24. júla 2024

Remišová sa na palube vládneho špeciálu, odkúpeného od niektorého z arabských šejkov, usmieva. Má rada luxus. Očividne. Najmä ten, ktorý je za štátne peniaze.

Zdielajte

NAJDRAHŠIE NEMEHLO NA SVETE! Remišovej nechápavý úsmev – tisíce na môj luxus? Veď nie je dizajnový!

SLOVENSKO: Ministerka Remišová sa na palube vládneho špeciálu, odkúpeného od niektorého z arabských šejkov, usmieva. Má rada luxus. Očividne. Najmä ten, ktorý je za štátne peniaze. Teda, za štátne – za tie, ktoré jej zverili občania. Aj tí, ktorým nadáva rovnako ako jej kolegovia Naď či Káčer. A má ho rada stále a vždy pri sebe. Aj v kanceláriach ministerstva a za „svojim“ pracovným stolom na poradách o bohviečom.

Zo správ neustále počúvame, ako zdražovanie pokračuje, koľko budú stáť vajíčka – jedno viac, ako pred pár rokmi celá sliepka, že nebude cibule, že mäso letí hore. naša milá vláda a parlament sa handrkujú o to, či dôchodcom zdvihnú penzie o pol či dokonca až celé jedno percento, alebo či minimálna mzda podrastie o poldruha eura, alebo až o dve, veď to denne sledujete. A tu zrazu toť toto sporovlivé žieňa na ministerstve najväčších zbytočností a nezmyslov!

Ministerstvo luxusu

Nielenže na jedného úradníka v ňom pripadá exkluzívny priestor viac ako 22 metrov štvorcových, čo je raz toľko ako na iných ministerstvách. (Zdroj plus.noviny.sk.) A to už ani nepíšeme, koľko osobných metrov štvorcových na pracovisku pripadá na jedného lekára, zdravotnú sestru či učiteľa alebo vedca na akadémii či robotníka za pásom vo fabrike. Nuž, Neobyčajne „obyčajná“ Veronika. Ale nielen to akosi „nezaujíma“ hlavný informačný prúd na Slovensku v prípade gazdovania ministerky. npríklad – konferenčný stôl z Nemecka za 14 tisíc eur, alebo luxusnú taliansku sedačku za 8 tisíc aj sto eur k tomu. (Zdroj ta3.com https://www.ta3.com.) Argument pani ministerky? Niečo v tom zmysle, že úsmev, začervenanie sa a habkanie v štýle – ale veď to nie je dizajnový nábytok. Nehovoriac o tom, ako nákupom takéhoto zariadenia v Nemecku a v Taliansku pre naše ministerstvo opľula našich nábytkárov. Veď v médiách často vyspevuje ódy o podpore domácej výroby.

Hlavne nech ju to nič nestojí

O tom, že ministerka Remišová si robí predvolebnú kampaň za peniaze jej zverenému ministerstvu vo výške asi pol milióna eur, sme už písali. Jej, alebo ňou vydávaný časopis Lepšie Slovensko totiž nie je ničím iným, ako jej samochválou. „Propagačný text sa na prvej dvojstránke časopisu ešte pridŕža témy. „Na nové eurofondy sme pripravení medzi prvými“ hlása nadpis. No okrem informovania o schválení programu, ktorý poskytne Slovensku 13 miliárd eur v eurofondoch, sa na nej nachádzajú aj dve fotografie šéfky rezortu.

Nezanedbateľnú časť však tvoria texty o takzvanej „antibyrokratickej revolúcii“, s ktorou prišlo práve ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI).“ Všimli si dokonca aj provládne Bárdyho Aktuality. sk. A to už je naozaj čo povedať.

A môžeme pokračovať

„Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) nevie čerpať eurofondy, ale dokáže rozhadzovať peniaze štátu „vidlami“„Ale nie na to, čo Slovensko potrebuje, ale klientelisticky firmám rodinných príslušníkov svojich zamestnancov,“ vyhlásil  podľa agentúry TA SR podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši. Poukázal pritom na podľa neho ukážkový príklad klientelizmu a rodinkárstva na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR. Ide o projekt manažmentu údajov vo verejnej správe, v ktorom ide o čistenie dát, ktoré má štát k dispozícii, aby sa roztriedili, aktualizovali a dali vhodne používať.“

Podľa Martina Dorčáka z Hlasu ministerka Remišová presťahovala ministerstvo do budovy spolčnosti J&T a okrem toho, že desaťročný prenájom vyjde štát na 40 miliónov eur, kupuje ako výbavu drahý nábytok.

VIDEO: Hlas o nákupoch Remišovej: Pridrahý nábytok. Remišová: Určite nie je dizajnový.

“Ako veľká podporovateľka slovenských výrobcov si kúpila nemecký ručne robený konferenčný stôl za 14-tisíc eur a luxusnú taliansku sedačku za 8100 eur,” uviedol Dorčák. Položil aj rečnícku otázku, či v “čase, keď ľudia nemajú peniaze a obracajú každé euro” sú takéto nákupy vhodné.

Podľa Veroniky Remišovej “určite to nie je dizajnový nábytok a určite nejdeme v šľapajách Hlasu”. Po rokovaní vlády v stredu tiež uviedla, že situáciu si preverí.

Zmluva o kúpe, centrálny register zmlúv.

Podľa centrálneho registru zmlúv ide o sedačku od výrobcu Poliform z edície Gentlemans Friends, ktorá je promovaná ako návrh holandského dizajnéra Marcela Wandersa. V zmluve je aj ďalšia sedačka tohto typu, tentoraz za 5 900 eur. Celkovo na dve sedačky a štyri pohovky má ísť 31-tisíc eur (s DPH).

A prezidentka zas opäť iba citlivo vníma

Dá sa od nej niečo iné očakávať? Už naozaj nie. Musíme sa zmieriť s presvedčením, že je jej to úplne, ale úplne fuk. Lenže, tak, ako sa tento rok budú konať oneskorené predčasné voľby po takmer roku vládnutia vlády v demisii, tak raz budú aj prezidentské voľby na Slovensku, ktoré si z donútenia prežilo jedno prezidentské volebné obdobie bez záujmu hlavy štátu o jeho občanov, jeho prosperitu a jeho renomé na domácej scéne.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *