30. mája 2024

Kto šíri nenávisť alebo niečo o auto-šovinizme a útokoch…

0

Kto šíri nenávisť alebo niečo o auto-šovinizme a útokoch...ilustračný obrázok JNS


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo a odpor voči inej osobeskupine alebo objektu

V posledných dňoch sú zaplavené médiá a verejný priestor moralizovaním o šírení nenávisti. je paradoxné, že si to museli všimnúť českí liberálni ľavičiari, ale najviac šíria nenávisť práve tí, ktorí najviac moralizujú o šírení nenávisti.

Niekedy si už pripadám ako papagáj, že to musím donekonečna opakovať, ale niektorí ľudia majú naozaj krátku pamäť a ľahko podliehajú emocionálnym manipuláciám. Je pekné, že sa snaží končiaca prezidentka upokojiť rozdelenú spoločnosť, ale treba si uvedomiť, kto ju systematicky rozdeľuje už od známeho ukrajinského euromajdanu. Ako včera povedal Blaha: Neskoro.

Celé roky sa tu pestuje nenávisť voči dominujúcej časti národa, ktorá vyústila až do tak expresívnej podoby, že na to museli upozorniť českí liberálni ľavičiari, ktorí sú vlastne kolegami našich progresívcov, avšak s tým rozdielom, že na rozdiel od nich majú aké-také sociálne cítenie a vnímajú kriticky aj americký militarizmus (skrátka nešli by voliť Korčoka, lebo vedia čo bola Juhoslávia 1999, Afganistan, Lýbia, Sýria, Vietnam atď.).

Podstatné, čo si liberálni ľavičiari všimli, je protiľudovosť, pohŕdanie národom, jednoducho podceňovanie voliča, podceňovanie národa ako kolektívnej identity vo všeobecnosti zo strany tzv. elít, resp. tých, čo sa za elity považujú. Dezoláti, nevoľníci, kvičiace svine na bitúnku, opice, hoaxeri, dezinformátori, nedemokratickí voliči, dezinfo scéna, prak**oti, zbabelý národ, kolaboranti, atď. Kde bola Zuzana, keď sa toto používalo? Vyhranila sa voči tomu niekedy Zuzana?

To všetko sú výrazy, ktoré táto sekta ľudí používa ako urážky. Ide o akýsi auto-šovinizmus namierený proti vlastnému národu, resp. jeho dominujúcej väčšine a jeho názorom. Seba identifikujú ako demokratických, no neuznávajú výsledky demokratických volieb ak nie sú podľa ich predstáv. Seba nazývajú slušnými, ale iba dovtedy, kým nemajú možnosť podlo zaútočiť na protistranu. Seba nazývajú liberálnymi a slobodnými, no sami usilujú o obmedzenie slobody slova pre protistranu.

Poučí sa slovenská liberálna kaviareň od tej českej, a pochopí, že tento spôsob komunikácie ich maximálne diskvalifikuje? Alebo bude naďalej robiť to, čo doteraz a moralizovať o šírení nenávisti?

Nedávno zverejnil Erik Kaliňák, ktorý povedzme si úprimne, tiež nie je v komunikácii žiaden andelíček, video, kde ho vulgárne uráža typický liberálno-progresívny hejter. Nadáva mu do ko**tov, uráža dokonca jeho priateľku a posiela ho do Ruska.

Poslankyňa z KDH na to zareagovala v štýle, že je jej to ľúto, ale že si to v podstate zaslúži, na čo včera upozornil Blaha. Ak sa to stane Kaliňákovi, dobre mu tak, že? Ak sa to stane ľuďom ako pani moderátorka Marta či novinárka Zuzana, tak je dôvod na šírenie paniky a zvolávanie rôznych výborov. Ak sa to stane Smerákovi, dobre mu tak. Títo ľudia jednoducho nemajú právo hovoriť o nenávisti, ak ju vnímajú selektívne. Ak útočia na ministerku kultúry tým najhorším, najvulgárnejším a najprimitívnejším spôsobom je to podľa nich v poriadku. Ak tak isto útočia na dosluhujúcu prezidentku, je to tragédia a neodpustiteľna hanebnosť. V prípade Zuzany je to necitlivý útok na ženy, v prípade Martiny je to oprávnená kritika, ktorú musí zniesť. To sú tie dvojaké metre.

Viď obrázok (link na obrázok je presmerovaný priamo z Denníka N, teda nejde o reupload, to len pre istotu):

Shooty: Cudzie vplyvy (10.4.2024)

Dá sa reálne dokázať, že napr. Blahovi útočili priamo na rodinu, Lučanského buď doviedli k samovražde alebo ho priamo zabili, Fica chceli zlikvidovať, zatvoriť alebo ho minimálne vystrašiť až natoľko, že by už nikdy nešiel do politiky, Chuguryana vyhnali z RTVS a dehonestovali systematicky na Wikipédii tak, aby sa nikdy nezamestnal, Chmelára vyhodili zo školy, napádajú ho na ulici a dalo by sa pokračovať. Takto útočia na mnohých ďalších, z tej „druhej strany.“ Ale sú na to sami. Veď sú zlo, oni si „sami za to môžu“. Sú tá neslušná časť, tá časť, ktorá nezaslúži žiadne zľutovanie. Žnú čo zasiali a pod. To je argument progresívcov a liberálov, ak niekto z ich strany napadne niekoho z opačnej strany.

Žiadne hlavno-prúdové médium sa ich nezastalo a nikdy nešírilo, že by to bol prejav rozdelenej spoločnosti a nenávisti. Moralizujú iba vtedy, ak sa to týka „ich strany.“ Zároveň moralizujú tí, ktorí urážajú národ, urážajú všetkých Slovákov a robia z nich hlupákov, ktorí zliezli zo stromov, sú dezolatí, nevoľníci, hlupáci atď.

Na záver jedna karikatúra, ktorá vystihuje predstavy elity o väčšine Slovákov od Shootyho (link na obrázok je presmerovaný priamo z Denníka N, teda nejde o reupload, to len pre istotu):

Shooty: Regionálne lúpežníctvo (11.4.2024)

Aký je rozdiel medzi vojnovými židovskými vtipmi, ktoré karikovali ľudí na základe etnicity a obrázkom pána Shootyho? Aj auto-šovinizmus je stále len šovinizmus.

Autor: ludovitpavlovic


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *