VIDEO Danko: Čaputová je zodpovedná za tri roky pekla! A SNS nie je Noemova archa pre „topiacich“ sa politikov

0

Prezidentka si neplní povinnosti, nie je to žiaden anjel. Je plne zodpovedná za tri roky pekla, čo sme tu mali. Nestačí veci len citlivo vnímať. Povedal to predseda mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko v televízii TA3 v relácii Téma dňa.

Zastal sa lídra Smeru

Andrej Dank sa zastal Roberta Fica v kauze vyhrážania sa smrťou prezidentke Zuzane Čaputovej. „Prezidentka ešte nemá také demonštrácie pred jej domom, ako mal Robert Fico, ktoré organizoval Matovič so Sulíkom,“ argumentoval. Zopakoval známe heslo strany Smer, že jediným riešením sú predčasné voľby. Riešenie čoho však nespresnil. „Prezidentka za túto situáciu môže sama, pretože tri roky na to pozerala, nerozumela národu, a tu sú výsledky,“ dodal.

Dankov politický otec

„Je to skúsený, múdry človek a ekonóm,“ povedal šéf SNS o Milanovi Belicovi. Belica je novou posilou národniarov, ktorá podľa ich predsedu potrebuje odborne posilniť. Nazval ho svojim politickým otcom. „Je to pre mňa česť,“ doplnil. Tvrdí, že gro kandidátky tvorí vedenie strany, starostovia a primátori.

Pre stranu SNS je najväčší problém liberalizmus, tvrdí šéf strany Danko. „Preto budem donekonečna vyzývať k okrúhlemu stolu partnerov, s ktorými môžeme postaviť vládu,“ objasnil. Ako príklad uviedol Petra Pellegriniho a Roberta Fica. Spolupracoval by aj s Tarabovcami a Kuffovcami.

Chyby a pozitíva komunistov

„Tento rok je 80. výročie (pozn. red. TA3 – myslí tým Vianočnú dohodu), kde sa práve komunisti, demokrati a kresťania spojili v boji proti fašizmu. A ja dnes hovorím, že najväčším problémom v boji v Európe je Brusel a liberalizmus,“ vyhlásil Danko. „Nesmie vzniknúť vláda Sulíka, Čaputovej a Pellegriniho,“ pokračoval.

Podľa Danka musí vzniknúť národná, kresťanská a sociálna vláda. „Vždy mi je sympatickejší charakterný komunista, ako bezcharakterný človek, ktorý prezliekol politický dres a dnes je najväčší liberál,“ dodal. Komunistická strana podľa neho urobila mnoho chýb, ale urobila aj veľa pozitívneho.

Zdroj: tv ta3, fb/andrejdanko.71Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *