23. apríla 2024

Čaputová na RTVS ukončila Korčokovu kampaň! A dala to šikovne, na Matoviča „podlo a zákerne“

0

Čaputová Šedivý priemer z mestského úradu v Pezinku - je koniec...


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Lebo akosi na poslednú chvíľu, krátko pred začiatkom volebného moratória, zistila, že existuje aj RTVS!Doteraz poskytovala rozhovory hlavne pre Denník N, TV Markíza, TV JOJ…

A urobila to šikovne resp., ako o nej vraví jeden nemenovaný „politik“ (I. Matovič), podlo a zákerne!

Podlo a zákerne preto lebo so „svojim“ prezidentsko-predvolebným príhovorom sa na obrazovkách RTVS zjaví len niekoľko málo hodín, pred začiatkom volebného moratória a teda už nebude veľa priestoru na to, aby sa na ňu dalo adekvátne zareagovať po dôkladnej analýze „jej“ príhovoru!

Nuž teda ja to skúsim vopred.

Ja osobne tento „jej“ „prezidentský“ príhovor, k podľa nej „spoluobčiankam a spoluobčanom“, podľa nej akejsi bezmennej krajine, o ktorej sa onehdy vyjadrila, že ona teda tejto krajine nerozumie, považujem za absolútnu predvolebnú kampaň v prospech jedného z dvoch kandidátov.

A ktoréhože, sa to týka?

Petra Pellegriniho? Nuž možno by sa aj týkalo, ale to by musel Peter Pellegrini po PV 2023 vstúpiť do inej vládnej koalície, ako napokon vstúpil!

To by musel prijať ponuku PS a byť poslušným premiérom v progresívnej vláde…Takže Peter to nebude.

Nuž teda ostáva nám len Ivan Korčok.

Len osoba veci neznalá, len osoba, ktorá žije na Slovensku a minimálne za posledných 5 rokov nesleduje žiadne média, sa môže domnievať, že „príhovor“ Čaputovej v predvečer prezidentsko-volebného moratória bude nestranný a vyvážený!

Čaputová je od samého počiatku na strane Korčoka a bola na jeho strane ešte vtedy, keď Korčok ani len oficiálne neohlásil svoju kandidatúru!

Už som to v jednom svojom nedávnom článku jasne dokázal, že už v júly 2023, na akejsi „apolitickej“ Pohode, sa Čaputová pre „apolitického novinára“ Štefana Hríba jasne pred tam prítomným publikom vyjadrila, že pevne dúfa, že Korčok sa do prezidentského súboja teda pustí a že toto bude podľa nej tá najlepšia správa pre Slovensko, pardon pre krajinu, ktorej ona síce nerozumie, ale na teraz tu ešte žije!

No a potom je tu jedno veľmi dôležité vyjadrenie Ivana Korčoka, na ktoré sa akosi po tieto dni zabúda!

A toto vyjadrenie je to najdôležitejšie, ktoré by malo Ivana Korčoka úplne diskvalifikovať u akéhokoľvek občana-voliča SR.

Nie, nie je to to, ako slúžil naprieč všetkými slovenskými a „slovenskými“ vládami SR od 1993, ba ani tie jeho vojnovo-štváčske správanie sa, či už išlo o Juhosláviu/Srbsko, o Irak, o Ukrajinu alebo teraz o palestínsku Gazu, absolútne nie!

Pamätá si niekto dnes na Slovensku na utorok 5. júna 2023?

Že prečo?

Nuž nič také zvláštne sa vtedy na Slovensku neudialo, len pre Korčoka toto – https://www.facebook.com/photo?fbid=696935885571721&set=a.296537732278207&locale=sk_SK

Korčok bol na TV Markíza v Na telo PLUS, kde na otázku Michala Kovačiča – „Tak poďme k tým ďalším voľbám to sú prezidentské. Viacerí politici napravo majú relatívne jasno v tom, že vlastne, keď nebude Zuzana Čaputová kandidovať, tak by volili Ivana Korčoka. Máte toto tak nastavené, že nebudete kandidovať, ak bude kandidovať ona?“

A Korčok bez váhania odpovedá – „Áno“ a dodáva – „Nebudem kandidovať, ak bude kandidovať Zuzana Čaputová“ a ešte dodáva takéto niečo – „Akurát ja si myslím, že Zuzana Čaputová kandidovať bude a pokiaľ sa rozhodne pre druhý mandát, tak chcem tu ísť ešte o pol kroka ďalej a povedať, že jej vyjadrím v tomto podporu.“

https://tvnoviny.sk/na-telo/clanok/843694-hostom-relacie-na-telo-plus-bude-exminister-zahranicnych-veci-ivan-korcok?fbclid=IwAR0Eux_TTR0XPYHhasVzGHeXnp1slRcZ20lcGl0BWkr91pDrWorN2LjDhLM_aem_AZyW6s2ZzH2iyYalWOjhh8BUNhQJDWH0aVq-SjW-bzPvMp__VYF9Dqh2teDzXf3Qw3hwidd4yaMCbnPB4NjUOM2g  – okolo 30:00 minúta)

Presne o 20 dní na to – 20.6.2023 – Čaputová ohlasuje, že nebude kandidovať – https://www.youtube.com/watch?v=heoiXe5GwhA&t=4s&ab_channel=Denn%C3%ADkN

A ani nie o dva mesiace na to – 30.08.2023 – Korčok ohlasuje svoju kandidatúru na prezidenta SR – https://www.facebook.com/reel/846266887158192

Pýtam sa – všetko je to len náhoda, alebo veľmi starostlivo niekým z úzadia pripravené?!

Ale nie toto je dnes najzákladnejšia otázka a téma môjho článku.

Avšak, čo je veľmi dôležité pre kontext môjho článku je to, že dnes večer o 19:30 bude mať Čaputová na RTVS priestor, aby sa Korčokovi odvďačila za jeho lojalitu, že teda, keby ona kandidovala, tak on nebude kandidovať, ba dokonca ju bude nie len voliť, ale aj naplno podporovať!

A áno, v tomto kontexte vnímam dnešné večerné extempore Čaputovej na RTVS, ako sa vraj ide „nestranne“ vyjadriť pred II. kolom prezidentských volieb!

Nech už v „jej“ príhovore „spoluobčiankam a spoluobčanom“ zaznie čokoľvek, akékoľvek bláboly, tak jedno je isté, toto bude z jej strany zavŕšená prezidentsko-predvolebná kampaň v propsech Ivana Korčoka!

A aj napriek tomu, že ihneď po tom resp. krátko na to, bude na tom istom kanáli RTVS v priamom prenose odvysielaná posledná diskusia Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka, nič už to nezmení na fakte, že Čaputová oficiálne „svojim“ príhovorom ukončila prezidentsko-predvolebnú kampaň Ivana Korčoka!

Lebo len človek absolútne veci neznalý, politickej realite veci neznalý dnes na Slovensku, by „jej“ príhovor vnímal, ako vyvážený,  ako nie proti Petrovi Pellegrinimu a jednoznačne za Ivana Korčoka!

Lebo aj v politike platí, že – „Aký požičaj, taký vráť! A Zuzana to dnes večer ide  Ivanovi v jeho prospech, politicky vrátiť aj s úrokmi!

Autor: Dedič


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *