25. apríla 2024

Heger a Kollár dnes idú k Čaputovej

0

Prezidentka prijme dočasne povereného premiéra v nedeľu popoludní

Bratislava 7. mája (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera v nedeľu o 15.00 h. „Na stretnutie do Prezidentského paláca ho pozvala večer bezprostredne po návrate z Londýna,“ informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Hlava štátu v piatok (5. 5.) uviedla, že vie, ako bude postupovať v súvislosti s vnútropolitickou krízou. Verejnosti však svoje kroky chce predstaviť až po tom, ako s nimi oboznámi premiéra Hegera a predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina). Dočasne poverený premiér avizoval na nedeľu o 11.00 h vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii.

Parlament vyslovil nedôveru Hegerovej vláde v decembri minulého roka. Prezidentka kabinet dočasne poverila vládnutím do septembrových predčasných parlamentných volieb.

Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer v piatok požiadal prezidentku o odobratie poverenia viesť ministerstvo. Urobil to iba deň po oznámení odchodu dočasne povereného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, ktorý tak reagoval na kauzu dotácie pre vlastnú rodinnú firmu. Z kabinetu už skôr odišli minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) a minister financií a líder OĽANO Igor Matovič.

Prezidentka prijme popoludní aj predsedu NR SR B. Kollára

Bratislava 7. mája (TASR) – Prezidentka Zuzana Čaputová prijme v nedeľu v Prezidentskom paláci aj predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina). Stretnutie sa uskutoční o 14.00 h. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Stretnutie s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom oznámila prezidentka na 15.00 h.

Hlava štátu v piatok (5. 5.) uviedla, že vie, ako bude postupovať v súvislosti s vnútropolitickou krízou. Verejnosti však chce svoje kroky predstaviť až po tom, ako s nimi oboznámi premiéra Hegera a Kollára. Dočasne poverený premiér avizoval na nedeľu o 11.00 h vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii. Kollár v piatok vyhlásil, že pokiaľ by prezidentka vymenovala úradnícku vládu, nastal by ešte väčší chaos.

Parlament vyslovil nedôveru Hegerovej vláde v decembri minulého roka. Prezidentka kabinet dočasne poverila vládnutím do septembrových predčasných parlamentných volieb. V uplynulom týždni sa rozhodli dočasne poverenú vládu opustiť minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan aj šéf diplomacie Rastislav Káčer.

JNSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *