30. mája 2024

Boli Moravcová a Koleník šikanovaní za podporu Korčoka?

0

Milan Uhrík: Boli Moravcová a Koleník šikanovaní za podporu Korčoka?


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Šesťdesiate prvé vydanie Diskusie na palete s predsedom hnutia Republika a poslancom Európskeho parlamentu Milanom Uhríkom. Po minuloročných parlamentných voľbách sa Republika tesne nedostala do parlamentu a dnes je v opozícii, hoci s aktuálnou vládnou mocou zdieľa mnohé spoločné hodnoty. Úvodné konštatovanie moderátora šéf hnutia doplnil poznámkou, že Republiku nemožno spájať s dnešnou parlamentnou opozíciou, ktorú tvoria progresívci, liberáli a lebio tzv. kreťanskí demokrati, ktorí však podľa neho s kresťanstvom ani demokraciou už nemajú veľa spoločného. Zdôraznil, že s Robertom Ficom, Robertom Kaliňákom, Ľubošom Blahom a ďalšími predstaviteľmi Smeru-SSD má korektné vzťahy a nevylučuje ani budúce spojenie s touto stranou v budúcej koalícii. Napriek tomu kroky koalície, ktoré sa Republike nepáčia, otvorene kritizuje.

Rozhovor pokračoval témou blížiacich sa eurovolieb, ktoré Uhrík označil za referendum o budúcnosti Európskej únie: “či bude taká, ako ju maľujú progresívci, Ursula von der Leyenová a eurokomisári, ktorí nám chcú diktovať, ako má vyzerať naša rodina, naše hranice, migračná, sociálna či dokonca vojnová politika, alebo či preváži vízia vlastencov a návrat únie k spoločenstvu hospodárskej spolupráce”.
Cieľom Republiky spolu s ďalšími vlasteneckými silami v Európe je vytvorenie politickej skupiny v europarlamente, schopnej blokovať prijímanie “tých najväčších hlúpostí”, ktoré sa eurobyrokrati budú snažiť pretláčať. Vlastenecké strany v EP, s ktorými Republika komunikuje, majú dnes menšinu a preto podľa jej predsedu robia politiku, akú im ich opozičná pozícia umožňuje: hlasovať a nezrádzať pri tom národné záujmy SR, informovať o týchto hlasovaniach verejnosť, poukazovať na to, čo považujú za zlé a byť protiváhu k mocenským elitám a prichádzať s konštruktívnymi alternatívnymi riešeniami.
Dotkol sa aj témy nedávno schváleného migračného paktu, ktorý bol v europarlamente narýchlo schválený na záver volebného obdobia, a o ktorom tvrdí, že je pre SR neprijateľný. Je presvedčený, že v budúcom volebnom období sa podarí pakt zastaviť a pretvoriť ho do podoby, aby chránil vonkajšie hranice EÚ a “neotváral dvere dokorán pre všetkých Afričanov”.

Ku zbierke “Munícia pre Ukrajinu” poznamenal, že keďže nie sú zverejnené mená darcov, nedá sa vylúčiť, že ju mohla podporiť cez nastrčené osoby napríklad aj vláda USA. Tvrdí, že iniciatíva je na hrane zákona – keby sa podobná zbierka organizovala pre Islamský štát, určite by bola zakázaná. Preto je analogicky aj Munícia pre Ukrajinu nelegálna, povedal. To, že politické mimovládky nepomáhajú ľuďom v núdzi, ako to momentálne robí slovenská vláda v prípade potravinovej pomoci Kube, ale uprednostňuje militaristickú pomoc, považuje za príznačné.

V ďalšej časti interview odmietol praktiky korporátnych firiem pôsobiacich na Slovensku. Tie zrušili reklamnú spoluprácu s osobnosťami, ktoré podporili víťazného prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho. Zdôraznil, že tieto nadnárodné firmy sa prostredníctvom financií snažia ovplyvňovať politiku a diktovať svojim reklamným partnerom, koho môžu a koho nemôžu podporovať. Nepostrehol, že by plavkyňa Martina Moravcová a herec Peter Koleník boli šikanovaní za to, že vyjadrili podporu Ivanovi Korčokovi. Praktiky, aké aktuálne postihli slovenských influencerov či športovcov zo strany korporácií, by sa mali skončiť, myslí si.

Vyjadril sa tiež k aktuálnym nomináciám na Novinársku cenu Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorá navrhla oceniť aj troch novinárov zo spravodajstva TV Markíza za to, akým spôsobom informujú o vojne na Ukrajine, za to, že “bojujú proti hoaxom a dezinformáciám” a Michala Kovačiča za moderovanie relácie Na telo. Svojho času dostala priamo z americkej ambasády podobnú cenu aj novinárka z Denníka N Monika Tódová. Súhlasil s tým, že spomenuté ceny sú dôkazom, pre koho spomenutí novinári pracujú.

TV Markíza ignorujú, pretože “vysiela klamstvá”.

Ako dodal, časť žurnalistov už nekladie v diskusných reláciách politikom otázky, ale ich rovno poučuje, ako majú robiť politiku. Poznamenal, že “najlepšou vizitkou práce pána Kovačiča je fakt, že polovica politického spektra odmieta chodiť do jeho relácie”. Politici Republiky takisto
Odpovedal aj na otázku o poburujúcej fotografii na sociálnej sieti, na ktorej sa česká ministerka obrany Jana Černochová a jej súčasný poradca a slovenský exminister obrany Jaroslav Naď pózujú s tabuľkou s nápisom “Dezolé a Slovákom vstup zakázaný”. Je presvedčený, že slovenská vláda by mala na podobné šovinistické provokácie reagovať ráznejšie, ako sme toho svedkami.

Ná záver vysvetlil, prečo neprijal pozvanie premiéra Roberta Fica na slávnostný galavečer pri príležitosti 20. výročia vstupu SR do Európskej únie. Ficovo pozvanie sú váži. odmietol ho však preto, že nemal chuť držať v ruke pohár so šampanským a pripíjať si na súčasnú EÚ, s ktorej krokmi nesúhlasí a pokladá ich za škodlivé pre Slovensko.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *