12. apríla 2024

Dezinfo médiá sa na hulváta snažia ovplyvniť voľby šírením hoaxu o Harabinovi

0

Na snímke kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin. Foto: TASR/Jaroslav Novák


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Protivládne médiá sa na hulváta snažia ovplyvniť voľby šírením hoaxu o Harabinovi. Toto je dnes slovenská realita. Aktivistické, politicky angažované médiá si sprivatizovali mediálny priestor, cez ktorý manipulujú verejnú mienku.

Protivládne médiá prerazili dno. Rozšírili hoax o neúspešnom prezidentskom kandidátovi Štefanovi Harabinovi. Ich cieľom je odradiť najmä voličov Harabina od voľby Petra Pellegriniho v druhom kole prezidentských volieb. Sú to práve títo voliči, ktorí rozhodnú o novom prezidentovi a protivládne médiá to vedia.

Kto nepríde voliť, volí Korčoka a o to ide

Na Telegrame figuruje stránka s názvom Štefan Harabin (infokanál), pričom v jej popise stojí, že ide o oficiálny infokanál. Spravovať ho však majú jeho priaznivci. Na tejto stránke sa pred niekoľkými dňami objavil status, v ktorom sa píše, že „vlastenec už nemá v 2. kole svojho kandidáta.“ Nejde však o vyjadrenie Štefana Harabina. Ide len o prezdieľaný status z tretieho účtu na Harabinov infokanál.

Protivládne a liberálne médiá, ktoré v prezidentskej kampani aktívne a všemožne podporujú Ivana Korčoka, však z tejto informácie vytvorili veľmi nebezpečný hoax, ktorý môže ovplyvniť výsledky druhého kola prezidentských volieb. Zjavne ide o to, aby odradili voličov Štefana Harabina od voľby Petra Pellegriniho. Títo voliči sú totiž kľúčoví. Ak neprídu voliť, zvíťazí médiami a zahraničím pretláčaný Korčok, pokračovateľ Kisku a Čaputovej. Kto nepríde voliť, bude vlastne voliť Korčoka. A presne o to ide.

Pravda, Refresher, Hospodárske noviny

Hoax začal ako prvý šíriť denník Pravda v článku s názvom „Harabin: Vlastenci mali voliť v prvom kole. V druhom kole nemá vlastenec svojho kandidáta“. Zjavne si však uvedomili, že toto ich klamstvo prekračuje všetky medze a článok stiahli. Dnes už nie je dostupný.

Druhou redakciou, ktorá sa pustila do šírenia tohto hoaxu, bol Refresher. Zverejnili obdobný článok, v ktorom píšu: „Bývalý sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin cez Telegram napísal odkaz pre svojich voličov. Podľa neho je v druhom kole „povinnosťou vlastenca nezradiť seba samého“ a nedať hlas Petrovi Pellegrinimu ani Ivanovi Korčokovi.“ Tento článok je stále dostupný.

Tretím portálom, ktorý sa téme venuje, sú Hospodárske noviny. Tie to však urobili prefíkanejšie. Článku dali názov „Pellegrini a Korčok ako sluhovia USA? Účet na Telegrame dal odporúčanie pred 2. kolom, Harabin sa dištancuje.“ Aj tento článok je dostupný a okrem iného sa v ňom píše aj nasledovné: „Internetom sa šíri informácia, že neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin vyzval „vlastencov“, aby nešli voliť ani jedného kandidáta v druhom kole prezidentských volieb.“

Žiadne médiá, ale propagandistické úderky

Harabin sám sa od celej situácie dištancoval a dnes cez infokanál odkázal v statuse : „Milí priaznivci. Korčokov progresívny tábor rozbehol kampaň na sociálnych sieťach, kde publikujú vymyslené vyhlásenia, ktoré vydávajú ako moje. Chcem preto upozorniť, že žiadne vyjadrenia v súvislosti s voľbou v druhom kole som nedával.“

Môžeme teda skonštatovať, že protivládne médiá sa na hulváta snažia ovplyvniť voľby šírením hoaxu o Harabinovi a ešte majú drzosť obviňovať zo šírenia hoaxov iných. Toto je dnes slovenská realita. Aktivistické, politicky angažované médiá si sprivatizovali mediálny priestor, cez ktorý manipulujú verejnú mienku.

Na druhej strane vytvárajú ilúziu o tom, že sú nezávislé, objektívne a nestranné. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Z médií sa stali obyčajné propagandistické úderky pre tie správne názory a politické strany. Nič viac a nič menej.

Zdroj: Google, Pravda, Refresher, HN, eReport


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *