23. apríla 2024

VIDEO – Ódor, ktorý zvládol kúpiť Mazákovi elektromobil, podporiť Ukrajinu a vyhodiť Šimka, hromží: Poslanci pre Slovákov nič nerobia!

0
Video-Premiér Ódor v NR SR: Tažko sa vyjadruje v tejto budove.

Video-Premiér Ódor v NR SR: Tažko sa vyjadruje v tejto budove.

Ja už som sa obetoval dosť. Aj tak by sa dali vyložiť slová premiéra pani magisterky. Je to ten istý, ktorý nie tak dávno odkazoval potápajúcim sa samosprávam, že „teraz na nich nemá čas, lebo dovolenkuje.“ Dnes sa v parlamente mali prerokovať závažné veci. Okrem iného i situácia v slovenskom zdravotníctve. resp. s pediatrami. Poslancov bolo v sále dosť, nie všetci sa ale prezentovali. Ľudovít Ódor, ktorý doteraz „sladko spinkal,“ hoci situácia je kritická dlhý čas, a zobudil sa len keď trebalo na pokyn prezidenta jeho prezidentky vyhodiť Ivana Šimka, alebo schváliť pomoc Ukrajine, dáva všetko za vinu práve poslancom.

Ja už som sa obetoval dosť

„Bohužiaľ, každý deň počúvame na tlačovkách, čo všetko by táto vláda mala urobiť, aby sa občanom žilo lepšie, a keď parlament má možnosť niečo urobiť pre týchto ľudí, tak ani len pracovať sa im nechce,“ uviedol Ódor.

Ktorý ďalej dodal, že „samozrejme nechce paušalizovať,“ ale teda bude a môže za to parlament ako celok.

Nuž a teraz pár faktov

Už dňa 3O. júna 2023 sme vás pritom aj my informovali, že „stovky pediatrov k piatku podávajú výpoveď z ambulantných pohotovostných služieb (APS).“ 

Takto pred mesiacom, 9. 8. 2023, keď už bola situácia alarmujúca, pán Ódor vyhlásil, že “ Vláda bude o opatreniach na stabilizáciu pediatrov rokovať o dva týždne.“ Prečo jeho vláda nezasadala vtedy ani dovtedy?

Na Slovensku chýba aktuálne 400 všeobecných lekárov pre dospelých a 223 primárnych pediatrov. Najkritickejšia situácia so všeobecnými lekármi je v okresoch Považská Bystrica, Zlaté Moravce, Krupina a Poltár.

V odbore pediatria patria medzi najviac kriticky nedostatkové okresy Krupina, Veľký Krtíš, Gelnica a Malacky. Prirátať treba aj fakt, že LSPP majú po novom fungovať už len do 20. OO hod a nie do 22.00 hod. Lebo lekárov, čo by slúžili, jednoducho niet.

Za to v júni tohto roku stihla Čaputovej vláda napríklad požehnať kúpe súkromného elektromobilu(za štátne peniaze) pána Mazáka. A siedmeho júla tohto roku pán Ódor napríklad vyhlásil, že je v záujme Slovenska, aby Ukrajina prosperovala. A preto jej budeme všemožne pomáhať a liať do nej peniaze.

Takže povedať dnes, že doteraz sa pán Ódor aj s celou Čaputovej vládou predsa išli pretrhnúť,“ aby zastabilizovali situáciu na Slovensku, je tak trochu nefér. A „tak trochu“ klamstvo..

eReport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *