26. mája 2024

Keby alternatíva dostala milióny ako Markíza, Korčok by nedal ani druhé kolo

0

Tomáš Taraba: Keby alternatíva dostala milióny ako Markíza, Korčok by nedal ani druhé kolo


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Päťdesiate druhé vydanie Diskusie na palete s vicepremiérom a ministrom životného prostredia SR Tomášom Tarabom. V úvode interview zhodnotil výsledok prezidentských volieb, ktorý považuje za dôkaz politickej zrelosti Slovákov, a zvolenie Petra Pellegriniho za obrovský úspech, ktorý sa podaril napriek “najšpinavšej” kampani, akú doteraz progresívni liberáli viedli. Usudzuje, že staré mediálne praktiky týchto kruhov už nefungujú, z čoho sú ich predstavitelia nervózni. Vie, že to bola lekcia aj pre samotného Pellegriniho, ktorý “vytriezvel z toho, že by mohol s týmito ľuďmi fungovať”. Ivan Korčok bol stelesnením všetkých negatív progresívneho liberalizmu. Jeho vyznavači sa podľa neho považujú za elitu, pohŕdajú ľuďmi s iným názorom, nenávidia slobodu a sú hlavnými nositeľmi primitívneho “hejtu” v spoločnosti.
Na otázku, ako zastaviť polarizáciu spoločnosti, ktorú šíria liberálne orientovaní politici vrátane dosluhujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej, odpovedal, že to bude náročné, pretože s určitou časťou spomenutej garnitúry sa nikdy nepodarí dosiahnuť zmier.

Ako dodal, útoky vládna koalícia ustojí, aj keby opozícia opäť vyhnala svojich podporovateľov do ulíc. Jeho presvedčenie pramení i z toho, že vládnucej moci sa za pomoci alternatívnych médií podarilo za dva týždne zmobilizovať vo voľbách prezidenta veľkú časť občanov, ktorí ich premenili na úspešné “referendum” o Ficovej vláde. Otvorene hovorí, že súčasná vláda musí v tejto súvislosti využiť svoje pôsobenie na vytvorenie alternatívneho mediálneho piliera, ktorý bude podporovať aj finančne prostredníctvom prerozdelenia reklamného “koláča”. TV Markíza a ďalšie médiá v minulosti vyciciavali štátne finančné zdroje. Išlo o desiatky miliónov eur ročne, čo podľa jeho slov skončí.

V druhej časti rozhovoru sa venoval témam súvisiacim s rezortom, ktorý vedie. Uviedol, že cez ministerstvo životného prostredia, ktoré je rozsahom svojej pôsobnosti jedným z najdôležitejších, “tečie” podstatná časť eurofondov a má veľký vplyv na rôzne sféry spoločnosti a ekonomiky. Ako pokračoval, v minulosti ho viedla skupina nepraktických ideológov, ktorí radi hovorili o ekológii, no v praxi neriešli skutočné environmentálne záťaže a namiesto uľahčovania života občanov im ho sťažovali – napríklad nezmyselnou byrokraciou. Upozornil na falošnosť týchto ľudí, ktorí sú schopní protestnými akciami zabrániť výstavbe päťkilometrového úseku diaľnice, ale fakt, že 10 – 15 rokov stoja autá v zápchach a produkujú exhaláty, pretože musia jazdiť po starých cestách, je im ľahostajný. Doplnil, že na ministerstve úplne odrezal chobotnicu pseudoekologických mimovládok od niekoľkomiliónových finančných zdrojov, na ktoré mali byť napojení bývalí vedúci predstavitelia rezortu.

Keby alternatíva dostala milióny ako Markíza, Korčok by nedal ani druhé kolo

Dotkol sa aj tematiky kontroverznej agendy Green Dealu, pričom verí, že po nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu sa posilnia vlastenecké sily, a tie zmenia kontroverznú politiku Bruselu aj v tomto smere. Apeluje na ľudí, aby vlastenecky orientovaní voliči nezostali počas eurovolieb doma, pretože ak tak urobia, automaticky budú voliť Progresívne Slovensko, ktorého poslanci budú škodiť slovenským záujmom tak, ako to vidíme dnes. Verí, že vládna koalícia vydrží celé štyri roky a bude pokračovať aj po roku 2027. V opačnom prípade by to bola “politická sebevražda”.

Diskusia na palete


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *