30. mája 2024

“Taraba oslobodzuje národné parky,” tvrdí Milan Ovseník

0

Taraba oslobodzuje národné parky,” tvrdí Milan Ovseník


👉 Snažíme byť s Vami neustále v kontakte. Sledujte nás tiež na telegrame👈


“Prečo chce štát od nás odkupovať pôdu? Pôdu naši predkovia predávali, keď odchádzali do Ameriky za lepším životom. Ale my tu chceme byť,” odkazujú vlastníci neštátnych lesov, ktorí majú pozemky v národných parkoch

Minister životného prostredia chystá veľké zmeny vo fungovaní národných parkov. Prikázal prepustiť zamestnancov a stopol štátne príspevky. Ochranári protestujú a tvrdia, že je to deštrukcia prírody.

“Zase je to vytrhnuté z kontextu. Idú sa prepúšťať ľudia. Kedy ich prijali? Pred rokom. Boli prijatí preto, lebo v januári 2023 štát namiesto toho, aby podporil kone v horách na obhospodarovanie ťažko dostupných terénov, schválil deviatim správam národných parkov 25 miliónov eur. A čo sa za to nakúpilo? Videli sme pick-upy na naftu, videli sme bagre, videli sme žeriav, ako bude opravovať hniezdisko pre bociany. Bager sa použil na výrobu močiarov pre žaby, urobili sa lesnícke činnosti, ktoré sme si my museli platiť z vlastného vrecka. My sme si to ako súkromní vlastníci pozemkov, ktoré sú súčasťou tých istých národných parkov,museli sami kúpiť aj sami odrobiť,” hovorí šéf Únie regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Milan Ovseník.

Dodáva, že oni ako súkromní vlastníci robia v národnom parku to isté, čo štát, ale peniaze na to nedostávajú.

TERAZ TAKTO: “Taraba oslobodzuje národné parky,” tvrdí Milan Ovseník

O vzťahu štátu a súkromných majiteľov lesov, o miliónoch, ktoré dostali štátni ochranári, o vyhadzovaní peňazí na čudné aktivity, ale aj o tom, či súkromníci naozaj chcú iba poľovať a rúbať drevo, ako ich obviňujú ochranári hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou predseda Únie regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Milan Ovseník.

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou


Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc. Náš obsah nezamykáme.  Boj s liberálnou chobotnicou o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. Každý finančný príspevok sa ráta a pomáha nám pokračovať v našej práci. Ďakujeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *