AKO SLOVENSKO DOSTALO OBROVSKÚ ŠANCU. Predstavte si, že ste Matovič……

0

AKO SLOVENSKO DOSTALO OBROVSKÚ ŠANCU

Predstavte si, že ste Matovič. Viem, je ťažké vcítiť sa do kože mentálne limitovaného pacienta, ale predsa len to treba skúsiť, aby sme pochopili tie myšlienkové pochody.

Takže predstavte si, že ste Matovič, na prelezenie do parlamentu potrebujete 5% a vy máte v prieskumoch 6. Máte relatívne pohodlie, ale akosi vám to vadí, lebo vy sa od prirodzenia tak nejak vždy ošívate. A potom pri skladaní kandidátky z „odborníkov“, s ktorými si zhumpľoval Slovensko, lebo si ich hľadal na schodoch alebo v lese, ťa napadne: čo tak sa posilniť? Nie tak ako Heger na obed, ale tak politicky. A oslovíš Remišovú. Poď na kandidátku Oľano, spolu máme veľký výtlak – ľuďom sme už dokázali, ako kvalitne dokážeme vládnuť!

Lenže Veronka má svoju hrdosť. Je jej trochu trápne priznať, že je v strane celkom sama, takže si dáva podmienku: Pôjdem, ale len v koalícii! Ako by som vysvetlila svojím členom, že som zradila stranu a hľadím len na svoje politické ambície?

Igor musel premýšľať, čo je u neho veľkou výnimkou, no ani keď sa mu hlava zaparila, si nevedel spomenúť na nejaké živého člena Za ľudí okrem Veronky. Ale musel jej uveriť, veď ona má tú Sorbonnu, či čo. Nuž pristal – pôjdeme v koalícii – bude nám treba 7%, ale to dáme, napíšem na billboardy, ako sme všetkým pomohli a oni na to skočia, veď aj Borisovi veria, že postavil tie byty.

A tak sa spoja v koalícii. Jeho blahorodie Matovič však dobre vie, že on je tu ten dôležitý a aby sa o tom vedelo, kandidátku sa rozhodne odovzdať na poslednú chvíľu pár minút pred polnocou, len aby zabezpečil ospalým úradníkom prácu aspoň do druhej rána. Modlitby všetkých príčetných ľudí sa nenaplnili – Matovičovo auto sa neporúchalo a kandidátku odovzdal včas. Ešte existovala šanca, že Matovič tú listinu vytrhne z rúk úradníčky ako onehdy urobil so svojou demisiou u Čaputovej, avšak aj táto nádej zhasla.

Kandidátka teda podaná. Matovič s Remišovou na nej svietia ako dve jasné hviezdy a už len dojednať taktiku. Igor Veronke len dohovorí: To všetko dáme v pohode, debaty zvládneme, ty stále len opakuj lebofico a douč sa tú DPH, keby niečo. Veronika sa zvedavo spýta: A ty nevieš, aká je tá DPH? A čo ti ja viem, povie Igor, ja ani neviem, čo to je, ja som bol len premiér a minister financií a mne peňaženku aj tak nabíja Pavlínka. Ale nezúfaj, veď tebe dáva odpovede aj tak moderátor!

A tak Slovensko dostalo obrovskú šancu. Takzvané dvojbalenie, 2 v 1, šancu zbaviť sa najneschopnejších ľudí, čo kedy vládli, a to na jednej kandidátke. Stačí len prísť voliť. Čím viac bude voličov, tým viac hlasov bude potrebných na tých 7% a tým bližšie budeme k zamrznutému úsmevu Igora a Veronky počas volebnej noci, kedy sa možno pri predbežných výsledkoch vo svojej centrále aj zabarikádujú. Tu bude naozaj každý hlas dôležitý. Preto aj tí najfrustrovanejší by nemali váhať a prísť voliť už len preto, aby to ničiteľom našej krajiny konečne spočítali. Pretože Slovensko je naozaj blízko k tomu, aby si 1. októbra mohlo o Igorovi povedať: One time volebný víťaz, next time odkopnutá príťaž…

Marek KurtaUpozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *