25. februára 2024

Lipšicova prokuratúra obžalovala Harabina za status o schvaľovaní ruskej špeciálnej vojenskej operácie ako reakcii Putina na genocídu páchanú banderovcami a neonacistami na vlastných obyvateľoch od roku 2014 obžalovali, hrozia mu 3 roky

0

Lipšicova prokuratúra obžalovala Harabina za status o schvaľovaní ruskej špeciálnej vojenskej operácie ako reakcii Putina na genocídu páchanú banderovcami a neonacistami na vlastných obyvateľoch od roku 2014. „Je historickou povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí so súhlasom Západu zavraždili takmer 15-tisíc civilistov, len preto, že boli Rusi. Teraz ide o osloboditeľskú misiu Ruska na Ukrajine v smere denacifikácie od Hitlerových pohrobkov a banderovcov v riadiacich štruktúrach. Rusko vojnu nikdy nezačína, Rusko vojny vedené proti nemu vždy iba končí v centre agresora,“ vysvetlil Harabin nedávno svoje vyjadrenie, za ktorým si aj naďalej pevne stojí

Na bývalého ministra spravodlivosti SR a niekdajšieho dlhoročného šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina boli podané viaceré trestné oznámenia zo strany poslancov NR SR, napríklad Juraja Šeligu, Andreja Stančíka, Kristiána Čekovského, Jána Benčíka alebo Ondreja Dostála.

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na bývalého ministra spravodlivosti a sudcu Štefana Harabina. Dôvodom je status, ktorý napísal po spustení špeciálnej vojenskej operácie vlani vo februári. Informáciu priniesol Denník N.

V tejto súvislosti na neho boli podané viaceré trestné oznámenia zo strany poslancov, napríklad Juraja Šeligu, Andreja Stančíka, Kristiána Čekovského, Jána Benčíka alebo Ondreja Dostála.

Špeciálna prokuratúra obžalovala Harabina 1. júna. Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová uviedla, že obžaloba sa týka prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečinu schvaľovania trestného činu. Viac informácií podľa Tökölyovej Úrad špeciálnej prokuratúry v súčasnosti nebude poskytovať.

Skutok je kvalifikovaný ako „prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, ako aj prečin schvaľovania trestného činu“.

O obžalobe by mal rozhodovať sudca Špecializovaného trestného súdu Ján Buvala. JUDr. Štefanovi Harabinovi v prípade dokázania viny hrozí trojročné väzenie.

„Na výrok, ktorý som napísal, som hrdý a kedykoľvek by som ho zopakoval. Je nesporné, že Putin a Ruská federácia postupovala v súlade s medzinárodným právom. Nemôže byť agresorom,“ reagoval Harabin, ktorý v tejto súvislosti avizoval na utorok 6. júna svoje vyjadrenie pre InfoVojnu.

„Urobil by som presne to isté, čo PUTIN v súvislosti s udalosťami na UKRAJINE. 
Je povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 zavraždili 15 tisíc vlastných civilistov.
 Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým ZLOM. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové DOBRO,“ napísal Harabin deň po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Vyšetrovateľ NAKA neskôr nechal zadržať a obviniť Harabina z trestného činu schvaľovania trestného činu a extrémistického trestného činu„Evidentne ide o politickú akciu kriminálnika Lipšica a kriminálnika Honza za to, že som si bol uctiť pamiatku vojakov a za to, že som povedal, že je banderovský režim na Ukrajine. Ja som odporca nacizmu a banderizmu,“ povedal Harabin.

Líder Smeru Robert Fico sa ho zastal napriek tomu, že Harabin napísal, že „FICO, vždy k AMERIČANOM servilný, kolosálne klame, keď tvrdí, že PUTIN porušil medzinárodné právo. Zrejme nepozná článok čl. 51 Charty OSN, alebo má zjavnú traumu, že práve on 2. septembra 2014 dal nacistom na Ukrajine reverzný plyn“.

Bývalý dlhoročný premiér v tejto súvislosti poukázal na dôkaz „totálnej straty súdnosti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod priamym riadením Matoviča a Mikulca“.

Harabin v marci roku 2022 v jednom zo svojich rozhovorov dodal, že je „historickou povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 s nevšímavým súhlasom Západu zavraždili takmer 15 tisíc vlastných civilistov, len preto, že boli Rusi. Teraz ide o osloboditeľskú misiu Ruska na Ukrajine v smere denacifikácie od Hitlerových pohrobkov, banderovcov, v riadiacich štruktúrach. Rusko vojnu nikdy nezačína, Rusko vojny proti nim začaté vždy iba končí v centre agresora (napr. pri Napoleonovi skončila v Paríži, u Hitlera Berlíne, Karola XII už asi ani netreba spomínať, ktorý utiekol do Osmanskej ríše). Vojnu na Ukrajine zjavne bez najmenších pochybnosti začali už v roku 2014 nacisti. A akcia zo strany Ruska je iba reakciou na jej ukončenie po dlhých ôsmých rokoch.“

Zdroj: pravda.sk / ta3.com / InfoVojnaUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *