26. mája 2024

Ako mohol vyhrážajúci sa Korčok pôsobiť celý život v diplomacii?

0

Jozef Viktorín: Ako mohol vyhrážajúci sa Korčok pôsobiť celý život v diplomacii?


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Päťdesiate tretie vydanie Diskusie na palete s bezpečnostným expertom hnutia Republika generálom Jozefom Viktorínom. Na úvodnú otázku, prečo sú dnes generáli takí žiadaní v slovenských politických stranách odpovedal, že sú “spestrením” domácej politiky. Politici aj ich kolegovia, ktorí kedysi nosili uniformu, sa podľa neho majú od seba čo učiť. Dodal, že uniforma stelesňuje poriadok, disciplínu a rešpektovanie pravidiel. Vzápätí zhodnotil nedávne prezidentské voľby, ktoré stále odznievajú v médiách i spoločnosti. Ako povedal, zvíťazil v nich zdravý rozum, s čím je jeho hnutie spokojné, keďže podporili víťazného kandidáta Petra Pellegriniho.

Porazený Ivan Korčok ukázal svoj charakter a fakt, že je človekom bez pokory. Keď Viktorín počas volebnej noci videl, ako hrozí občanom prstom, položil si otázku, ako je možné, že tento človek mohol celý život pôsobiť v diplomacii. Podľa jeho slov tým prekročil nie jednu, ale niekoľko “červených čiar”. Na prognózy, že Korčok môže v budúcnosti zužitkovať svoj voličský potenciál, reagoval, že slovenská politika takéhoto človeka nepotrebuje. Neprejavuje empatiu, nerozumie ľuďom, tvrdí. Veľké množstvo hlasov získal len vďaka mediálnej propagande, myslí si. Ďalej sa venoval blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu. Parlamentné i prezidentské voľby preukázali, že väčšina občanov si neželá uplatňovanie progresívnej politiky na Slovensku. Je presvedčený, že ľudia túto politiku odmietnu aj v eurovoľbách a budú voliť politikov, ktorí budú v EÚ zastupovať ich záujmy a záujmy nášho štátu. Myslí si, že dnešná únia je o diktáte Bruselu a zmeniť to môžu len pronárodní politici. Jeho meno figuruje na pätnásťčlennej kandidátke do eurovolieb hnutia Republika, ktoré na ňu zaradilo viaceré osobnosti vlasteneckej scény, čím realizuje jednu z podôb spájania národných síl.

Predpokladá, že s touto podobou kandidátky môžu byť veľmi úspešní, podobne, ako sa to stalo v prípade SNS. Tá v parlamentných voľbách dala priestor na svojej kandidátnej listine tzv. legionárom, ktorí pomohli národniarom dostať sa do parlamentu. Viktorín bude v európskych voľbách považovať za úspech zisk viac ako dvoch mandátov poslanca EP. Na otázku moderátora, čo v súčasnosti považuje za najväčšie bezpečnostné riziko pre Slovensko, reagoval, že jednoznačne vojenský konflikt na Ukrajine. Pokračoval, že dodávaním zbraní a financovaním konfliktu sa toto riziko ešte zvyšuje. Skritizoval nedávno schválenú pomoc EÚ Ukrajine vo výške 50 miliárd eur. “Kto dá štátom Európskej únie takéto peniaze na rozvoj školstva, zdravotníctva a zvýšenie životnej úrovne?” opýtal sa. Za bezpečnostné riziko tiež označil veľké množstvo odídencov ukrajinskej národnosti na Slovensku, medzi ktorými sa môžu nachádzať aj nebezpečné skupiny osôb blízke organizovanému zločinu.

Tiež upozornil na existenciu kontroverzného zoznamu osôb “nepriateľov” Ukrajiny, na ktorom sú mená mnohých Slovákov s iným názorom, ako má oficiálna kyjevská propaganda. Zoznam vypracovali extrémistické kruhy na Ukrajine z prostredia tzv. banderovcov.

Zoznam je potenciálnym rizikom pre bezpečnosť na ňom zaradených slovenských občanov a ich rodinných prílušníkov. Na uvedenom zozname sa meno generála Viktorína nenachádza, liberálnymi kruhmi však býva označovaný za “agenta Kremľa”, šíriaci “proruské naratívy” – len preto, že hovorí, že Rusko nie je naším nepriateľom. Hľadanie napriateľa považuje za “cestu do pekla”, podľa jeho názoru musíme hľadať dialóg a diplomatické riešenia. Na záver uviedol, že v dnešných ťažkých časoch potrebujeme silnú vládu.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *