24. júna 2024

Slovensko a Fico v centre pozornosti ruských médií. Galko a Řádek z Trenčianskej univerzity včera klamali, ako obvykle.

Slovensko a Fico v centre pozornosti ruských médií. Galko a Řádek z Trenčianskej univerzity včera klamali, ako obvykle.

Zdielajte

👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Autor textu: trikopce

Politický potrat Galko a nedostatočne kvalifikovaný politológ / či skôr propagandista/ Řádek z Trenčianskej univerzity včera klamali, ako obvykle. Bagatelizovali zahraničnopolitické postoje R.Fica a ich význam z hľadiska ruskej geopolitiky. O čo sa opierali ? O odpoveď Peskova na jednu špecifickú otázku. Novinár sa Peskova /hovorcu Kremľa/ spýtal, či odmietnutie SR dodávať zbrane a muníciu zo slovenských armádnych zásob nejako ovplyvní vojenskú situáciu na ukrajinskom bojisku. Peskov logicky pochopiteľne odpovedal, že nie, že podiel slovenskej vojenskej pomoci na celkových dodávkach vojenskej výzbroje a materiálu Západu na Ukrajinu je veľmi malý. Dodal, že to však v americkom vojenskopolitickom bloku okolo Ruska spôsobí určitú trhlinu.

Naši proti-ruskí politici, politológovia a publicisti si z Peskovej odpovede vzali iba jej prvú časť. A aj tú poriadne prekrútili. Usúdili, že Peskov slovenského premiéra Fica zhodil, zneuctil. Vraj Fico dostal od Rusov ranu od chrbta, vraj si z neho a z jeho politiky urobili dobrý deň. Pre Rusov a Rusko sme vraj malý okrajový geopoliticky bezvýznamný štátik, o ktorom v Kremli ani poriadne nevedia, kde sa nachádza.

Nebudem s týmito táraninami polemizovať. Miesto toho ponúkam čitateľom aspoň malý výber z titulkov včerajších článkov v dvoch dôležitých ruských mienkotvorných denníkoch.

Moskovská Pravda na titulke uviedla dva články. Prvý má názov „Slovensko a Maďarsko začali súťažiť o nového mierového lídra v Európe“. Druhý článok má názov „Slovensko bude od EU požadovať vysvetlenie dôsledkov sankcií voči Rusku“.

Moskovskij Komsomolec uverejnil tiež dva články, spomínajúce súčasné Slovensko a jeho vládu. Prvý článok má nadpis “ Minister obrany Kaliňák: Slovensko prehodnotí obrannú zmluvu s USA“. Druhý vyšiel pod názvom “ Newsweek: Odmietnutie Slovenska a Maďarska pomôcť Ukrajine bolo pre Zelenského ranou“.

Takže tak. Nejdem sa tu rozpisovať o obsahu citovaných článkov. Bojím sa, aby ma niekto neobvinil zo šírenia pro-ruskej propagandy. Nejde napokon ani tak o obsah toho, čo sa v ruských médiách uvádza. Ide o to ukázať ako veľmi sa naši politickí, politologickí a mediálni ficobijci mýlia keď tvrdia, že si Rusi dianie na Slovensku, naše slovenské postoje a našu slovenskú politiku nevšímajú. Ide o to, že cigánia, napríklad ak tvrdia, že slovenská politika je pre Rusko bezvýznamná a zanedbateľná.

– Opak je pravdou. Či sa to u nás prozápadným demagógom a prekrúcačom pravdy páči alebo nie. Práve naopak. V Kremli /rovnako ako vo Washingtone/ sú aj na naše kroky mimoriadne všímaví.


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *