Progresívci budú v roku 2027 politicky izolovaní dinosaury.

Neklesajte na duchu, milí progresívci. Pracujte - snorte, čmuchajte, hľadajte
Progresívci budú v roku 2027 politicky izolovaní dinosaury. Na Slovensku sa „objektívne“ média nádejajú, že za ich nevídanej, Západu, Bruselu zapredaneckej mediálnej pomoci, sa po PV 2027, dostanú k moci progresivistické a neoliberálne sily, na čele s PS.
Ale nekladú si otázku, či práve oni nebudú v západnej Európe izolovaní a osamotení? Dnes toto vyčítajú dnešnej vláde a vládnej koalícií, že nemajú partnerov v západnej Európe, že práve oni sú vraj politicky v rámci EÚ izolovaní.
Naozaj? Nuž tak teda pozrime sa na to bližšie.
Je celkom možné, že ak sa nebodaj PS a spol. dostanú k moci na Slovensku po PV 2027, tak v západnej Európe, bude diametrálne odlišná politická situácia.
A to hlavne v tých najväčších štátoch, ako sú Veľká Británia, Francúzsko, ale predovšetkým Nemecko.
Práve tam, už budú s najväčšou pravdepodobnosťou pri moci resp. blízko moci, politické subjekty, pre ktoré slovenská neoliberálna a progresivistická, k Rusku nenávistná „vláda“, nebude prirodzeným politickým partnerom.
Celkom kľudne sa môže stať, že „slovenská vláda“, za účasti progresivistov a neoliberálov, bude presne z tohto dôvodu, v úplnej politickej izolácii vo vzťahu k Západu, k najväčším ekonomikám západu – Veľkej Británie, Francúzsku a Nemecku.
A prečo tomu tak môže byť? Nuž presne, pre toto.
Dnešná moc vo Veľkej Británii je na spadnutie.
A niet pochýb, že po najbližších voľbách, s najväčšou pravdepodobnosťou, sa k moci dostanú tí, čo sú v príkrom rozpore s terajšou britskou politikou, hlavne, čo sa týka komunikácie a spolupráce s Ruskou federáciou.
Totiž Nigel Farage (s najväčšou pravdepodobnosťou budúci britský premiér) je úplným opakom Starmera, čo sa týka vzťahov s RF.
Pretože Nigel Farage, je vo všeobecnosti viac naklonený komunikačnému prístupu k RF, než väčšina britského politického mainstreamu.
Takže slovenské PS, nie je pre nich politickým partnerom a môžem celkom pokojne napísať, že PS a spol., by boli v takomto prípade, ako „vláda“ SR vo vzťahu s novou vládou Británie v akejsi izolácií.
Francúzsko – tu je tiež politická realita podobná tej Britskej.
Emanuel Macron, je dnes na tak nízkej úrovni obľúbenosti u Francúzov, že každý jeden deň, čo je ešte v kresle prezidenta Francúzska, je pre neho zázrakom.
Popularita Jordana Bardellu (Le Penová), je vo Francúzsku tak výrazná, že v najbližších prezidentských voľbách v štáte galského kohúta, už v apríli 2027, má práve on najväčšiu šancu na víťazstvo a následne sú aj celonárodne parlamentné voľby, kde strana Le Penovej, má tiež obrovskú šancu, že ich vyhrá s takým náskokom, že to budú práve oni, čo budú zostavovať novú francúzsku vládu.
A tento politický smer, je na hony vzdialený tomu, čo predstavuje PS a spol.
Takže politická izolácia „vlády“ SR pod vedením PS, je tiež možná realita. No a napokon, máme tu Nemecko. Áno, to Nemecko, od ktorého ekonomiky a spolupráce, je naša ekonomika najviac závislá. (aj tu je potrebná diverzifikácia, ako soľ!)
A ktože je najväčším ašpirantom na volebné víťazstvo v Nemecku?
Nuž áno, je to AfD . Alternatíva pre Nemecko.
Táto nemecká politická sila, sa už dlhé obdobie vyhrieva na najvyšších priečkach popularity u stále sa viac prebúdzajúcich Nemcov a to až okolo 30%.
Teda o 10% viac, ako má dnes na Slovensku PS, podľa „objektívnych“ prieskumov verejnej mienky.
Vzhľadom na to, že dnešná nemecká vláda, pod vedením Merza, má historicky najnižšiu dôveru Nemcov, len niekde okolo 16%, tak predčasné voľby v Nemecku, tiež nie sú, až takým preludom.
Keď sa budú konať predčasné voľby v Nemecku, tak na pozadí toho, že Nemecká ekonomika klesá, migranti sú stále viac a viac na špici kriminality v Nemecku, tak AfD, je najväčším ašpirantom na výrazné víťazstvo.
A ak sa AfD dostane k moci, tak bude jednoznačne presadzovať politiku návratu k zdravému rozumu a to je, urýchlené obnovenie jadrovej energetiky v Nemecku, otvorenie plynovodu Nord Stream a obnovenie vzájomne výhodnej spolupráce s Ruskou federáciou.
A toto je absolútne v rozpore s politikou PS a spol.
Takže, ak by sa v Nemecku k moci dostala AfD, tak „vláda“ SR na čele s PS, by bola voči Nemecku, novej nemeckej vláde, v absolútnej izolácií.
Toto tu chceme? A teraz, prečo by bolo dobre, ak by sme dnes mali na Slovensku lídra opozície takého, akého majú napr. v Nemecku?
A prečo by potom nebolo čo riešiť, že koho voliť v nasledujúcich PV?
Nuž preto, lebo ak by líder slovenskej opozície, sa správal tak, ako líder nemeckej opozície, tak by robil presne toto: – niekoľko predstaviteľov AfD sa zúčastnilo na fóre v Petrohrade (St. Petersburg International Economic Forum – SPIEF 2026).
Za AfD tam boli – Markus Frohnmaier (hlavný zahraničnopolitický hovorca AfD), Steffen Kotré (ekonomický hovorca), Jörg Urban (líder AfD v Sasku) a Petr Bystron (poslanec EP)
A čo tam robili?
- Nuž, stretli sa s predstaviteľmi ruských štátnych firiem (napr. Gazprom) a
- diskutovali o obnove obchodných vzťahov medzi Nemeckom a Ruskom.
To znamená, že ihneď po tom, čo by sa AfD dostali v Nemecku k moci, okamžite by obnovili všetky politicko-ekonomicko-hospodárske vzťahy s RF na oficiálnej úrovni!
A presne toto musí robiť aj naša politická garnitúra, ktorá tu chce vládnuť na prospech Slovenska a Slovákov.
A PS a spol., to teda nie sú!
Takže, ich ašpirácia na výhru v nadchádzajúcich PV 2027, nech už „objektívne“ média robia okolo nich bárs aké hladkajúce, do neba vynášajúce mediálne tanečky, je mizivá a to je dobre.
Lebo práve takáto „vláda“ SR, by nás doviedla do absolútnej izolácie nie len vo vzťahu k Východu, ale aj vo vzťahu k zmeneným politikám Západu!!!
Napísali sme
Mohlo by vás zaujímať
- Progresívci budú v roku 2027 politicky izolovaní dinosaury.
- Štefan Harabin: Novinárska elita
- Safari na hlupákov. Ukrajinské CIPSO pracuje na plné obrátky
- Peter Sabela: Trump odmietol Zelenského? G7 ukázala, kto dnes rozhoduje o svete
- Lavrov hrozí NATO odvetou za útoky na Moskvu – informuje Daily Express
- Zaradil sa Král medzi mediálnu žumpu? Útok na Mimi Šramovú – Video
Podporte našu prácu
Dovoľujeme si Vás osloviť s prosbou o pomoc.

Náš obsah nezamykáme – veríme, že pravda má byť dostupná každému. Boj o právny štát po voľbách 2023 nekončí, práve naopak. V čase, keď sa liberálna chobotnica snaží upevniť svoju moc, je nezávislý hlas dôležitejší než kedykoľvek predtým. Každý finančný príspevok sa ráta. Pomáha nám pokračovať v našej práci, rozširovať dosah a brániť hodnoty, na ktorých stojí slobodná spoločnosť.
Ďakujeme Vám za dôveru PODPORIŤ – TU alebo TU
Discover more from Jednotné nezávislé Slovensko
Subscribe to get the latest posts sent to your email.







