Robert Fico poslal prezidentke SR otvorený list

0

Vážená pani prezidentka Slovenskej republiky!

Krajina sa vinou nekompetentnej vlády v demisii dostáva do hlbšej a hlbšej krízy. Narastajúca chudoba, rozvrátené verejné financie a chaos v legislatíve nás budú sprevádzať až do konania predčasných parlamentných volieb. Sú to práve predčasné parlamentné voľby, ktoré majú slúžiť ako nástroj na riešenie krízy. S ľútosťou musím konštatovať, že rozpadnutá vládna koalícia použila aj s Vaším súhlasom predčasné voľby ako nástroj nie na vyriešenie, ale na predlžovanie ústavnej, politickej a spoločenskej krízy. Predstavitelia koalície otvorene komunikujú, že termín predčasných volieb dňa 30. septembra 2023 má slúžiť aj na kriminalizáciu a odstránenie opozície.

Nevidím dôvod komentovať zmenu Vášho názoru, keď ste bez akéhokoľvek vysvetlenia súhlasili s termínom konania volieb dňa 30. septembra 2023, hoci krátko po odvolaní vlády ste mali jasné verejné požiadavky na konanie volieb do 30. júna 2023. Ešte prekvapujúcejší bol Váš názorový obrat, keď ste pred niekoľkými dňami vyslovili názor, že Slovensko potrebuje voľby skôr ako 30. septembra 2023.

Najsilnejšia parlamentná opozičná strana SMER – sociálna demokracia dôsledne a opakovane vytvára v Národnej rade Slovenskej republiky príležitosti na zmenu termínu konania predčasných volieb. Dostali sme sa do paradoxnej situácie, keď všetci rozhodujúci politickí hráči vrátane Vás priznávajú, že najvhodnejším mesiacom na konanie volieb je jún 2023, ale nie je vôľa pristúpiť k schváleniu potrebného uznesenia NR SR. Niektoré politické strany si ako podmienku kladú vymenovanie tzv. úradníckej vlády (OĽANO, SaS).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *