25. februára 2024

Video-Robo Bačínsky: Opäť skvele, Venované kočovným hercom so stratou pamäte

1
Venované kočovným hercom so stratou pamäte

Venované kočovným hercom so stratou pamäte

JNS: Pár slov na úvod ku videu Roba Bačínského 😁
Venované kočovným hercom so stratou pamäte.

Dnes som sa rozhodol napísať o jednej zaujímavej skupine, ktorá ma veľmi zaujala. Ide o kočovných hercov, ktorí trpia stratou pamäte.

Áno, dobre ste počuli. Títo herci sa každý deň prebúdzajú s prázdnotou v hlave a nevedia, kto sú, kde sú a čo robia. Ale to ich neodrádza od toho, aby sa venovali svojej vášni – divadlu. Každý deň sa učia nové texty, nové postavy a nové scény. A každý večer predstavujú svoje umenie pred publikom, ktoré ich miluje.

Ako to robia? Ako sa dokážu tak rýchlo prispôsobiť? Ako si pamätajú svoje repliky? Ako sa cítia, keď sa na konci predstavenia dozvedia, že sú hercami? To sú otázky, ktoré by som rád položil týmto neobyčajným ľuďom. Bohužiaľ, nemám na to príležitosť, pretože oni sami nevedia odpovedať. Ich pamäť je ako piesok, ktorý sa vymýva z ruky.

Ale možno je to práve to, čo robí ich divadlo tak skvelé. Možno je to práve tá neistota, tá zvedavosť, tá improvizácia, ktorá dodáva ich hre životnosť a čaro. Možno je to práve tá strata pamäte, ktorá im umožňuje byť každý deň iní a objavovať nové svety. Možno je to práve to, čo robí z nich kočovných hercov.

Ak máte šancu vidieť ich predstavenie, neváhajte a choďte. Uvidíte niečo, čo vás určite pobaví, poteší a možno aj dojme.

Opäť mi buchol dekel. Tá herecká sekta nepozná hraníc…

1 thought on “Video-Robo Bačínsky: Opäť skvele, Venované kočovným hercom so stratou pamäte

  1. Prečo je Slopák ( = Slovák napitý, nadrogovaný či s inak vymeteným mozgom) liberál, gender, trubiroh, … proti Slovensku? Lebo AJ TU sa prázdnym gebuliam s 2 ľavými rukami lepšie platí za zradu ako za vernosť … nosatými ??? A tupýýýý Slopák by za hrsť drobných zlatých grošov predal aj vlastnú mater. Odporný je mi to prepytujem národ (sorry pre tých … možno aj 10 perc. normálnych) , kde som sa to do čerta, v akej psej diere narodil ??????

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *