26. mája 2024

I. Fiačan, by mal okamžite odstúpiť ! S údivom sledujeme, ako rýchlo do stratena mizne obrovský škandál, spochybňujúci samotné ústavné základy Slovenskej republiky.

0

I. Fiačan, by mal okamžite odstúpiť !


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


S údivom sledujem, ako rýchlo do stratena mizne obrovský škandál, spochybňujúci samotné ústavné základy Slovenskej republiky. Jeho podstatou sú podozrivé okolnosti, za akých bola poskytnutá informácia o pozastavení účinnosti novely Trestného zákona. Informáciu o výsledku zasadnutia pléna ÚS a následne text rozhodnutia ÚS totiž dostali vybrané médiá asi o 2 hodiny skôr než strany konania. Informačná procedúra, aká sa tu realizovala. vrhá podozrenie na to, či ÚS nekonal pod nátlakom istých mediálno-politických záujmových skupín a pod vplyvom konkrétnych influencerov, lobbystov, ktorí ich zastupovali.

Uprednostnenie médií pred stranami konania svedčí o tom, komu a prečo bolo rozhodnutie ÚS vlastne určené. Svedčí o tom, že US nekonal spravodlivo a objektívne. A že naopak, konal účelovo a politicky.

„Pochybenie“ pri procese informovania o výsledkoch konania US/dávam do úvodzoviek, lebo si myslím, že ide o čosi oveľa horšie ako iba o náhodné pochybenie/ je z formálneho hľadiska problém administratívny resp. manažérsky. Je to vážny, veľmi vážny problém manažmentu teda vedenia Ústavného súdu. Za takéto pochybenie, nota bene hrubé pochybenie, musia niesť zodpovednosť konkrétni administratívni pracovníci a manažéri, ktorí ich priamo riadia. Ide ale o -opakujem, – také hrubé pochybenie a také obrovské poškodenie vážnosti ÚS, že vziať na zodpovednosť iba administratívnych pracovníkov a manažérov nižšieho rangu nestačí. Za „pochybenie“, ktoré sa v stredu na ÚS stalo, musí niesť zodpovednosť aj najvyššia úroveň riadenia Ústavného súdu. A tým je predseda Ústavného súdu pán JUDr. Ivan Fiačan, PhD.

I.Fiačan musí za hrubé pochybenie ÚS v informovaní o extrémne dôležitom rozhodnutí ÚS niesť vrcholnú manažérsku ale aj politickú zodpovednosť. Predseda ÚS je u nás vrcholná, ústavne definovaná štátna funkcia. Ak ÚS zlyhá /hoci „iba“ v jednom zo segmentov fungovania ÚS/, musí za to niesť manažérsku a politickú zodpovednosť predseda ÚS. Zodpovednosť musí niesť I.Fiačan.

Vyzývam preto I.Fiačana, aby zvážil mieru svojej osobnej zodpovednosti za hrubé pochybenie ÚS – a aby po zohľadnení všetkých dôsledkov zlyhania ÚS zo svojej funkcie predsedu Ústavného súdu dobrovoľne ODSTÚPIL.

Autor: Medvedar


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *