23. apríla 2024

Veľká ofenzíva dezinformácií a hoaxov

0
Veľká ofenzíva dezinformácií a hoaxov

Veľká ofenzíva dezinformácií a hoaxov

Dnes sa ukrajinskými, západnými a samozrejme aj našimi médiami prehnala smršť hoaxov a dezinformácií. Keď sa banderovcom nedarí na fronte, darí sa im aspoň v mediálnych senzáciách. Spomedzi množstva dnešných hoaxov vyberiem aspoň tie, ktoré sa mihli aj u nás na Slovensku:

  • Ukrajinci oslobodili dedinu Andrejevku.
  • Ukrajinci na Kryme zničili PVO komplex S-400 za vyše 1 mld dolárov.
  • Ukrajinci ťažko poškodili dve hliadkovacie lode Čiernomorskej flotily RF.
  • Škody na dvoch plavidlách poškodených v sevastopolskom prístave /vyloďovací kater a ponorka/ sú ireparabilné. Ponorka je zničená.
  • Situácia OS UA pri Avdejevke a Marijinke je ťažká.

Tieto „informácie“ sú pre tých, čo majú možnosť dostať sa aj k iným prameňom, ako sú údaje od CIPSO/SBU doslova úsmevné.

  • Správu o tom, že dedina Andrejevka bola „oslobodená“ v priebehu dňa Ukrajinci sami, na základe protestov z radov ukrajinskej armády, – dementovali.
  • Žiaden komplex S-400 na Kryme nie je, Nebol tam teda ani zničený. Poškodená bolo jedna rampa na odpaľovanie S-300. Tá stojí rádovo milióny dolárov nie miliardu. V priebehu dneška bola rampa nahradená inou.
  • Ukrajinci žiadne hliadkovacie plavidlá Čiernomorskej flotily nepoškodili. Naopak, jedno z plavidiel triedy Bykov zničilo streľbou z konvenčných zbraní /guľomety/ 5 hladinových dronov Ukrajiny.
  • Inšpekcia Čiernomorskej flotily odhadla návrat poškodených dvoch plavidiel zo sevastopoľského prístavu do služby na dva mesiace.
  • Ukrajinskí opoziční vojenskí analytici konštatovali, že situácia Ukrajincov v Avdejevke a Marijinke je kritická…

Popravde, na frontoch t. č. boje prebiehajú s menšou intenzitou. Obe strany akoby vyčkávali na aktivitu toho druhého. Obe strany šetria rezervy a hrajú o čas. Aj keď každá strana to robí z iných dôvodov. Relatívny pokoj využíva Moskva na dojednania dodávok munície z KĽDR, Kyjev posiela Zelenského na VZ OSN, aby tam prosil o podporu tie štáty, ktoré sa zatiaľ podporiť Kyjev zdráhali.

-No a dezinformátori z ukrajinského CIPSO vymýšľajú fiktívne úspechy a víťazstvá chocholov nad moskaľmi. Na Ukrajine a v Rusku beží vojnová propaganda na plné obrázky. V krajinách, ktoré bojujú je to normálne. Prečo však vojnová propaganda /navyše jednostranná, ukrajinská/ beží aj na Slovensku ? Sme už azda aj my vo vojne ?

trikopce /blog Pravda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *