24. júla 2024

VIDEO Miroslav Radačovský poriadne naložil Šimečkovi aj von der Leyenovej. Šimečka nevie nič, on sa nevie ani pozdraviť

Radačovský poriadne naložil Šimečkovi aj von der Leyenovej.

Radačovský poriadne naložil Šimečkovi aj von der Leyenovej.

Zdielajte

Slovenská verejnosť má dosť podrobné informácie o dianí v našom parlamente, pretože sa jej zasadnutia zverejňovali vo verejnoprávnej televízii. Zasadnutia Európskeho parlamentu však Slováci sledovať nemôžu, a tak nie sú naši europoslanci, ale nielen tí, pod takým drobnohľadom ako by sa patrilo. O tom, čo tam odznie sa dozvedia iba z krátkych zostrihov videí, ktoré občas niektorí z nich zverejnia.

Arogancia, neúcta a povýšeneckosť Šimečku

Naposledy zverejnil veľmi zaujímavý zostrih videa svojho vystúpenia aj s krátkym statusom europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský, ktorý ide do parlamentných volieb na kandidátke SNS. A veruže jeho slová smerom k predsedníčke Ursule von der Leyenovej aj ku všetkým europoslancom sú nielen zaujímavé, ale doslova triafajú klinec po hlavičke. Radačovský zareagoval na správu o stave Európskej únie, ktorú včera v europarlamente v Štrasburgu predniesla predsedníčka komisie Ursula von der Leyenová. Tá, podľa Radačovského, podstatu problémov v EU vidí predovšetkým ako dôsledok vojny na Ukrajine s tvrdením, že Rusko bude porazené.

Skutočnou príčinou tejto vojny sú globálne záujmy Spojených štátov v snahe obsadiť Európu, ekonomicky obsadiť svet, obsadiť prístavy v čiernom mori, obsadiť Krym.

Miroslav Radačovský, europoslanec a predseda strany Slovenský Patriot
„Porovnal som si jej správu so správou z roku 2022, kde v podstate konštatovala to isté, že Rusko už je na kolenách, a že víťazstvo Ukrajiny je blízko. Považoval som preto za potrebné jej to pripomenúť. Arogancia, neúcta, povýšeneckosť podpredsedu Európskeho parlamentu pána Šimečku ma viedla k tomu, že som sa vyjadril tak, ako som sa vyjadril, pretože si to jednoducho zaslúži. Vyzval som k prímeriu, rokovaniu o mieri, pretože podľa môjho názoru toto je jediné možné riešenie ako vyriešiť problémy Európy,“ napísal v krátkom statuse predseda strany Slovenský Patriot.

Šimečka nevie nič, on sa nevie ani pozdraviť

Vo svojom vystúpení pred kolegami europoslancami bol však nielen konkrétnejší, ale aj expresívnejší. „Ruský priemysel je v troskách. Aeroflot uzemňuje lietadlá, pretože nemá náhradné diely. Ruská armáda berie čipy z umývačiek, riadu a chladničiek na úpravu svojich vojenskej techniky. A aká je realita? Na ruskom fronte horia vaše nemecké tanky, zomierajú 10-tisíce Slovanov a ekonomika Ruska nie je katastrofálna. Všetci vieme, čo je skutočnou príčinou tejto vojny,“ začal Radačovský nekompromisne svoje vystúpenie prečítaním časti správy o stave únie zo septembra minulého roku, ktorú vtedy von der Leyenová pred poslancami predniesla.

Všetci podľa slovenského europoslanca vedia, čo je príčinou vojny na Ukrajine. „Vie to pani van der Ley, vie to pani Metsola, vie to náš eurokomisár Šefčovič, vie to aj náš podpredseda Európskeho parlamentu, Slovák pán Šimečka. Síce pán Šimečka nevie nič, on sa nevie pozdraviť ani staršiemu kolegovi Slovákovi. Keby sa môj syn nepozdravil jeho otcovi, tak mu takú vypálim, že bude tri dni nad Štrasburgom lietať s holubmi,“ oprel sa Radačovský do šéfa Progresívneho Slovenska. „Skutočnou príčinou tejto vojny sú globálne záujmy Spojených štátov v snahe obsadiť Európu, ekonomicky obsadiť svet, obsadiť prístavy v čiernom mori, obsadiť Krym. Začneme rokovania o prímerí, začneme rokovania o mieri a nebudú problémy v Európe,“ zakončil Miroslav Radačovský svoje vystúpenie.

Zdroj: FB / Miroslav Radačovský/eReport


Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *