27. mája 2024

Jančkárová, Makara – provokácie a šírenie poplašných správ

0

Jančkárová, Makara - provokácie a šírenie poplašných správ


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Iste, je prezidentské predvolebné moratórium a ja to plne rešpektujem.

Čo však rešpektovať nemienim ani v najmenšom, je včerajšie „moderovanie“ poslednej prezidentskej predvolebnej debaty na RTVS.

Nie, nebudem spomínať, rozoberať, čo povedal jeden alebo druhý prezidentský kandidát, ale čo budem spomínať a hlavne rozoberať, je „profesionálny“ výkon obidvoch „moderátorov“ – Jančkárovej a Makaru!

Z nich doslova sršala pro Washingtonská, pro Bruselská, pro NATO angažovanosť, akoby toto boli modly sveta a nič iné neexitovalo!

Akí boli jednoznačne proti ruský, absolútne ani len náznak nejakej vyváženosti, ani len náznak toho, že rovnakým vinníkom konfliktu na Ukrajine, ako je Ruská federácia je aj a hlavne Washington, Brusel a Pentagón!

A Jančkárová si pri otázke na jedného z kandidátov dovolila takúto nehoráznosť!

Jančkárová sa takto, absolútne zbytočne a neadekvátne, okomentovanou otázkou pýta: – „…, ale konkrétna otázka…, …toto sú veľmi dôležité veci…, …ak by Rusko napadlo niektorý zo štátov aliancie a aktivuje sa tým pádom článok 5, vieme o čom je ten článok, že útok na jedného člena aliancie, sa považuje za útok na všetkých, súhlasili by ste v takom prípade s pomocou tomu napadnutému štátu napr. aj s vojenskou pomocou, dajme tomu, keby to bolo Poľsko?“

Je toto možné?!

Ako si dovolí moderátor „verejnoprávnej“, plne štátom platenej inštitúcie RTVS, položiť takúto otázku, takto nemiestne, neadekvátne okomentovanú?!

Čo to je?!

Prečo musela Jančkárová v súvislosti s Čl. 5 ZM o NATO spomínať Rusko a Poľsko?! Bola to len jej aktivita alebo sa takto mala pýtať?! Jančkárová nesleduje zahraničnú tlač a zahraničné tlačové agentúry?

Ona toto nezachytila – https://www.reuters.com/world/europe/putin-tells-pilots-f16s-can-carry-nuclear-weapons-they-wont-change-things-2024-03-27/ , je to článok aj s videom zo dňa 28.3.2024 – pod názvom – „Putin hovorí, že Rusko nezaútočí na NATO, ale na Ukrajine budú zostrelené F-16“

Túto správu Reuters, dokonca podrobnejšie prebrali aj na TV Markíza v ten istý deň –  https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/887382-vojna-s-nato-by-pre-rusko-nedopadla-dobre-vyhlasil-putin – pod názvom – „Sme slabší, vojna s NATO by pre Rusko nedopadla dobre, vyhlásil Putin a pripomenul zásadné fakty“.

Z tejto TV Markízackej správy odcitujem toto – „Ruský prezident Vladimír Putin povedal, že si Rusko nerobí chúťky na NATO a nezaútočí na Poľsko, pobaltské štáty ani na Česko. „Voči týmto štátom nemáme žiadne agresívne úmysly,“ povedal Putin o krajinách na východnom krídle Severoatlantickej aliancie. Informuje o tom agentúra Reuters.“

V redakcií spravodajstva RTVS takéto správy nezachytávajú?!

Ako môže Jančkárová o 7 dní neskôr, po tomto vyhlásení Putina, vo svoje otázke konštatovať, že čo by robil resp. ako by sa v takejto situácií zachoval nový Prezident SR, ak by RF napadla napr. Poľsko?!

Ja osobne to považujem za vyslovenú provokáciu a samozrejme aj šírenie poplašnej správy!!!

Prečo nebolo možné takúto otázku položiť vo všeobecnej rovine bez menovania akéhokoľvek štátu sveta?!

Napr. takto – „Ako by ste sa, ako Prezident SR zachovali v prípade, ak by bol niektorý z členských štátov NATO vojenský napadnutý,  akýmkoľvek iným svetovým nečlenským štátom NATO. Boli by ste aktívny pri aktivácií Čl. 5 ZM o NATO?“

Naozaj nemohla byť táto otázka položená takto? Prečo mala Jančkárová potrebu túto otázku spojiť s RF a konkrétne s Poľskom?!

Má Jančkárová iné, novšie informácie, ako napr. Reuters?!

Lebo už raz v O 5 minút 12, keď v štúdiu sedel minister zahraničných vecí Juraj Blanár, sa Jančkárová vyjadrila, že ona čerpá informácie – „Z osobných zdrojov“

A ešte ku konkrétnemu Čl. 5 ZM o NATO.

Aby nedošlo k dezinterpretácií, tak ho odcitujem v plnom znení :

„Článok 5 – Zmluvné strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej alebo viacerým z nich v Európe alebo Severnej Amerike sa bude považovať za útok proti všetkým, a preto odsúhlasili, že ak nastane taký ozbrojený útok, každá z nich uplatní právo na individuálnu alebo kolektívnu obranu uznané článkom 51 Charty Spojených národov, pomôže zmluvnej strane alebo zmluvným stranám takto napadnutým tým, že bezodkladne podnikne sama a v súlade s ostatnými stranami takú akciu, akú bude považovať za potrebnú, vrátane použitia ozbrojenej sily s cieľom obnoviť a udržať bezpečnosť v severoatlantickej oblasti.

Akýkoľvek taký ozbrojený útok a všetky opatrenia vykonané v jeho dôsledku sa bezodkladne oznámia Bezpečnostnej rade. Tieto opatrenia budú ukončené, len čo Bezpečnostná rada prijme opatrenia potrebné na obnovenie a zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti.“

https://www.aspi.sk/products/lawText/1/58129/1/2/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy

Tu je potrebné zdôrazniť, že tento Čl. 5 ZM o NATO, žiadnemu členskému štátu neprikazuje, že je povinný, ale len, že  pomôže a to ešte tak a takou akciou, ako to sám uzná za potrebné!

Takže prečo by sa mala SR zapájať do konfliktu medzi napadnutým štátom NATO iným nečlenským štátom, ak napadnutý členský štát NATO doslova vyprovokoval svojou agresiou k takémuto vlastnému napadnutiu nečlenským štátom?

Viď napr. posledné vyhlásenia francúzskeho novodobého „Napoleona“ Macrona, že on teda na Ukrajinu vyšle svoje živé vojenské sily a bude z územia Ukrajiny svojimi zbraňami, ktoré patria do arzenálu vojenského vybavenia štátov NATO, útočiť na nečlenský štát NATO?!

A keď tento nečlenský štát NATO, sa následne adekvátne vojenský „povenuje“, v tomto prípade napr. Francúzsku, tak my Slováci im pôjdeme, aj vojenský na pomoc a zapojíme sa do konfliktu s nečlenským štátom NATO, v tomto prípade jadrovou veľmocou našej planéty – Ruskou federáciou?!

Nuž ja za seba – jednoznačne NIE!!!

Takže toľkoto na teraz k ďalšiemu „profesionálnemu“ výkonu „moderátorky“ RTVS Jančkárovej, ktorej úspešne sekundoval aj Marek Makara!

A aj preto je nevyhnutné vykonať v RTVS zmeny v myslení a prístupu k pluralitnej informovanosti obyvateľov SR, aby už k takýmto nonsensom na obrazovkách RTVS nedochádzalo!

Autor: ferro


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *