24. júla 2024

Belousovová: Hegerov kabinet bol vládou debilizmu. A k presídleniu Rómov zo Svrčinovca

Zdielajte

SLOVENSKO: Viceprimátorka Čadce Anna Belousovová označila to, čo sa deje okolo výstavby ekoduktu na Svrčinovci a v nadväznosti na to presidlenie Rómov zo Svrčinovca nie za rasizmus, ale za za „debilizmus“. Za jeho strojcov-páchateľov označila kompetentných, na čele s vládou SR.

O čo ide? Kvôli výstavbe diaľnice D3 sa nad cestou I/11 stavia ekodukt (zelený most). Zodpovední vládni úradníci vedia už päť rokov, že kvôli výstavbe ekoduktu treba presťahovať Rómov zo Svrčinovca.

Podľa Belousovovej vláda neurobila v tejto veci „nič“. Podľa nej výstavba mešká, mala začať už v marci, inak Slovensko príde o 280 miliónov eur. Ak sa tak stane, je to vina „Hegerovej neschopnej vlády, napísala.

Problém vznikol podľa nej poverením schránkovej firmy Fimila na presťahovanie Rómov. Firma dostala na „projekt“ od vlády  400 tisíc eur, za čo mala kúpiť domy a Rómov presťahovať. Nehnuteľnosti však budú majetkom firmy a Rómovia budú len nájomníci a aj to len na 10 rokov, pohoršuje sa politička v statuse na sociálnej sieti.

Kšeft pre “našich ľudí” na úkor štátu za 400 tisíc – takto zhodnotila jednou vetou celú kauzu. Myslí si, že ak vládou protežovaná firma nevie splniť to, čo má v zmluve, má vrátiť peniaze štátu.

Už ju však nebaví pozerať sa na to, že keď „hlupáci vo vláde nie sú schopní zabezpečiť elementárne podmienky na presťahovanie pár desiatok ľudí, tak hneď šibrinkujú “rasizmom” a vinníka hľadajú v samospráve“.

Na záver vyzvala médiá, aby sa zaoberali trestným oznámením, ktoré podala v súvislosti so zmluvou medzi Hegerovou vládou a Fimilou.

„Smrdí to tam poriadne. A doteraz moje oznámenie putuje a nikto ho nerieši“, konštatovala a súčasne oznámila, že sa v tejto veci obracia na generálneho prokurátora.

ZDROJ:  FB Anna Belousovová

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *