Dva dni písali, ako slovenská opatrovateľka zavraždila seniora v Rakúsku. A ona bola nakoniec on. Asi bol chudák utláčaný

0

Dva dni písali, ako slovenská opatrovateľka zavraždila seniora v Rakúsku


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Dva dni písali, ako slovenská opatrovateľka zavraždila seniora v Rakúsku. Toho, ktorého mala opatrovať. A ona to nakoniec nebola ona, ale muž. A vraj bol poriadne opitý.

Dúhoví propagandisti na čele s Šimečkom by určite našli nejaké ospravedlnenie. Asi bol chudák utláčaný a asi ten 82-ročný dôchodca utrúsil nejakú „nevhodnú“ poznámku. A divili by sme sa? Predstavte si, že ste nevládny starec, ktorý potrebuje pomoc, zaplatí si obrovské peniaze za opateru, no agentúra mu pošle nejaké čudo, ktoré je na prvý pohľad ožratý chlap, ale vyžaduje, aby ste ho nazývali slečinkou. Médiá to ale nazvú, že „spor o vnímanie pohlavia“. Obeť dávajú pomaly na rovnakú úroveň ako vraha.

Na titulke ma zaujali ešte dve veci. Po prvé, ako sa údajne konzervatívny denník Postoj vyrovnal s vnímaním pohlavia tak, že o tomto monštre napísali: Podozrivý bola… Nuž, poďme si ešte viac dolámať jazyk, len aby sme vyhoveli nejakým šialencom. No a po druhé: píše sa, že mladý pánko v sukničke „vykazoval známky duševnej choroby.“ To nám ale predsa nemuseli oznamovať, to bolo jasné na prvý pohľad. Aj tomu dôchodcovi. Žiaľ, doplatil na to životom a poctivé slovenské opatrovateľky teraz budú mať pošramotenú povesť.

Avšak z toho celého mi vyplýva jedna zásadná otázka: ak muž vydávajúci sa za ženu vraždil a jednoznačným dôvodom bola jeho prapodivná orientácia, ktorú nazvali duševnou poruchou, nemala by sa táto vražda klasifikovať ako zločin z nenávisti zo strany LGBT?

Marek Kurta /JNS


Ošetrovateľka zo Slovenska, ktorú vo štvrtok večer zadržali pre podozrenie z vraždy dôchodcu v Rakúsku, sa na výsluchu priznala k úmyslu zabiť. Oznámila to v piatok večer prokuratúra, informuje TASR na základe správ rakúskych médií.

Medzi 24-ročnou ošetrovateľkou a 82-ročným mužom z obce Geretsberg v Hornom Rakúsku už dlhšie dochádzalo k sporom. Týkali sa okrem iného sexuálnej orientácie ošetrovateľky, ktorá bola pôvodne mužom, definuje sa však ako žena, uviedla verejnoprávna stanica ORF.

Podozrivá policajtom povedala, že v deň činu vo štvrtok vypila veľa alkoholu. Následne vzala z kuchyne nože a bodla nimi seniora, ktorého opatrovala, uviedol hovorca prokuratúry. Po čine sama zavolala nevlastnej dcére dôchodcu a tá privolala políciu, napísala agentúra APA.

Muža sa ešte pokúšali oživiť záchranári, no bezúspešne. Podľa prokuratúry mal päť bodných zranení v oblasti hrudníka a brucha, vražednými zbraňami boli dva nože.

Podozrivá bola pri príchode polície opitá a vykazovala známky „duševnej poruchy“, preto ju najskôr previezli do nemocnice v Linzi. Vypočuť ju mohli až v piatok popoludní. Prokuratúra podľa hovorcu skúma aj to, či nebola v čase činu pod vplyvom drog.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *