30. mája 2024

Odutá vyšinutosť bratislavskej kaviarne novej nevídanej úrovne

Odutá vyšinutosť bratislavskej kaviarne novej nevídanej úrovne


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Odutá vyšinutosť bratislavskej kaviarne sa posunula na nevídanú úroveň

Prekračujú všetky červené čiary:

Vybrané mimovládne organizácie spustili ZBIERKU NA NÁKUP MUNÍCIE PRE UKRAJINU.
Iniciatíva má aj zoznam podporovateľov, ktorý je doslova WHO IS WHO kaviarne (Šimečka, Mesežnikov, Pauhofová, Kaščák, a stohy ďalších podobných mien).
Toto akoby robili už naozaj naschvál s cieľom zničiť posledné zvyšky pozitíva v spojení „mimovládna iniciatíva“.

A mimoriadne, ale mimoriadne tým naštvú zvyšok spoločnosti.

Pritom, samozrejme, nikto, doslova nikto, ospravedlňujem sa za výraz, z tých za…tých novodobých zväzákov a zväzáčok, nie je schopný ani len sa postaviť pred základné fakty konfliktu.
Vrátane toho úplne najzákladnejšieho: na jar 2022 celý konflikt takmer skončil po tom, ako Ukrajina súhlasila, že sa vzdá snáh dostať sa do NATO. A že obmedzí svoje budúce vojenské kapacity na rozumnú mieru (pričom aj podľa navrhovanej dohody by mali stále jednu z najväčších armád na svete).
Výmenou za to sa Rusko zaviazalo stiahnuť zo zabratých území. O právach ľudí na Donbase (ktorí úplne dokumentovateľne nemali kyjevský režim radi, a ktorým ten úplne zjavne robil prieky) sa malo rokovať.

Jednoducho, celý ten príbeh, ktorý šíri prezidentka, mimovládky, opozícia ale aj médiá ako údajne Rusko je prirodzene dobyvačné a potrebovalo dobyť nejaké územie (čo pritom mohlo urobiť oveľa efektívnejšie v roku 2014, ak by im išlo o to) je v priamom rozpore s faktami.
Ale to celú tú bandu, čo sa inak rada hrá na „kritické myslenie“ jednoducho nijako netrápi.
Nielen to, oni doslova v zárodku zakakajú akúkoľvek snahu o tých faktoch hovoriť. Diskusia? Ani náhodou, maximálne jačanie.

A ak by už aj niekto mal ten pocit, že jednej strane konfliktu treba vojensky pomáhať, masové nákupy minície je naozaj niečo, čo treba nechať na vlády. Toto absolútne neprísluší nejakým „občianskym iniciatívam“, preboha, ani len vo forme zbierky.

A tak sa ľudia, ktorí sa typicky boja postaviť hocijakému opilcovi v električke, akurát po príchode domov napíšu o príhode post na FB, hrajú na odvážnych bojovníkov za slobodu tak, že sa skladajú na nejakú muníciu, ktorú Česí (možno) nakúpia v Afrike a nejako (hádam) vyexpedujú k našim susedom.

Medzitým ich netrápi, že inde na svete beží konflikt, kde sa zničilo násobné množstvo infraštruktúry za oveľa kratší čas a zomrelo výrazne väčšie množstvo civilov, vrátane násobne väčšieho množstva detí.

Viete, čo bude reálnym výsledkom celého tohto vášho humbugu, milí moji?
Že vás, s prepáčením, kreténov, akí ste – alebo viete čo, bez prepáčenia – už v budúcnosti naozaj nikto trochu príčetný nebude brať vážne. Ani náhodou. Spôsobili ste si to sami.

Juraj Draxler


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme