13. júna 2024

Denník Pravda o Hnutiu Republika. Článok plný nezmyslov, bludov, dezinformácií, dezinterpretácií a hoaxov…

Denník Pravda o Hnutiu Republika. Článok plný nezmyslov, bludov, dezinformácií, dezinterpretácií a hoaxov…

Denník Pravda o Hnutiu Republika. Článok plný nezmyslov, bludov, dezinformácií, dezinterpretácií a hoaxov…

Zdielajte

Z tohto článku uverejnenom na Prvada.sk dňa 03.08.2023 o 08:00 som bol naozaj v šoku.

Článok bol/je uverejnený pod názvom- „Naoko uhladení, po voľbách hrozba? Uhrík poslal Kotlebu do záhrobia. Namiesto tričiek majú obleky, no myslenie nezmenili“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/676761-naoko-uhladeni-po-volbach-hrozba-uhrik-poslal-kotlebu-do-zahrobia-miesto-triciek-maju-obleky-no-myslenie-nezmenili/

Autor článku – Adriána Belej Majerčínová, redaktorka oddelenia domácich udalostí na Pravda.sk, do septembra 2022 – Topky.sk – redaktorka politiky.

Táto ešte ani nie ročná redaktorka Pravda.sk ma „zaujala“ týmito svojimi dvomi profilovými fotkami na jej FB.

Prvá – 17. máj 2021 – https://www.facebook.com/adriana.majercinova/posts/10219765820796793:2950746371894012 – portrét v dúhových farbách okolo hlavy…(?!)

Druhá – 24. február 2023 – https://www.facebook.com/adriana.majercinova/posts/10221126334928796:1543410409453666 – na jej portréte sa hrdo vyníma ukrajinská vlajka…(?!)

Nie, nejdem teraz tu riešiť redaktorku Pravda.sk, i keď na základe vyššie mnou vymenovaných znakov, je táto redaktorka pre mňa rovnako politicko-ideologicky zaradená práve tam, kde ostatní „objektívny novinári“ napr. zo Sme.sk, Aktuality.sk či Denník N.

Tu nech si stým poradí šéfredaktor Pravda.sk – Ľuboš Kamenistý.

Čo ja tu idem riešiť je to, že tento článok považujem za čisto jednostranný, tendenčný so zámerom HNUTIE REPUBLIKA (HR) zdiskreditovať v očiach ich možných, dnes ešte nerozhodnutých voličov!

Považujem tento článok za rýdzo dezinformačný, verejnú mienku manipulatívny a toto sa teda v serióznom médiu nerobí.

Uvedený článok neobsahuje ani jedno jediné pozitívum v prospech HR!

Tento článok je jednoznačne zameraný na slovenského voliča v tom zmysle, že voliť HR je zle, že toto voľbou ohrozujú SR a tak podobne!!!

Uvedený článok cituje kade koho a kadejakých politických analytikov, šéfov prieskumných agentúr, ale druhá strana, teda zástupca HR, nedostal možnosť sa k obsahu tohto článku vyjadriť, ani v samotnom závere.

V článku sa píšu naozaj, pre mňa osobne samé nezmysli, bludy, dezinformácie, dezinterpretácie, hoaxy…

Denník Pravda na úvod uvádza toto – „Denník Pravda zanalyzoval kandidátku Republiky a spolu so štyrmi odborníkmi sa pozrel na to, ako je možné, že Republika zaznamenala taký úspech a dokázala sa stať relevantným hráčom v politickom súboji, ale aj na to, v čom môže predstavovať pre Slovensko hrozbu.“

Čiže už samotný úvod tohto článku jasne naznačuje, že pôjde o rýdzo tendenčný článok proti HR!

A nerozumiem tomu, prečo na záver tohto úvodu je napísané, že HR – „…môže predstavovať pre Slovensko hrozbu“

Podľa mňa, hrozbou pre SR, sú práve takéto „novinárske“ jednostranné excesy!

Článok, ktorý je nevyvážený, nie je ničím iným, ako hrozbou pre demokraciu v našom štáte!

Najviac ma v tomto článku „pobavilo“ toto – „Nebezpečenstvo predstavuje Republika tým, že odmieta princípy liberálnej demokracie. Liberálna demokracia je postavená na akceptovaní práv menšín, pričom krajná pravica považuje príslušníkov niektorých menšín za nepriateľov. Ako prvé nebezpečenstvo preto hrozí diskriminácia určitých skupín obyvateľstva,“ uviedol Štefančík.“

Pýta sa čo to je liberálna demokracia?

Lebo, ako viem demokracia by nemala mať žiadne prívlastky!

A teda nie liberálna demokracia je postavená na akceptovaní práv menšín, ale demokracia, ako taká, bez akýchkoľvek prívlastkov!

Takže takéto vyjadrenie považujem za plne scestné!

No a čo bolo už úplne že komické v tomto článku, čo považujem za absolútny skrat toho, čo to povedal a denník Peavda.sk to s plnou vážnosťou odpublikoval je toto konštatovanie – „Pamätám sa, ako Uhrík dal kedysi na facebook fotky z Orlieho hniezda, letného sídla Adolfa Hitlera…, …počas Kotlebu ako župana v Banskej Bystrici, kde pracoval aj Uhrík, sa títo ľudia medzi sebou zdravili výrazom „na stráž“, uviedol Štefančík.“

Takže k tomuto bludu dve poznámky.

Prvá – „Orlie hniezdo“ – Kehlsteinhaus – je dnes vyhľadávané turistické miesto – viď napr. TU – https://cestovnakancelariadaka.sk/produkt/147-2-dnovy-zajazd-na-orlie-hniezdo-a-konigssee?gad=1&gclid=CjwKCAjww7KmBhAyEiwA5-PUShqXBTQ-2izsAa_Ts1EhdyJ7EyzLbCrMa8uFFBFKhyrQagaxMSR62hoC5bwQAvD_BwE

Takže podľa Štefančíka a aj redakcie Pravda.sk lebo to s plnou vážnosťou uverejnili, je každý nacista, fašista uznávajúci Hitlera lebo sa bol, ako turista pozrieť na mieste kde tento beštiálny rakúsko-nemecký diktátor trávil svoje voľné chvíľky?!

Toto chce Štefančík povedať?!

Takže, pre mňa – BLUD!

Druhá poznámka – Že vraj Štefančík na vlastné uši počul, ako sa mali „Kotlebovci“ na BB župe zdraviť „Na stráž“…

Nuž tak sa ho pýtam, ako sa zdravia dnes na Ukrajine, ale aj naši resp. „naši“ neoliberálny politici, tí „demokratickí“, s Čaputovou na čele, vo vzťahu k Ukrajine?

A nie náhodou – „Sláva Ukrajine“?!

A ktože sa počas II.sv. vojny tato zdravil na Ukrajine?!

Nie náhodou ukrajinskí fašisti, horši od nemeckých nacistov, západo-ukrajinskí Banderovci???

Takže na záver už len jedno – totálne manipulatívny článok, ktorý s vyváženosťou nemá nič spoločné a jeho jediným cieľom bolo jasne poškodiť HR a odkázať slovenskému voličovi, že HR by nemali voliť!

Toto majú robiť seriózne média?!

NIE a ešte raz NIE!!!

Autor ferro/blog Pravda

Upozornenie: Tento článok je výlučne názorom jeho autora. Články, príspevky a komentáre pod príspevkami sa nemusia zhodovať s postojmi portálu JNS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *