PS ako vždy klame! Tu je dôkaz, že socialistické zriadenie bolo k inakosti tolerantné!

0

Progresívne Slovensko, neustále nepočujem z „objektívnych“ médií nič iné len to, že PS je top, že SMER-SD,HNUTIE REPUBLIKA, SNS a iné pro národné, pro slovenské politické subjekty, sú bakané, a že všetky tieto bakané politické subjekty, a že sú predovšetkým nenávistné!

Že neuznávajú menšiny ako sú Cigáni/Rómovia, ale hlavne tých, ako sú tí z inakosti, dnes už LGBTI+-(alfa až omega)!

A že takúto nebezpečnú ideológiu sme tu už mali, k týmto inak sexuálne orientovaným.

A dávajú ich na jednu úroveň s nacisticko-fašistickou ideológiou nemeckého nacizmu v 30. a 40. rokoch minulého storočia a so socialistickým zriadením, ktoré sme mali v bývalom Československu od 11. júla 1960 do 29. marca 1990.

https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_socialistick%C3%A1_republika

Nuž teda aby bolo jasné!

Niečo tak nepravdivé, dnes by som mohol kľude napísať, že niečo tak dezinformačné, hoaxové, môže povedať resp. tvrdiť len ten, o ktorého sa bývalé socialistické zriadenie ani len neobtrelo alebo tí, ktorí sú USA/Západnou propagandou, aj v tejto téme, úplne domotaní, dopletení a veria bez rozmyslu, bez toho, aby hľadali dôkazy, či to naozaj tak bolo, akému koľvek nezmyslu a bludu!

Takže tu je minimálne jeden jasný, neodškriepiteľný fakt, dôkaz, že počas socializmu nikto voči inak sexuálne orientovaným, nevyvolával cielenú nenávisť.

Nebolo potrebné ich nijako zvlášť riešiť…

Áno, vedelo sa o takýchto, vtedy poväčšinou jedincov (vtedy sa z toho nerobila móda! Lebo dnes sa medzi mladými nosí, že len ten je IN, čo sa prizná resp. len tak zo seba urobí Gaya alebo Lesbu, nebodaj Transgendera…), ale nikto to verejne neriešil lebo bolo jasné každému, že socialistické zákony platia na každého rovnako, či je taký alebo onaký, jednoducho podľa socialistickej ústavy ČSSR, každý musel podľa svojich schopnosti a možností – „socialisticky pracovať a socialisticky žiť“!

Ústava ČSSR, Čl. 21 – ods.(2) – „Právo na prácu a na odmenu za ňu je zabezpečené celou socialistickou hospodárskou sústavou, ktorá nepozná hospodárske krízy ani nezamestnanosť a zaručuje ustavičné zvyšovanie reálnej odmeny za prácu.“

To znamená, že nikto neriešil, či je niekto Cigán (vtedy Róm bolo slovo ešte takmer neznáme!), či je niekto tak alebo inak sexuálne orientovaný lebo základom bolo to, či pracuje poctivo a na prospech celej spoločnosti.

Opäť dávam do pozornosti Ústavu ČSSR, Čl.20 – ods.(1) – „Všetci občania majú rovnaké práva a rovnaké povinnosti.“

A ešte ods.(3) toho istého článku – „Muži a ženy majú rovnaké postavenie v rodine, v práci i vo verejnej činnosti.“ (dnes v kapitalizme niečo nepredstaviteľné! Však mládež slovenská?!)

Viď TU – https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1960/100/19600711.html

Doma za zatvorenými socialistickými dverami, si každý slobodne robil, čo uznal za vhodné, pravda až do toho momentu, kým svojím konaním neubližoval inému.

A toto by malo platiť aj dnes.

Takže toľko to úvod do socialistického vnímania inakosti, rovnoprávnosti…a teraz rukolapný dôkaz.

Ešte stále väčšina národa slovenského, ľudu slovenského, Slovákov vie o existencií skupiny Elán.

Iste, dnes je táto hudobná skupina, hlavne pre osobu Joža Ráža, neoliberálmi zaznávaná, napádaná lebo oni nikdy na socializmus nenadávali, ba dokonca samotný Jožo, sa nebojí povedať nahlas, že neoliberalizmus je zlý, že nemá rád USA a že doba socialistická dávala obyvateľom Slovenska oveľa, ale oveľa viac, ako dnes…

A povedal to jasne a na rovinu už 2. mája 2016 – „Jožo Ráž: Rusko mám rád, Ameriky sa bojím. Komunizmus bol najlepší. Svet smeruje k vojne“ – https://www.parlamentnelisty.sk/arena/168017/jozo-raz-rusko-mam-rad-ameriky-sa-bojim-komunizmus-bol-najlepsi-svet-smeruje-k-vojne/

Pod otázka k tejto Rážovej vojenskej predpovedi – Nemal vtedy Jožo pravdu?

Čo máme dnes v Európe, viac ako 30 rokov po (dočasnom) skončení socializmu?

Áno, vojnu a nie MIER!

Lebo už viac, ako 30 rokov tu budujeme „svetlé“ zajtrajšky kapitalizmu!

Alebo aj tu, článok z 8. marca 2007 – „Jožo Ráž: Som dušou skôr komunista“

https://svet.sme.sk/c/3183740/jozo-raz-som-dusou-skor-komunista.html

No, ale spať k hlavnej myšlienke a téme môjho dnešného článku.

Jožo Ráž a skupina Elán mala, aj a hlavne, za socializmu texty, ktoré boli jasné, zrozumiteľné, nebojácne, mali hlavu aj pätu, reflektovali na vtedajší aktuálny život socialistického človeka, ktoré smerovali tam a na tých, na ktorých smerovať mali a každý sa v nich našiel resp. tam našiel tých, o ktorých táto pieseň mala a aj bola.

A preto ich oba naše národy (slovenský aj český) doslova milovali a ich piesne zneli v rozhlase, ale aj na obrazovkách vtedajšej celoštátnej, ale aj federálnych TV, od rána do neskorého večera, ba aj počas noci…

No a jedna z nich, z toho množstva, je jasným dôkazom o tom, že postoj k inakosti v tejto dobe socialistickej, bol prirodzený, že sa o ňom vedelo, len sa okolo toho nerobil zbytočný, umelý rozruch.

Dnes resp. za posledných niekoľko rokov, som akosi nepočul z našich médií, aby zaznela pieseň od Elánu, ktorá má názov – „Neviem byť sám“ (autori Ján Baláž/Boris Filan) – originál video – https://www.youtube.com/watch?v=mu1C4Wtaf54&ab_channel=EL%C3%81Nrock

Nebudem tu citovať celý text piesne, lebo kto chce, tak buď si vypočuje ich originál video alebo si môže celý text prečítať TU – https://www.google.sk/search?sxsrf=AB5stBjstvEj6allw1Wu4ew_dQyAvhvlaw:1691130642088&q=Elan+neviem+byt+sam+text&sa=X&ved=2ahUKEwjTz8LJsMKAAxXS2QIHHedTDYAQ1QJ6BAgfEAE&biw=1920&bih=955&dpr=1

Táto pieseň uzrela svetlo sveta v roku 1987!

A teda nikto nemôže povedať, že vtedy tu „nezúril“ socializmus na plné obrátky!

Súdruhovia komunisti boli pri moci stále ešte dosť pevne, aby mali dosah na všetko, čo podľa nich nemalo, nesmelo uzrieť svetlo socialistického sveta.

Takže, ak by neboli stotožnení s textom tejto piesne, tak by asi nemala šancu v takejto podobe zaznieť.

V piesni sa spieva o tom, aká je dôležitá láska medzi dvoma ľuďmi, ako istý človek nechce byť v meste sám a hľadá si dušu spriaznenú, s ktorou by mu bolo dobre, s ktorou by chcel byť/žiť.

A teda hneď prvá sloha znie takto –

„Nestrážim maják, nie som pocestný v púšti

Z úloh pre silných nezložím skúšky

Priateľov každú noc môj telefón trápi

Na tričku nosím dúhový nápis:“

Tak čo Progresívne Slovensko, tak čo progresívci, nevšimli ste si nič,

Nuž tak ja vám to zopakujem a zvýrazním – „Na tričku nosím dúhový nápis

Akýže to nosí na tričku nápis osoba v texte tejto piesne, ktorá si hľadá spriaznenú dušu?

Áno – DÚHOVÝ!!!

A aby bolo jasné, že v texte sa výhradne nespieva o mužovi a žene, tak nech sa páči ešte táto časť textu tejto piesne –

„Neviem byť sám, neviem byť sám, sám

V meste sám žiť nechcem,

Neviem byť sám.

Neviem byť sám, neviem byť sám

Sám v meste, lásky kde ste, neviem byť sám.“

Všimli ste si záver tejto strofy/refrénu, vy tam v Progresívnom Slovensku a vy progresívci?!

Nie?

Tak ja vám to ešte raz zopakujem a zvýrazním – „Sám v meste, lásky kde ste, neviem byť sám“

Vy tam vidíte, žeby Elán spieval výhradne o láske medzi mužom a ženou?

Alebo spieva vo všeobecnosti o láske medzi dvoma ľuďmi.

No, tak vidíte!

Aj za socializmu sa spievalo o dúhových tričkách, dúhových láskach…ale nikto z toho nemal potrebu robiť celospoločenskú tému, ktorá by traumatizovala/rozdeľovala celú socialistickú spoločnosť!

Nikto nemal potrebu pre týchto ľudí vymýšľať nové zákony (zákony platné a šité na mieru, len pre jedných, môžem kľudne nazvať, ako nadpráva!), vymýšľať sobáše osôb s rovnakým pohlavím, nikto neriešil, aby si takéto páry rovnakého pohlavia mohli adoptovať deti, nikto neriešil zmenu pohlavia…

Nie!

Lebo ako píšem vyššie v texte, socialistické zriadenie nerobilo rozdiely medzi nikým!

Socialistické zriadenie nevyvolávalo nenávisť medzi socialistickými ľuďmi z dôvodu inej sexuálnej orientácie…

Nuž, ale kto chcel pochopil, kto nechcel resp. nechce pochopiť, nepochopí a stále si pôjde to svoje – spoločnosť rozdeľovať, inak sexuálne orientovaným dávať glorioly niečoho viac, ako tí ostatní a tak podobne.

Na dnes k tejto téme len toľko.

PS:

Verím, že som  jasne dokázal, že progresívna politika aj v tomto smere je nie dobrá pre Slovákov, pre našu milovanú Slovenskú republiku!

Autor: ferro/blog Pravda

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *