12. apríla 2024

Únia Rómov- Matovič páchal volebnú korupciu formou organizovanej zločineckej skupiny. Na čo čaká polícia

0

Matovič páchal volebnú korupciu formou organizovanej zločineckej skupiny. Na čo čaká polícia


👉Napriek ustavičnej cenzúre na FB, sa snažíme byť s Vami v kontakte. Sledujte nás na telegrame👈


Podľa Tanka z Únie Rómov, Matovič dostal vyplatených 30 miliónov eur za posledné dve volebné obdobia aj vďaka hlasom tisícov Rómov a preto ho vyzval, aby im sľúbených 500 eur vyplatil.
Spor Únie Rómov na Slovensku a hnutia Igora Matoviča OĽaNO graduje. Najprv podali 14. decembra 2023 členovia únie trestné oznámenie v súvislosti s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách, Matovičov poslanec Peter Pollák ml. podal následne trestné oznámenie za ohováranie. V pondelok k nemu vypovedal na polícii v Galante predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko.

Oklamaní Rómovia
Celý konflikt sa rozbehol po tom, ako sa pár dní po voľbách z verejnosti vytratila téma s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách. Občianske združenie Únia Rómov na Slovensku podalo v tejto súvislosti trestné oznámenie. Združenie zároveň vyzvalo Igora Matoviča, aby dodržal sľub voči Rómom. Ako povedal predseda únie František Tanko, Rómovia boli oklamaní.

„Vnímame ho len ako zastierací manéver z ich strany, pretože konanie Únie Rómov na Slovensku a Františka Tanka v žiadnom prípade nezakladá skutkovú podstatu trestného činu ohovárania. Naše tvrdenia o volebnej korupcii Matoviča a Pollákovcov vychádzajú len z vyhlásení ich samých a z verejne dostupných výstupov médií,“ uviedla v pondelok únia vo svojom stanovisku v reakcii na trestné oznámenie zo strany členov OĽaNO.

Zároveň sa jej členovia pýtajú, prečo dodnes príslušné orgány nezačali konať v prípade ich trestného oznámenia, ktoré krajská prokuratúra v Prešove postúpila na Úrad špeciálnej prokuratúry. „Zvažujeme a pripravujeme ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO, keďže František Tanko čelil z ich strany vyhrážkam a ohováraniu,“ dodala únia.

Volebná korupcia a zločinecká skupina
„S údivom sledujeme aktivity akože rómskych poslancov Pollákovcov za OĽaNO ako neustále a systematicky obhajujú nemorálne konanie Matoviča spojené so sľubom 500 eur za hlasy vo voľbách do NR SR v roku 2023,“ píše Tanko vo vyhlásení a kritizuje aj Daniela Lipšica a špeciálnu prokuratúru, ktorá podľa neho „nerieši spravodlivosť, ale svoje politické ciele“.

„Z indícii je zjavné, že konanie volebnej korupcie Matoviča a Pollákovcov má charakter organizovanej zločineckej skupiny, ktorá sa dopustila protiprávneho konania a takéto trestné činy spadali do priamej kompetencie špeciálnej prokuratúry,“ pokračoval.

Podľa Tanka, Matovič dostal vyplatených 30 miliónov eur za posledné dve volebné obdobia aj vďaka hlasom tisícov Rómov a preto ho vyzval, aby sľúbených 500 eur Rómom vyplatil. „V ostatných voľbách by sa ani nedostal do parlamentu, keby neoklamal svojich rómskych voličov sľubom 500 eur. Matovič vládne týmto peniazom, OĽaNO je strana pár ľudí, nemá skoro žiadne náklady na činnosť tak nech sa rozdelí z týchto peňazí,“ skonštatoval Tanko.

Zdroj: Topky, Pravda, Štandard


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *