26. mája 2024

KEĎ SA VEDOMOSTIAM INÝCH VYSMIEVA MRS. VAJANY

0

Eduard Chmelár-čaputová mrs vajany/kolaž JNS


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


Priznám sa, že už ma nebaví analyzovať postoje dosluhujúcej hlavy štátu. Nie sú ničím zaujímavé, takmer vždy sú protirečivé a čoraz častejšie lživé. Chápem aj pocity mnohých z vás, ktorí ju volili, lebo si mysleli, že prichádza štátnik, no namiesto neho prišiel len šatník. A nie som pritom vôbec škodoradostný, lebo je to tragédia, ako táto extrémne falošná žena vedome až programovo rozdelila Slovensko. No z času na čas sa musím voči jej bezočivým klamstvám ozvať.

Stalo sa už akousi tradíciou nášho verejného života, že politik sa usiluje vykresliť sám seba v tom najlepšom svetle a popiera akékoľvek chyby. Do istej miery je to pochopiteľné, lebo v našej politickej kultúre sa priznanie chyby považuje za prejav slabosti, ktorú protivník ihneď zneužije. Zuzana Čaputová však v dnešnej relácii Na telo tak zavádzala, že si to vyžaduje niekoľko poznámok.

Prezidentka sa opätovne pokúšala vyvolať dojem, že ona reprezentuje Slovensko v tom najlepšom svetle, že nikoho neohovára a že európske inštitúcie majú vlastné informácie o dianí u nás… Ona nás má asi všetkých za hlupákov alebo minimálne novinárov, ktorí jej zožerú každú sprostosť a nikdy voči nej nemajú kritické otázky. No odkiaľ asi získava Európska komisia a Európsky parlament informácie? Najmä ak v ich reakciách počujete slovník opozície? A predovšetkým, môže takéto veci obkecávať, koľko chce, ale to, že v rozhovore pre Financial Times pred dvoma mesiacmi otvorene nabádala zahraničné politické a finančné kruhy, aby zastavili Slovensku prísun peňazí z eurofondov, jednoducho poprieť nemôže, lebo je to tam čierne na bielom.

Čaputová opätovne podporila finančnú zbierku na muníciu pre Ukrajinu a vyhlásila, že je za mier. Nech nás už prestane kŕmiť týmito nezmyslami a povie, čo konkrétne urobila za tých päť rokov pre mier. Veľké guľové nič. Podobne ako Korčok podporila každú vojnu, každé zbrojenie, neozvala sa ani vtedy, keď vláda v demisii protiústavne darovala stíhačky Ukrajine, tá žena má namiesto srdca nábojnicu. Klamala aj vtedy, keď tvrdila, že sme sa už na summite NATO v Bukurešti zaviazali, že Ukrajinu prijmeme do NATO a že to podporila aj súčasná vláda. Žiadny takýto záväzok nepadol, prijala sa len politika otvorených dverí. Premiér Fico jasne povedal, že členstvo Kyjeva v Severoatlantickej aliancii bude vetovať a táto slizká pani sa ho iba pokúša vlákať do svojich intríg.

No a napokon… prepáčte, ale keď práve niekto ako Zuzana Čaputová povie, že ona nebude osobná voči Machalovi a vzápätí okomentuje jeho výrok, že ako niekto vie, či je Zem guľatá, keď nebol vo vesmíre, urážlivým bonmotom, že či má v hlave mozog, keď ho nevidela… No. Ono by to bolo aj vtipné, ale žarty tohto druhu si môže dovoliť robiť len človek s intelektom na úrovni. A nie blondínka, ktorá pošepne ukrajinskému prezidentovi, že naša najväčšia vodná elektráreň sa nachádza vo Vajanoch. Lebo o intelektuálne náročnejšie vtipy by sa mal predsa len pokúšať iba niekto, kto netrpí utkvelou predstavou, že s funkciou získal aj rozum. Už stačilo, pani Zuzana.

Opäť ste nám všetkým dokázali, že nadstraníckosť sa o vás ani neobtrela. Kiež by vás do konca života živili iba tí, ktorých názory ste reprezentovali.

Eduard Chmelár


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *