27. mája 2024

RTVS je nástrojom progresivizmu za peniaze nás všetkých

0

RTVS je nástrojom progresivizmu za peniaze všetkých daňových poplatníkov/ Koláž JNS


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


RTVS sa správa ako subjekt, ktorý „cucia“ finančné prostriedky z peňazí daňových poplatníkov a plní politické úlohy opozície

Stavba RTVS za socializmu

Povedzme si to tak, ako to v skutočnosti je

Po parlamentných voľbách v roku 2020 si Matovičove OĽANO „privlastnilo“ RTVS a prideľovalo im peniaze na účely vtedajšej vládnej propagandy. Nástupom Matovičovej hrôzovlády sa urobili obrovské zásahy do personálnej štruktúry štátnych inštitúcií. Odborníci boli povyhadzovaní zo svojich postov a namiesto nich boli do funkcií dosadení nominanti poplatní politike OĽANO a ich ďalších vtedajších koaličných partnerov. Takýmto spôsobom sa uskutočnili politické čistky naprieč celým spektrom štátnej, verejnej správy a organizácií riadených štátom. Išlo o stovky riadiacich miest. Tieto politické čistky znamenali v štáte chaos, ktorého následky pociťujeme dodnes. RTVS nebola výnimkou.
 
Ľubomír Machaj je odborníkom v oblasti dramaturgie a tvorby programov, nie je však odborníkom na riadenie RTVS. Dosadený bol na post riaditeľa podľa všetkého len z lojality voči Matovičovo – Hegerovmu dvojzáprahu. Svoj opozičný politický postoj dáva jasne najavo aj dnes. Preto na miesto riaditeľa RTVS nepatrí. Generálny riaditeľ verejno-právneho média má byť politicky nestranný a má zabezpečovať úlohy tohto média podľa zákona.

RTVS uverejnila rozhovor s riaditeľkou Rozhlasu a Televízie z Litvy pod názvom

„Ak padnú verejnoprávne médiá, budú nasledovať súkromné“. Túto konšpirátorku si zrejme prizvalo na svoju obranu vedenie RTVS. Jej tvrdenie, že verejnoprávne médiá sú len hlasnou trúbou politikov je scestné, neodborné a má slúžiť iba na to, aby RTVS nepodliehalo riadeniu štátu. Ak štát platí činnosť RTVS má právo nastaviť pravidlá jej činnosti. Zvlášť vtedy, ak sme dnes svedkami, že RTVS slúži len na propagáciu opozície a ide tvrdo proti záujmom štátu. Kým RTVS počas vlády Matoviča a Hegera slúžila tomuto dvojzáprahu, dnes koalícia činnosť RTVS chce postaviť z hlavy na nohy. Spravodajstvo má byť širokospektrálne, vyvážené a objektívne. Nemá nadržiavať jednej strane a má dávať príležitosť rovnocennej komunikácii politických prúdov v diskusiách. Redaktori nemajú nadržiavať jednej strane, klásť sugestívne otázky jednej zo strán s cieľom napomáhania jeho vyjadrenia. Neraz sme boli svedkami v priamom prenose, že redaktori RTVS sa práve takto správali. Redaktori tiež majú používať overené fakty, nezavádzať divákov alebo poslucháčov informáciami polopravdivými alebo nepravdivými a používať slová ako: nedá sa overiť, údajne a ďalšie podobné slová, ktoré majú za cieľ odprezentovať politické stanovisko redaktorov a nie objektivitu podávanej správy.
 
RTVS sa riadi zákonom 532/2010 Z.z., ktorý stanovuje poslanie RTVS. Ak si pozriete napr. paragraf 3  o poslaní RTVS a porovnáte ho s realitou, tak nutne prídete k záveru, že RTVS sa uvedeným paragrafom ani zákonom ako celkom neriadilo. Preto sa RTVS nemá hrať na urazenú inštitúciu a burcovať do boja proti súčasnej vláde. Nemá na to jednoducho právo. Ak si neplní povinnosti zo zákona, tak treba prijať opatrenia na to, aby si ich plnilo. Podľa paragrafu 8 uvedeného zákona na činnosť RTVS dohliada rada. Konštatujem, že zlyhala.

Najnovší hoax, alebo ak chcete konšpiračná správa z produkcie RTVS:

SBU (ukrajinská tajná služba) údajne zabránila ruskému atentátu na Zelenského. Nepravda. Keby Rusi chceli Zelenského zabiť mali na to mnoho príležitostí. A určite by to neurobili takým primitívnym spôsobom ako je opisovaný v médiách. Mohlo ísť o pokus o atentát z dielne SBU, ale nemuselo. Je vysoko pravdepodobné, že bola testovaná svetová verejnosť, čo povie na túto udalosť. Lebo Ukrajinci a niekto z ich zahraničných poradcov (MI6, CIA) ozaj môžu plánovať vraždu Zelenského na základe tzv. False Flag. A samozrejme obvinia z toho Rusko. Tento scenár nesie všetky znaky práce západných tajných služieb. RTVS jednostranne okomentovala informáciu z ukrajinského prostredia, ktoré vôbec nie je objektívne. RTVS si pritom nedala žiadnu námahu zistiť názory z iných zdrojov a ani nezaujala k veci vlastné stanovisko.
 
Á propos. V deň sviatku víťazstva nad fašizmom RTVS tento významný sviatok v podstate odignorovala. Ich programová produkcia k tomuto výročiu bola úbohá. Asi preto, že dlhodobo nenájdete v správach RTVS ani zmienku o tom čo robia neonacistické sily na Ukrajine. Ako keby tento problém neexistoval. Ale on existuje. A od ignorovania tohto problému je už len krôčik k obhajobe neonacizmu.
 
Dnes sme v situácii, keď oprávnená rekonštrukcia RTVS je napádaná opozíciou z politických dôvodov, sú zneužívané verejné predstavenia na kritiku koalície opäť v rámci politického boja. K tomuto chaosu sa opäť pridali vybraní herci, ktorí nemajú žiadne vedomosti o tom, o čo ide. Niekto ich platí? Opýtajte sa Šimečku, ktorý pracuje na pláne prevratu v SR. Kde boli verejnoprávne médiá a iný tzv. mainstream, keď boli napádané alternatívne médiá počas hrôzovlády dvojzáprahu Matovič-Heger? Kde boli, keď boli niektoré alternatívne médiá dočasne zatvárané v rozpore so zákonom? Prečo sa neozvali vtedy predstavitelia EÚ? Prečo teraz reagujú predstavitelia EÚ na základe falošných udaní Šimečkovho gangu a napádajú v tejto oblasti Slovensko v rozpore so skutočnosťou?
 
Jednoducho preto, lebo vtedajšie vlády si plnili lokajské úlohy voči Západu. Dnes bránime slovenskú demokraciu a nezávislosť. RTVS treba odpolitizovať a vrátiť jej stratenú „tvár“. Vedenie RTVS a redaktorov vyzývam, aby sa vzdali politikárčenia v prospech opozičných politikov a ich západných tútorov a aby si začali plniť úlohy podľa zákona, morálky a cti novinára so súčasným dodržiavaním etiky a etického kódexu novinára.
 
Viac na:
https://www.rtvs.sk/novinky/tipy-z-programu/361940/ak-padnu-verejnopravne-media-nasledovat-budu-sukromne-hovori-riaditelka-rozhlasu-a-televizie-z-litvy
https://spravy.rtvs.sk/2024/05/ukrajinska-bezpecnostna-sluzba-odhalila-agentov-ktori-chystali-atentat-na-zelenskeho/
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *