Financovanie jeho prvej prezidentskej kampane vyvolávalo pochybnosti. Bývalý sudca tvrdí, že aj tentokrát chce zbierať dary od svojich podporovateľov.
Niekdajší minister spravodlivosti a šéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin bude na budúci rok opäť kandidovať na prezidenta. Svoju ambíciu potvrdil pre Aktuality.sk.

Bývalý sudca tvrdí, že svoj zámer opäť sa uchádzať o post hlavy štátu v podstate oznámil ešte vlani v máji, krátko po tom, ako ho zadržala a obvinila polícia za schvaľovanie ruskej agresie na Ukrajine. „Teraz som len spustil iniciatívu na zber podpisov,“ vysvetlil nám.

Harabin chce byť občianskym kandidátom, potrebuje teda vyzbierať podpisy aspoň od 15-tisíc občanov.

Prezidentom sa chcel Harabin stať už v roku 2019, keď vo voľbách získal hlasy viac ako 300-tisíc ľudí. Aj napriek tomu, že sám seba považoval za víťaza prezidentských volieb, do druhého kola vtedy nepostúpil.

Čudné financovanie
Financovanie jeho kampane, na ktorú minul cez 300-tisíc eur, vyvolávalo pochybnosti. Išlo o dary prevažne od neznámych ľudí, no organizácia Transparency International Slovensko zistila, že viac ako polovicu z tejto sumy získal bývalý sudca od príbuzných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *