23. apríla 2024

Kauza 39/51 – Opitá ministerka za volantom išla vyzdvihnúť zdrogovanú kamarátku

0
Kauza 43/51 – Sľubovali odborníkov, trafiky dali straníkom

Kauza 43/51 – Sľubovali odborníkov, trafiky dali straníkom

Človeku sa niekedy normálne rozum zastaví nad tým, akí ľudia nám vládli. Vo vládach Igora Matoviča a aj Eduarda Hegera mala na starosti rezort kultúry neviditeľná Natália Milanová. Počas jej ministrovania do médiá unikla jej mailová komunikácia s bývalý novinárom, SISkárom a pobočníkom Mariána Kočnera, Petrom Tóthom, ktorý bol jeho pravou rukou.

Okrem toho, že Milanovej pomáhal s blogmi, aby sa presadila v politike a okrem romániku, ktorý je už minulosťou, v nej zaujala pasáž, v ktorej sa ministerka Milanová priznáva svojmu milencovi, že sadla za volant značne opitá. Milanová sa svojmu „tútorovi“ doslova priznala, že šoférovala opitá, keď išla pre kamarátku, ktorá sa zdrogovala z marihuanových koláčikov. Pani Milanová si asi neuvedomila, že sa sama dopustila trestného činu, keď nenahlásila polícií svoju sfetovanú kamošku. Marihuanové koláčiky, nech sú akékoľvek sladké a chutné, sú u nás zakázané a ich konzumácia je rovnako trestná ako ich predaj. 

Vtedajšiu pani ministerku som preto vyzval, aby sa ľuďom ospravedlnila a z verejnej funkcie odišla. Ona to však nespravila. Naopak, ministrovala ďalej. A dnes kandiduje do parlamentu za stranu Igora Matoviča z 20. miesta. Gratulujem, pán Matovič.

RIEŠENIE: Pani exministerka kultúry má dobrého učiteľa. Aj Matovič sa rád priznáva k starým hriechom, aby odpútal pozornosť od aktuálnych problémov. Pani ministerka je dnes mimo politiky a riešením je, aby tam aj ostala. Veď za tri a pol roka Slovensko ani nevie, kto vlastne ministrom kultúry bol…

Martin Dorčák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *