26. mája 2024

P. Ľupták: Zakáže Brusel chovať sliepky, pestovať zeleninu?

0

P. Ľupták: Zakáže Brusel chovať sliepky, pestovať zeleninu?


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Päťdesiate piate vydanie Diskusie na palete s poslancom NR SR za SNS a kandidátom na poslanca Európskeho parlamentu Pavlom Ľuptákom. Na začiatku relácie reagoval na útoky aktivistov, ktorí premiéra jeho a ďalších členov Výboru NR SR pre financie a rozpočet, ako aj premiéra Roberta Fica, obvinili, že pripravujú schválenie digitálneho eura na Slovensku. Zdôraznil, že o zavedení digitálnej meny sa rozhoduje bez možnosti uplatnenia práva veta a Slovensko na to nemá nijaký vplyv.

Sám roky vystupuje ako odporca zavedenia digitálneho eura. Za atakmi vidí zlý úmysel určitého typu aktivistov, ktorí chcú vo voľbách do Európskeho parlamentu získať hlasy na úkor vládnej koalície. Za chybu považuje, že bývalé vládne garnitúry odhlasovali Lisabonskú zmluvu, ktorá umožnila odstránenie práva veta členských štátov v spomenutej otázke, ako aj v ďalších oblastiach. Prišli sme tak o veľkú časť národnej suverenity. Dnes sa musíme pýtať Európskej únie, či si môžeme vyriešiť problematiku medveďov, a keď to takto pôjde ďalej, Brusel nám onedlho bude prikazovať, koľko a či vôbec smieme chovať sliepky, pestovať zeleninu alebo či si môžeme kúriť drevom.

Ako pokračoval, neverí ubezpečeniam Bruselu, že nezavedie programovateľnosť digitálneho eura a nebude jeho prostredníctvom sledovať obyvateľstvo, keďže je zrejmá snaha globalistických kruhov postupne sa približovať k svetovláde. Ako dodal, sme svedkami snáh EÚ pretvoriť voľné zoskupenie národných štátov na jednotný centralizovaný štát, kde nielenže nebudeme mať vlastné meny, ale ani vlastnú daňovú politiku. Takisto je evidentná snaha úplne zrušiť právo veta vo všetkých oblastiach. Súčasťou ovládania národných štátov a ich obyvateľstva bude podľa jeho názoru aj digitálna mena. Boj proti hotovosti je evidentný už niekoľko rokov a myslí si, že cieľom je tzv. digitálne otroctvo. Zavedeniu digitálneho eura je možné vyhnúť sa vystúpením z EÚ a opätovným zavedením slovenskej koruny, dodal. Ako kandidát SNS na poslanca Európskeho parlamentu sa chce v predvolebnej kampani venovať otázkam zastavenia rozkladu národných štátov a zastavenia migrácie. Ďalším nebezpečenstvom sú podľa neho snahy uzákoniť v legislatíve EÚ, aby potraty boli ľudským právom.

Prirodzenou snahou všetkých členských štátov by malo byť využívanie únie ako silného hospodárskeho spoločenstva. Chceme normálne, bezpečne žiť, nechceme si nechať diktovať vo veciach patriacich do našej kompetencie stovky rokov, napríklad v oblasti potravinovej bezpečnosti, chceme vychovávať deti bez programovania ich myslí v zmysle 72 pohlaví a podobne, povedal. Je presvedčený, že ak sa nám to nepodarí, ďalšie generácie budú vychovávané v chorej, satanistickej ideológii a náš národ sa rozpadne. Preto je úlohou politikov čeliť týmto hrozbám a chrániť občanov. Vyjadril sa aj k prijatiu migračného paktu, proti ktorému je väčšina Slovákov. K tomuto rozhodnutiu podľa neho dospela únia postupne, plazivo, “salámovou metódou”, pričom tento proces stále neskončil.

Za tragédiu považuje najmä moslimskú populáciu s vysokou pôrodnosťou. Pri vlastných matematických výpočtoch zostal prekvapený, ako málo sem stačí priviesť týchto ľudí, aby sme proces prudkého zvyšovania ich populácie už nedokázali zastaviť. Konštatoval, že po schválení migračného paktu nám na Slovensku zostáva jediná možnosť, ako sa vyhnúť jeho katastrofálnym dôledkom: zaplatiť Bruselu za každého odmietnutého migranta pokutu 20.000 eur. Na záver relácie sa venoval prioritám súčasnej vládnej koalície v období po prezidenstkých voľbách. Patrí medzi ne predovšetkým zabezpečenie ekonomickej stability Slovenska.

Po predchádzajúcich vládach zdedila astronomický dlh, ktorý musí splácať. Budú sa pritom snažiť o to, aby nevyhnutná konsolidácia verejných financií nepostihla najzraniteľnejšie vrstvy obyvateľstva. Ďalšou prioritou je obnovenie prístupu občanov a firiem k lacnejším energiám – k tomu smerovalo aj nedávne rokovanie s ukrajinskou vládou. Interview uzavrel odpoveďou na otázku, v akej fáze sú chystané zmeny vo verejnoprávnej RTVS. Uviedol, že celý proces by mohol byť uzavertý v lete tohto roku.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *