26. mája 2024

Černák zatiaľ na slobodu nepôjde. Na slobode chce podnikať v stavebníctve

0

Mikuláš Černák zostáva zatiaľ za mrežami, keďže súd ešte nerozhodol o jeho návrhu na prepustenie. Na slobode plánuje podnikať v stavebnom priemysle. No predsa, betón má svoje tajomstvá a vie ich dobre uchovať./ilustrácia JNS


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Mikuláš Černák zostáva zatiaľ za mrežami, keďže súd ešte nerozhodol o jeho návrhu na prepustenie. Na slobode plánuje podnikať v stavebnom priemysle. No predsa, betón má svoje tajomstvá a vie ich dobre uchovať. A zdá sa, že by mohol mať nekonečný zoznam zákaziek, možno aj od takých ako Lipšicova a Čurilovská mafia

PIEŠŤANY 2. mája (SITA) – Na doživotie odsúdený Mikuláš Černák si na rozhodnutie súdu o žiadosti na jeho podmienečné prepustenie na slobodu musí ešte počkať. Okresný súd Trnave na pracovisku v Piešťanoch dnes verejné zasadnutie odročil na neurčito. Súd potrebuje ešte znalecké posudky z odboru psychológie a psychiatrie, ako aj spisy zo súdov v Prešove a Banskej Bystrici.

Súd má k dispozícii hodnotenie z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove, ktoré jeho prepustenie na slobodu odporúča. Vo väzení dostal Černák deväť disciplinárnych odmien, disciplinárny trest nemá žiadny. Súd vypočul aj pedagógov z ústavu, ktorí s odsúdeným Černákom prichádzali do kontaktu. Samotný Černák oľutoval svoju minulosť a pôsobenie v zločineckej skupine. Súd požiadal, aby mu umožnil dožiť na slobode, kde chce viesť riadny život. V prípade prepustenia chce podnikať v cestovnom ruchu a stavebníctve. Súdu predstavil plány na výstavbu penziónu v Telgárte, peniaze mu majú poskytnúť investori. Zabezpečené má aj bývanie spolu s priateľkou Monikou, s ktorou sa pozná už 11 rokov. Aj spoza mreží jej pomáha s podnikaním.

O podmienečné prepustenie Černáka žiada občianske združenie Reštart – nový život, na verejnom zasadnutí sa k nemu pripojil aj samotný Černák. Odsúdený Mikuláš Černák je vo väzení už 26 rokov. Slovenská legislatíva umožňuje podmienečné prepustenie aj v prípade odsúdených na doživotie po 25 rokoch a splnení určených podmienok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *