VIDEO- Naď, hlava pomazaná majiteľ modrej knižky s atramentom v krvi, prestaňte klamať, šíriť nenávisť a správajte sa ako demokrat!

0

Naď, hlava pomazaná majiteľ modrej knižky s atramentom v krvi, prestaňte klamať, šíriť nenávisť a správajte sa ako demokrat!


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Ivan z Mrázika. Toho mi pán Naď pripomínate. A nie preto, že ja som rusofil a je to ruská rozprávka. Pamätáte si tú scénu, kde o sebe vyhlási, že je „aj múdry, aj pekný a je so sebou spokojný?“ Tou „pokorou,“ „sebareflexiou“ a aroganciou sa mu poľahky vyrovnáte. Kým prejdem k podstate, povedzme si niečo o dôvodoch môjho otvoreného listu, pán politik. Vraj sme my v eReporte „odpad, klamári, papagáje, fašisti a okrem Fica nás už po novom platí aj Putin. Píšeme, čo chce Flašík, Fico a Putin a „sme úbohí.“

Nuž, budem sa snažiť byť v tomto liste slušná pán Naď, lebo mňa (zrejme na rozdiel od Vás) k tomu doma viedli. Aj keď sa obávam, že s vašim „kultúrnym“ prejavom to možno nepochopíte.

A hneď takto v úvode, by som rada uviedla, že ten Flašík, aj keď tomu neuveríte, (ale to mne je srdečne jedno, lebo pre mňa je dôležité, že ja to viem naisto) ani nevie, že vám toto píšem. Ani mi to nekázal. A dozvie sa to v momente, keď to vypublikujem. Ako každý čitateľ eReportu. Lebo takto my „nedemokratickí fašisti,“ vážený pán gróf, fungujeme.

O slobode slova v demokratickom štáte všeobecne

Ešte keď ste tu boli ministrom pán Naď, ste sa vy osobne niekoľkokrát vyjadril, že treba, aby zmizli alternatívne médiá. Neviem, či ste to už niekedy počuli, že k demokracii patrí pluralita názorov.

Navyše, bola to vláda, v ktorej ste sedeli, ktorá s požehnaním pani Čaputovej, tie alternatívne médiá vypínala. Bez akéhokoľvek súdneho rozhodnutia. Bez opory v Ústave Slovenskej republiky. Protizákonne.

A keďže sa rád pasujete aj do role toho, kto je múdry a pozná históriu, tak si možno spomeniete, že časy, kedy boli štátnou mocou dovolené len jedny noviny, so správnym názorom samozrejme, sme tu už mali. Akurát, že neboli demokratické.

O práci v mainstreame a v eReporte

Nuž, vážený pán Naď, na rozdiel od vás, pracovala som v mainstreame a pracujem v alternatíve. Preto mám miesto lacnej „fejsbúkovej“ propagandy, na svoje tvrdenia aj skúsenosti, aj dôkazy.

A poviem vám, a opäť, mne je jedno, či mi to vy a ktorýkoľvek ďalší „demokrat“ verí, som tu vyše roka. Aj keď vaša predstava (a mnohých iných) je taká, „že sa každé ráno zobúdzam s tým, že mi zavolá pán Flašík, a nadiktuje mi, čo všetko musím napísať, a samozrejme rovno aj s textom, ktorý mu prediktoval Fico, či Putin,“ realita je iná pán gróf.

A faktom je, že toto sa mi pravidelne stávalo v tom mainstreame. Boli veci na ktoré som sa nemohla pýtať(aj za vašej a z vašej vlády pán Naď), veci, ktoré som sa pýtať musela a tak ďalej.. Aj preto si neviem predstaviť, kým je to takto, že by som tam opäť pracovala. Lebo tak ako demokraciu, si ctím slobodu slova a pravdu. (na rozdiel od Vás)

„Príkladom je médium vlastnené zakladateľom SMERu, ktorých redaktori dostávajú doslova nadiktované otázky, ktoré ako papagáje čítajú na tlačovkách Fica a spol. Áno, je to pravda.

A vedia o tom všetci: aj nezávislí skutoční novinári, ale aj tí fejkoví, ktorí aj napriek tomu, že sú na smiech, odhliadnuc od morálneho dna, ktoré reprezentujú, plnia úlohy vyplývajúce zo “zmluvy”, ktorú podpísali s diablom,“ tvrdíte.

Klamať sa nemá

Nuž, tak takto pán Naď. Doma ma učili aj to, že klamať sa nemá. Vás? Istú chvíľu za eReport nechodil na tlačové konferencie nik. Ani na tie strany Smer. (Putin proste neplatí dosť ľudí, viete?) Neskôr tam chodil dne už náš bývalý kolega Rasťo Ekkert. A v súčasnosti, chodí na tlačové konferencie náš kolega Dominik Papala.

A tak, ako každý jeden z nás pracujúci v eReporte, vážený pán gróf, pracuje sám. Nie je to žiadny hlupák, ani „opica, dezolát a tak ďalej.“ Viete, každý redaktor a novinár sa musí vedieť pýtať a musí aj vedieť na čo. Inak nemôže vykonávať svoje povolanie. Lebo táto schopnosť je alfou a omegou. Neviete, nevadí.

Napísali ste tiež, sme tu všetci financovaní z Ruska. Nuž prosím, ak máte dôkazy, obráťte sa na najbližší policajný útvar. Aj keď teda ja ako človek s právnickým vzdelaním (na rozdiel od vás) neviem o tom, že keby to aj bola pravda, je to trestným činom.

Ivan z Mrázika

Ale keď neviete, a nemáte žiadne dôkazy, potom aspoň prestaňte klamať. Verejne. Šíriť nenávisť, vy „demokrat.“ A robiť si na úkor slušných ľudí, ktorí sú v našej redakcii zamestnaní, svoju lacnú propagandu.

My totiž nemôžeme, a nemôže za to ani pán Flašík, ani Fico, ba ani Putin, že vy ste prehrali voľby. A tak ak už chcete hľadať vinníka vášho neúspechu pán Naď a toho „koho by ste nakopal,“ skúste sa ako ten Ivan z Mrázika, pozrieť do zrkadla. Zistíte, okrem toho, že ste „múdry, pekný a demokrat,“ aj to, koho nakopať.

Hovorí sa, že múdry človek hlupáka nikdy nepreháda a i to, že hlupák toho múdreho nikdy uraziť nemôže. Ja urazená nie som, lebo na rozdiel od vás pán gróf, moje ego nesiaha do nebies a nie som ani ješitná.

Len som rada, keď sa všetci, vrátane politikov držia faktov. Nešíria nenávisť a zlo. Lebo nič iné nevedia. Nemajú čo iné ponúknuť. Za to to robia? A mám rada pravdu pán Naď.

Nestačí vám len nálepka „demokrata“

Ja na rozdiel od vás, veľavážený gróf, poznám ľudí, ktorí v eReporte robia. Viem koľko času, aj toho voľného, venujú a obetujú práci. Viem ako sa overujú zdroje. A že sa. Viete vôbec o tom, že 90 percent správ uverejnených na našom portáli pochádza z TASR? Lebo tak funguje každá iná redakcia?

A je pravda, že hlupák ma uraziť nemôže. Nech je jeho krv akákoľvek. Ale som pohoršená (opäť raz) tým, že (opäť raz) verejne klamete. Urážate ľudí, ktorých nepoznáte a hovoríte o veciach, o ktorých v skutočnosti nič neviete.

Aj preto vám píšem tento otvorený list ja. Za seba i za celú našu redakciu. Pracujúcich ľudí pán Naď, občanov tejto krajiny, ktorým ste mali slúžiť. A ktorým sa raz možno budete musieť za to „slúženie“ zodpovedať. Lebo s pravdou zvykne ruka v ruke chodievať aj Iuastitia.

Ja, na rozdiel od vás pán Naď, sa môžem pozrieť do zrkadla bez obáv. A som ňou aj moji kolegovia.

Buďte taký láskaví, ak sa nedokážete vysporiadať s výsledkom, ktorý ste dosiahli vo voľbách, vyhľadajte odbornú pomoc, prestaňte klamať, šíriť nenávisť a keď teda ste už v (tretej) strane s názvom „Demokrati,“ začnite sa ako demokrat chovať. ň

Na začiatok možno postačí aj nejaký kurz slušného správania a úcty voči iným. Aj tým „opiciam, dezolátom, sviniam a tak ďalej,“ pán „demokrat.“

Za redakciu eReportu,

Stella Banská

Zdroj: youtube.-Supraphon, Juraj, gollum1945// Fb J. Naď


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *