ZAŽÍVAME POSLEDNÝ ZÚFALÝ ODPOR MIMOVLÁDOK VYCICIAVAJÚCICH SYSTÉM

0

ZAŽÍVAME POSLEDNÝ ZÚFALÝ ODPOR MIMOVLÁDOK VYCICIAVAJÚCICH SYSTÉM


👉 Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame 👈


Čaputová odmieta vymenovať kvôli jednému človeku celú vládu. To bol od začiatku jej cieľ. Zdržiavať, dávať polená pod nohy. Komu? Nie politikom, ale vlastným občanom, ktorí si vyžiadali zmenu a zvolením parlamentnej väčšiny určili, ako tá zmena má vyzerať.

Prečo však Čaputová láme osud „tejto krajiny“, ako s obľubou ona hovorí, na jednom Huliakovi? Vadí jej snáď odbornosť? Ale kdeže, veď za minulej vlády by vymenovala aj Janka Hraška, len aby ich udržala pri moci. Navyše, Huliak má dlhoročné skúsenosti v odbore a aj v diskusiách jasne dokazuje, že rezortu rozumie.

Vadia teda Čaputovej Huliakove názory? Áno, takto to sama prezentovala. Čo vôbec nie je ústavný dôvod, niekomu brániť vo funkcii. Huliak nie je povinný klaňať sa zelenému teľaťu ani sa lepiť k ceste ako blázon, len aby dokázal prezidentke, že jeho fanatizmus je minimálne rovnaký ako Budajov. Ale v skutočnosti ani to nie je problém.

To, čo im v skutočnosti kole oči, je jeho postoj k mimovládkam. Tento týždeň bol Huliak v mnohých debatách, hlavne s politikmi z Progresívneho Slovenska. A kto pozorne počúval, tak medzi riadkami, respektíve v progresívnej argumentácii typu „ty konšpirátor, ty hoaxer, ty dezinformátor“, počul len jedno – podľa progresívcov nemôžeme od rezortu životného prostredia odstrihnúť mimovládky. Toto zaznievalo opakovane. Namiesto riešení problémov v rámci rezortu bola stále prizvukovaná zásadná úloha mimovládok, ktoré majú suplovať úlohu ministerstva. Preto toľko zúrivosti z ich strany.

A teraz zásadná otázka. Myslíte, že tak kričia len preto, že chcú nezištne a zadarmo pomáhať? Alebo je to preto, že im hrozí strata príjmu? Pretože ak by Huliak splnil svoj sľub a ako minister vykonal audit toho, kde sa stratili tie milióny na rôzne pochybné výskumy, to by mohlo mimovládky doslova odstaviť od systému, na ktorom sa priživujú.

A prečo to vadí hlavne progresívcom? Nuž, stačí sa len pozrieť, odkiaľ títo „noví politici“ pochádzajú, kde študovali, kde pôsobili. Mnohí z nich pracovali práve pre tie mimovládky, ktoré teraz zbesilo bránia. No a prečo ich tak bráni Čaputová? Zdá sa, že nielen z kolegiality k bývalým spolustranníkom a nielen kvôli svojej mimovládnej minulosti. Je totiž s nimi na jednej lodi. Stačí sa len pozrieť, pre koho pracuje jej aktuálny konkubín Rizman. Desiatky rokov v enviromentálnych mimovládkach… Myslím, že kto nie je konzumentom sena, tomu ľahko dôjde, o čo sa tu vlastne hrá.

Marek Kurta


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Chceme vám ponúknuť alternatívny pohľad na dianie vo svete a na Slovensku, ktorý sa líši od toho, čo nám podsúvajú oficiálne zdroje. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *