti dobre zdokumentované a ukáže sa, že prípad je naozaj vážny, orgány prokuratúry môžu takémuto človeku udeliť status „chráneného oznamovateľa“. To znamená, že je chránený pred akýmikoľvek negatívnymi následkami zo strany zamestnávateľa, napríklad presunutím zamestnanca na iné miesto alebo prepustením z práce. Ak by to chcel urobiť, náš úrad by s tým musel súhlasiť,“ uviedla jeho riaditeľka Zuzana Dlugošová pre Euractiv.

Naši chlapci Apači

Nuž, takže sa z trestne stíhaných „Apačov,“ stali „chránení svedkovia- oznamovatelia protispoločenskej činnosti.“ Na miesto toho, aby pán Ódor ako minister vnútra a premiér konečne začal konať podľa zákona. Toto sa dialo za zatvorenými dverami, kým mal „niekto soplík“ a „niekto skartoval?

Uvedomuje si to pani Dlugošová? Vie o Zákone o štátnej službe? Je prosím pekne naozaj normálne, chcieť zapáliť inej vyšetrovateľke auto a chcieť kupovať ľuďom vo väzbe lano? Jáj veď to boli len tie „neškodné krčmové reči.“

Právny štát pani magisterky

Áno, v právnom štáte určite. Na „čurillovcov“ sa samozrejme vzťahuje prezumpcia neviny. To ale nič nemení na tom, že pokým sú trestne stíhaní, majú byť postavení mimo službu.(!) Možno si „niekto“ myslí, že takto už je všetko „ok.“ Veď predsa týchto „úbohých čestných policajtov- elitu medzi elitou,“ už nik nemôže dostať z policajného zboru.

Lenže, ešte je tu Trestný poriadok a Trestný zákon. Aj preto vám v najbližších dňoch prinesieme odborné stanoviská o tom, či a na koľko, môže tento ťah právoplatne odsúdeného špeciálneho prokurátora, ktorý bol do tejto vysokej štítnej funkcie menovaný vo VÝKONE TRESTU, „našim chlapcom“ naozaj pomôcť. Alebo už naozaj nie sme právny štát. Ani z kilometra. Ani z dvoch..

Zdroj: Sme, Euractiv, ÚNOOPS, Generál Ševčík


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *