Fico: Úlohou čaputovej Ódora je prekryť všetky hrôzy napáchané vládami Matoviča a Hegera. Veľkí hráči EÚ sú „poserovia“

0
Robert Fico má dnes narodeniny. Patrí sa zhrnúť, čo dokázal. Nič viac, len fakty.

Robert Fico má dnes narodeniny. Patrí sa zhrnúť, čo dokázal. Nič viac, len fakty.

SLOVENSKO: Predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor inicioval stretnutie s predsedom SMERu – SSD Robertom Ficom, na ktorom predstavil návrh Programového vyhlásenia vlády. Fico na stretnutí informoval o prioritách, ktoré má strana SMER – SSD na najbližšie mesiace, Ľ. Ódor informoval o svojich krokoch do volieb.

„Pokiaľ ide o Programové vyhlásenie vlády, jasne som povedal pánovi Ódorovi, že zo strany klubu nedostane jeden hlas. Možno by nastala výnimka vtedy, kedy by zmenil koncept Programového vyhlásenia vlády, pretože pán Ódor na jednej strane konštatuje, že krajina je v katastrofálnom stave, na druhej strane nechce povedať, kto za to zodpovedá.

Je fakt, že my by sme akceptovali len také Programové vyhlásenie vlády, ktoré by bolo inventúrou, kde by bolo presne povedané, čo napáchala táto vláda za tri roky a tie veci sú hrôzostrašné,“ priblížil predseda SMERu.

Fico povedal, že vidí tri priority, ktorým sa treba hneď venovať. Prvou je čerpanie fondov, ktoré je národnou katastrofou. Na rok 2023 máme disponibilných 7,2 mld. eur, čo sa nedá minúť. Kto za toto všetko bude niesť zodpovednosť? Časť týchto peňazí sa pravdepodobne vráti do rozpočtu EÚ.

Druhá veľká téma je štátny rozpočet, kde Robert Fico informoval, že pravdepodobne úradnícka vláda  nedostane v parlamente podporu, preto je zbytočné, aby sa trápili s akýmkoľvek vyrovnaným rozpočtom, pretože nikto nezvládne konsolidáciu verejných financií tak, že na budúci rok vyškrtá v rozpočte cez 4 mld. eur.

Treťou prioritou je zdravotníctvo, nakoľko Všeobecná zdravotná poisťovňa ohlásila za prvé tri mesiace 50 miliónov eur stratu a hrozí, že nebudú peniaze na platy v lete, niektoré operácie nebudú vykonané. Kto za toto všetko bude zodpovedať?

„Je evidentné, že pán Ódor má úlohu. Prikryť, urobiť nejaký vankúš tejto rozpadnutej vládnej koalícii, ktorá napáchala toľko škôd, aby ľudia, keď budú v septembri voliť si povedali, veď aj tam si môžeme niečo vybrať. Pani Čaputová im nechala priestor na prežitie. Dnes môže Heger a Dzurinda a všetci títo politickí zombíci chodiť a premýšľať, ako to ešte nejako zlepia do parlamentných volieb a potom samozrejme je to veľká podpora pre Progresívne Slovensko,“ uzavrel Robert Fico.

Stanovisko do redakcie zaslal tlačový odbor strany Smer-SSD.

Fico: Veľkí hráči EÚ sú „poserovia“

Veľkí hráči v EÚ sú poserovia, tvrdí na sociálnej sieti Robert Fico (Smer-SSD). Myslí si, že nevedia priamo Maďarsku povedať, že si neželajú jeho predsedníctvo v EÚ v 2. polroku 2024.

Nahovárajú všelijakých pucipajtášov, aby tento zbabelý útok na Maďarsko začali pripravovať, upozornil opozičný líder.

Maďarsko s takmer 10 mil. obyvateľov patrí medzi menšie krajiny. Ale treba mu zatvoriť ústa, lebo je suverénne a sebavedomé v európskej agende! Toto je vrcholne trápne, konštatuje Fico.

„Nie aby porazili legitímnych kritikov neudržateľnej atmosféry v EÚ presvedčivými argumentami! Radšej im zoberú legitímne právo riadiť šesť mesiacov EÚ. To sme dopadli. A potom sa čudujú, že dôveryhodnosť únie klesá v našich končinách ako percentá Čaputovej“, zakončil svoje glosovanie aktuálneho diania voči Maďarsku Robert Fico.

Portál Politico informoval, že Nemecko spochybňuje schopnosť Maďarska vykonávať rotujúce predsedníctvo EÚ v roku 2024. Upozorňuje, že „berlínske poznámky“ majú prichádzať v čase, keď zákonodarcovia EÚ presadzujú odloženie nadchádzajúceho 6-mesačného mandátu Maďarska, čo vraj pomôže riadiť proces tvorby politiky EÚ.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *