12. apríla 2024

VIDEO – Korčok prezidentom? Ani náhodou! Takto chce likvidovať pre neho nepohodlný eReport

0

Korčok prezidentom? Ani náhodou! Takto chce likvidovať pre neho nepohodlný eReport


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Favorit Progresívneho Slovenska a SaS na post prezidenta Ivan Korčok sa pasuje do úlohy demokratického a ľudového kandidáta, pritom je to obyčajný obmedzovač práv novinárov na kladenie otázok. To, čo predviedol pri nevpustení redaktora eReportu na jeho tlačovú besedu a to, ako svoj krok obhajoval, ba aj to, čo sľubuje médiám ako je eReport, je jednoducho neprípustné pre novú hlavu štátu. Ivan Korčok svojím správaním a vyjadrovaním sa jednoducho ukazuje, že na poste prezidenta nemá čo robiť!

Pellegrini je najväčším ašpirantom na prezidenta

Ak niektorí redaktori mainstreamových médií vyplakávali, že im podaktorí koaliční opoziční politici odmietali odpovedať na ich otázky, tak prezidentský kandidát Ivan Korčok to povýšil na ešte vyšší level. On si dovolí nielenže nevpustiť na svoju tlačovku akreditovaného redaktora, ale dokonca nazve jeho redakciu tak, že to nie je médium. A to nie je všetko, on by redaktorov z nej po prípadnom zvolení za prezidenta dokonca nevpustil ani do Prezidentského paláca!!! Toto všetko povedal v rozhovore pre DenníkN, z ktorého zostrih videa zverejnil na sociálnej sieti profil Slovenský medveď.

Moderátor z opozičného DenníkaN Dušan Mikušovič v rozhovore poznamenal, že Peter Pellegrini, ktorý je najväčším ašpirantom na post nového slovenského prezidenta, sa vyhýba kampani a otázkam od médií, s ktorými údajne názorovo nesúhlasí.

Moderátor Korčokovi pripomenul aj to, že redaktor eReportu, média, ktoré on nemá problém označiť za provládne, nahral video, v ktorom prezradil, že mu nebolo umožnené zúčastniť sa Korčokovej tlačovky, na ktorú redakcia poslala akreditáciu. „To je redaktor, ktorý nahráva také ľúbivé rozhovory s vládnymi politikmi,“ podotkol moderátor aby všetci vedeli, aký má on na spomínaný redaktora eReportu Dominika Papalu.

Majú sa všetci právo pýtať otázky, ale majú to byť…

„Napriek tomuto profilu, ktorý majú, nie je to tak, že by ste mali strpieť aj účasť takéhoto redaktora na tlačovke?“ spýtal sa Korčoka moderátor. „Nie, lebo to nie je médium. Nemajú tam čo hľadať!“ povedal rázne „demokratický“ prezidentský kandidát. Korčok vzápätí dodáva, že kým predseda vlády zvoláva bezpečnostnú radu, aby vyvolal dojem, že Slovensko bude zatiahnuté do III. svetovej vojny zo západu, on by zvolal bezpečnostnú radu kvôli tomu, čo sa tu deje v mediálnom priestore.

„V mediálnom priestore sa deje to, že šíritelia dezinformácií, tí, ktorí naozaj stavajú veci úplne na hranu, tak tí sú dnes dávaní na jednu úroveň s médiami, ktoré pracujú v rámci zákona, s redakčnou zodpovednosťou, s transparentnou štruktúrou,“ vysvetľuje vraj liberál a demokrat Korčok.

Majú sa všetci právo pýtať otázky, ale majú to byť médiá, lebo aj pre ne platia zákony, a toto, ako eReport, médiá nie sú.Ivan Korčok, exminister zahraničných vecí a kandidát na prezidenta SR

Demokracia sa podľa Korčoka musí brániť a brániaca demokracia je to, že na tlačové konferencie majú mať prístup absolútne všetci. „Majú sa všetci právo pýtať otázky, ale majú to byť médiá, lebo aj pre ne platia zákony, a toto, ako eReport, médiá nie sú,“ prízvukuje Korčok.

„Ak aj prijmem ten argument, kto je arbitrom toho, čo je a čo nie je médium, a či nie je príliš klzká plocha, keď sa na ňu vydáte vy, povedzme aj ako prezidentský kandidát. Jednoducho, že či demokratická krajina by nemala mať iný typ inštitúcií, ktoré to budú posudzovať,“ spýtal sa viditeľne zaskočený Mikušovič, ktorý priznal, že rozumie kritike voči napríklad eReportu. A či to nie je príliš vratká plocha keď on, ako prezidentský kandidát, bude posudzovať kto je a kto nie je médium.

eReport nebude mať prístup do prezidentského paláca!

„Viete čo je veľmi vratká plocha? Že najväčší dezinformátori sa dostávajú na kandidát listiny tzv. demokratických strán. Toto je vratká plocha! Viete čo je vratká plocha? Vratká plocha je to, že dezinformátori a konšpirátori, ktorí ničia túto spoločnosť, sa dostávajú do vládnych delegácií! Viete, čo je vratká plocha? Že naši vládni politici na čele so šťukou na ministerstve zahraničných vecí sa rozpráva s konšpirátormi, ktorí velebia ruskú agresiu!

Toto je vratká plocha. Voči tomuto sa musíme brániť, lebo ak budeme všetko robiť len takým spôsobom, že je sloboda slova, ktorá je svätá, ktorá je v ústave, tak sa jednoducho v jednom momente dostaneme tam, že títo, ktorí konajú bez akejkoľvek zodpovednosti, tu budú udávať tón. Dnes je ich vo vláde už bohužiaľ veľa,“ rozrozprával sa Ivan Korčok.

Do prezidentského paláca, budú mať prístup médiá a nemám pocit, že eReport je médium.Ivan Korčok, exminister zahraničných vecí a kandidát na prezidenta SR

„Ak by ste vyhrali prezidentské voľby a stali sa prezidentom, znamená, že napr. eReport nebude mať prístup do prezidentského paláca?“ spýtal sa moderátor Korčoka, ktorý vo svojich šokujúcich vyjadreniach neprestáva. „Do prezidentského paláca, budú mať prístup médiá a nemám pocit, že eReport je médium. Ja by som sa v tejto prezidentskej kampani ani s ohľadom na osud Slovenska ale tomuto nevenoval,“ usiloval sa Korčok zahrať celú kauzu s eReportom do autu.

„Len ono to potom z tej druhej strany môže znamenať ako pozrite sa, Ivan Korčok, prezidentský kandidát, hovorí toto o nejakom, povedzme že webe, alebo akokoľvek to nazveme, tak potom sa nečudujte, že my nechceme pustiť na Úrad vlády DenníkN alebo Aktuality. Tá argumentácia príde,“ oponuje Dušan Mikušovič.

Demokracia sa musí brániť, je svätá sloboda slova

„Ja som trošku stratený a nerozumiem, čo riešime,“ priznáva dezorientovný Korčok, ktorý zrejme takúto „opozíciu“ od redaktora DenníkaN nečakal. „Tá otázka bola pomerne zrejmá,“ konštatuje moderátor stroho. „Ale ja to beriem s rešpektom, že to je vratká pôda, na ktorú sa vydávame,“ začal hapkať Korčok, ktorému Mikušovič pripomenul, že na ňu sa vydal on sám.

„Nie. Vy ma na ňu ťaháte. Ja sa snažím, aby som sa z nej nepošmykol. A teda ja len hovorím, že demokracia sa musí brániť aj v tom, že je svätá sloboda slova, ale svätá je aj zodpovednosť. Ja si myslím, že medzitým musí byť rovnováha,“ hovorí na samý záver videa Ivan Korčok, ktorý si zrejme takto predstavuje slobodu médií a slobodu tlače. Dobre vedieť, že jeho potenciálnym zvolením za prezidenta nastane totálna cenzúra novinárov a médií, aká tu doteraz ešte nebola.

Redakcia eReportu chce „demokratickému“ prezidentskému kandidátovi pripomenúť, že nie je žiadna alternatíva, alebo iba „nejaké“ médium, ktoré nemá vlastnícke štruktúry ani redakčnú radu. eReport je riadne médium registrované na Ministerstve kultúry SR aj v Audiovizálnom fonde kvôli YouTube kanálu a TV eReport.

Zdroj: Telegram / Slovenský medveď


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *